Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Випускний вечір

Головне меню

28.05.2015

Дитсадочку, прощавай, малюків нових стрічай!

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей у дошкільних навчальних закладах району відбулися випускні свята. Понад 190 хлопчиків і дівчаток попрощалися із дитячими садочками, які стали для них другою домівкою, де їх по-материнськи зігрівали душевним теплом наставники – мудрі вихователі та добрі нянечки, навчали добру, давали перші знання, допомагали долати труднощі.  Це перший випускний бал в житті маленьких особистостей, до якого вони готувалися, мов дорослі. Красиве та водночас сумне свято, адже діти починають прощатися з дитинством. Попереду на малят чекає школа, пізнання нового. Віриться, що все, чому вони навчилися в стінах садочків, допоможе у майбутньому знайти шлях у житті, бути чесними людьми, гідними громадянами України. Незабутніми, казковими, по-родинному душевними були випускні свята у ДНЗ №1 “Ялинка”, №3 «Зірочка», №4 «Сонечко», №5 «Калинка» м.Шпола. Зворушливими моментами свят стали прощальні слова  дітей та щирі слова подяки  колективам ДНЗ міста від батьків випускників. Корисні настанови, добрі поради отримали майбутні школярі, які впродовж усього свята радували своїх батьків,  рідних піснями, віршиками, танцями. А на закінчення завідувачі ДНЗ привітали дітей з початком нової сторінки життя, подякували батькам за підтримку, дієву допомогу педагогічним колективам у створенні сприятливих, комфортних умов для дітей в дитячих установах, де їм було затишно, зручно, весело, цікаво. Дитинство – щасливий час. Скільки разів, будучи дорослими, згадуємо себе - босоногих, беззубих і безпосередніх «чомучок», шкодуючи про те, що цієї пори вже не повернеш. Тож побажаймо, щоб у кожного сьогоднішнього малюка в дорослому житті обов’язково здійснилася його заповітна дитяча мрія – родом з дитинства...


31.05.2014

Школо, прощавай!..

Дорогі випускники, шановні вчителі, батьки!

Ось і наблизився корабель шкільних днів до пристані. За вікном – травень 2014. А 11 років тому, міцно тримаючись за руки дорослих, ви, тепер уже дорослі юнаки і дівчата, переступили поріг школи і стали учнями. Завирувало шкільне життя – уроки, виховні години, зошити з конспектами, екзамени, перші надійні друзі, а для когось – і перше кохання . Так, все текло, змінювалось. І тільки ви, шановні вчителі, залишалися для школярів острівцем знань, із якого віяло спокоєм, мудрістю, людяністю, привітністю, довірою, випромінювалися натхнення, вічне горіння, добро, гуманність. Дякуємо вам за це! Дійсно, час і прогрес змінюють усе, але професія вчителя, наставника є найверховнішою. Ми віримо, що вічно юне вогнище, запалене вами для дітей, незгасно палатиме на вітрах цього шаленого віку, а все нові і нові покоління молодих тягнутимуться до його очисного полум'я і, нагрівшись, відходитимуть з просвітленою душею.Зичимо вам міцного здоров'я, терпіння, злагоди і добробуту вашим родинам. Любіть не школи, а учнів, які приходитимуть до вас, любіть не книги про дійсність, а саму дійсність. А найголовніше –любіть і цінуйте життя. А всім випускникам бажаємо: хай не буде ні кінця ні краю у ваших вже обраних дорогах, а мету , яку ви обираєте, не притрусить на світанку сніг. Переживіть усі розлуки і страждання. Не бійтеся сліз, бо сльози на прощання лише підтвердять, що ваша шкільна дружба була міцною. І хоча далекі обрії прекрасні і звабливі, не поспішайте їх схиляти до себе. Мужньо дивіться в очі усім випробуванням долі і пам'ятайте, що вашому життю ще не складено ціни. Світ безмежний добротою, тож нехай тільки добрими і чистими будуть ваші помисли і справи. Будьте гідними називатися людьми і ніколи не забувайте стежки до батьківського порогу. Це ваш перший обов'язок. За вікном – останній весняний день 2014–го. Корабель шкільних днів сьогодні пускає якір. Але ми не кажемо вам: "Прощавайте", а говоримо: "До зустрічі у життєвому морі".


02.06.2013

У Шполі свято зрілості...

У мереживо щоденних турбот, у перший літній день, в Міжнародний день захисту дітей  гармонійно  вплелося свято тих, хто сьогодні прощається з дитинством. Перший червневий день подарував свято дітям, які народились і виросли в незалежній державі. Разом з нею переживали всі злети й падіння, на їхні дитячі плечі випало чимало випробувань як у житті, так і в освіті. Проте вони з честю й гідністю пройшли  як рівними, так і звивистими стежками країни знань. Випускники незалежності впевнені в собі і всебічно розвинуті. Кожен, як молода зірочка, якими сяяла 1 червня Шполянщина на святкових урочистостях. Кожна школа зібрала своє сузір’я, неповторне і яскраве. Ближче до вісімнадцятої години юнаки та дівчата почали збиратися біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Хто сам прийшов на свято, кого супроводжувало щільне коло батьків та родичів. А випускники не тільки самі ознак хвилювання не виявляли, ще й батьків заспокоювали. Самостійні. Бо саме юним у цей день дана честь стати центром Всесвіту і пройтися в колоні центральною вулицею Шполи. На зміну пишному вбранню цьогорічні випускниці обрали стильні молодіжні вечірні сукні червоного, блакитного, зеленого відтінків. Подекуди відверті, подекуди стримано класичні. Не гірше від провідних політиків і модників виглядали й хлопці. Не стало новинкою місце проведення урочистого свята випускника, адже цьогоріч, як і упродовж десяти років  поспіль, випускників приймала центральна площа міста. Зі словами привітання до них звернулися голова Шполянської РДА О.А.Черевко, голова районної ради М.О.Тимошенко, голова міста В.М.Заскалета, заступник голови РДА О.І.Шпиця  та начальник відділу освіти Ю.О.Дядченко, який зачитав текст наказу відділу освіти про нагородження 36 юнаків та дівчат міських  ЗОШ золотими  та срібними медалями. «Яку б дорогу не обрали в житті - крокуйте по ній гідно, високо несіть той вогонь знань і добра, який запалили у ваших серцях вчителі. Нехай випускний вечір стане першим кроком назустріч дорослому життю: з його радощами, випробуваннями, творчими злетами і відповідальністю за майбутнє», - побажав шполянським випускникам голова райдержадміністрації. Під час крокування шкільних делегацій ведучі заходу розповідали присутнім про основні здобутки кожної школи, її учнів та вчителів.

Голова райдержадміністрації О.А.Черевко вручив відмінникам навчання, лідерам та  активістам міських шкіл пам’ятні сувеніри-відзнаки -  «Випускник-2013 - Надія Шполянщини». Музичним дарунком для випускників у небо полинула пісня «Дякую тобі, рідна школо!», яку заспівала учениця Сигнаївського навчально-виховного комплексу Тетяни Марченко. Показовим став і виступ зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» Шполянського Будинку школярів.  Багато добрих слів та пісень почули вчителі від своїх вихованців. Аж поки юнаків та дівчат не підхопила і не закружляла така знайома мелодія шкільного вальсу. Тим часом всі випускники запустили в сонячне небо свої мрії як символ початку для себе нового вільного життя. Життя з власними проблемами і радощами, точкою відліку якого став випускний вечір.