Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Торкнутися струн прекрасного

Головне меню

04.06.2012

      Привітали поета-  земляка всією шкільною родиною

У перший день літа в Ярославському сільському будинку культури відбулося літературно-мистецьке свято «Не обійди мене, мій світе, вмістивсь увесь ти у мені» з нагоди 75-річного ювілею відомого українського поета Миколи Даниловича Томенка. З нетерпінням чекали жителі села Ярославка зустрічі з видатним земляком. Адже в нашому селі поет народився, закінчив школу. Односельці радо вітали М.Д.Томенка з його родиною. До зустрічі з поетом – земляком всі старанно готувалися. Педагогічний та учнівський колективи Ярославського НВК,  працівники Шполянського районного будинку культури та Ярославського сільського будинку культури підготували концерт.  На сцені звучали пісні на слова Миколи Томенка у виконанні ансамблю «Срібні струни» Шполянського районного будинку культури, жіночого ансамблю Ярославського будинку культури, ансамблю дівчаток Ярославського навчально-виховного комплексу, вчителя історії Ярославського НВК  Головкіна А.В., вчителя музичного мистецтва Глущенко Т.А., сімейного дуету Вікторії та Світлани Задворніх.Найбільше зустрічі з відомим поетом чекали учні Ярославського НВК. Адже творчість М.Д.Томенка вони вивчають на уроках літератури рідного краю. Тож із задоволенням читали самобутню поезію нашого видатного земляка учні: Кравченко Артур, Головкін Сергій, Задніпряний В’ячеслав, Зелененька Альона. Учні початкових класів читали поезії М.Д.Томенка з книги «Вірші для дітей»,  яким гаряче аплодували глядачі залу. Рідна земля для поета – це джерело, з якого він п’є цілющу воду своєї творчості. Поезія М.Д.Томенка торкається душі кожного, хто її слухає. Образи його поезій переливаються всіма барвами відшліфованого слова. Найвищим символом доброти і ніжності в творчості Миколи Даниловича є образ матері - найріднішої і найсвятішої людини. Із захопленням присутні в залі слухали вірші Миколи Томенка  з уст самого автора про Україну, про рідне село з його простими людьми,  їхніми одвічними хліборобськими турботами, ліричну поезію про кохання. Відомого українського поета вітали голова Шполянської райдержадміністрації Сергій Струк,  начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Дмитро Вовк,  голова обласної Національної спілки письменників України Валентина  Коваленко, сільський голова с.Ярославка  Любов Еленгаупт.

В.І.Кіндратенко, вчитель української мови і літератури Ярославського НВК І-ІІ ступенів


29.04.2011

Торкнулися мистецтва духової оркестрової музики

Село Сигнаївка, що виникло на початку 13 століття, сьогодні зустрічає росяні жайворонкові світанки, проводжає кожний прожитий день солов’їними чарівними піснями, живе правдою, чистотою і людяністю. Це щира українська земля, світоч віри і надії. Тут всюди звучить мелодійна українська мова, а люди, землероби, вітають район своїми здобутками, піснями та справами, яких не зреклися, зберегли і донесли золотим серпанком пам’яті до наших часів. Тут народилися й проживали поет Олекса Влизько, заслужені артисти України В'ячеслав Супрунов та Олександр Кузьменко, народний артист Російської Федерації Микола Шамрай, заслужений працівник культури України Михайло Волков, поетеса Раїса Чорнозуб, лауреат Міжнародних та Всесоюзних конкурсів, учасник оркестру Молдовської державної телерадіокомпанії Олексій Литвин, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Руслана Лоцман. У Сигнаївці колись жила сім’я Софрона Грушевського, з родини якого був перший Президент України – Михайло Грушевський.

Вагомий внесок у розвиток культури вніс Іван Панасович Шульга – заслужений працівник культури УРСР, перший директор Сигнаївської музичної школи, незмінний керівник духового оркестру, завдяки перемогам якого на Всесоюзних фестивалях село Сигнаївка стало відоме не тільки в Україні, а й далеко за її межами.29 квітня майже усією сільською громадою відзначили заходи, присвячені 85-річчю з дня його народження. В цей день сигнаївчани та гості села вшанували світлу пам'ятьталановитої Людини,а на споруді Сигнаївського Будинку культури голова райдержадміністрації С.Струк та голова села С. Ошовський урочисто відкрили меморіальну дошку з написом "У цьому Будинку культури працював керівник Сигнаївського самодіяльного народного духового оркестру, організатор та перший директор музичної школи, заслужений працівник культури УРСР Іван Панасович Шульга. 1926-1988".

Святкуючи ювілейний день народження І.П.Шульги, а також 60–річчя створення народного аматорського духового оркестру Сигнаївського сільського Будинку культури та 35-ліття Сигнаївської дитячої музичної школи, учасники заходу радо вітали звістку про заплановане присвоєння музичній школі почесного імені Івана Панасовича Шульги, яке відбудеться одразу після погодження Кабінетом Міністрів України.

З вітальним словом звернулася до учасників заходу директор місцевого НВК, заслужений учитель України Людмила Павлівна Свердел та подарувала від імені педагогічного, учнівського й батьківського колективів музичний центр. Усі виховні заходи у навчально- виховному комплексі відбуваються у тісній співпраці з викладачами музичної школи, а гордість усіх сигнаївчан - асоціація учнів, вчителів, батьків, представників громади «Родина», що створена в НВК, не уявляє своїх свят без виступів хору, який об’єднав залюблені у пісню душі.

У теплій, дружній, родинній атмосфері лунали мелодії духового оркестру, яким багато років керує Анатолій Олексійович Підмогильний. Учасниками оркестру є юні музиканти - учні Сигнаївського НВК І-ІІІ ступенів: Василь Прус, Михайло Мартинюк, Сергій Кравченко, Максим Шукюров, Іван Литвин, Дмитро Лозовий, Дмитро Шульга, Віталій Волошин, Олена Довгаль, Олесь Мартинюк.

Незабутні враження, схвильовані й одухотворені обличчя учасників заходу вкотре переконали, що славу Шполянщині приносять люди, які жили, живуть, народжуються на її розкішних землях. Воістину, люди творять історію, а історія пам’ятає людей. Нашому району не доводиться соромитися жодної зі сторінок своєї історії. Так, нам є ким пишатися, і це особливо важливо сьогодні. У сузір’ї найславніших, хто творив духовність душ та світле ім’я Сигнаївки, на почесному місці – імена Івана Панасовича Шульги та його послідовників. Пишаймося ними!