Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Олімпіади

Головне меню

07.05.2017

               Наукова ліга на Шполянщині

На Шполянщині відбувся перший тур наукового конкурсу для учнів 8 класів «Наукова ліга». Наукова ліга  - це  серія періодичних турів, у ході  яких діти дізнаються багато цікавого зі світу науки, практикують різні експерименти та роблять свої власні винаходи під кенрівництвом професійних науковців. Її метою  є дати дітям сучасні, практичні знання, використовуючи передові методики STEAM освіти (комплексний підхід до вивчення будь-яких явищ, законів) та ТВЕЗ педагогіки (спрямованих на розвиток творчих здібностей та винахідництва). Презентував програму координатор проекту  Євген Стромило. Він продемонстрував хімічні досліди, які викликали в учнів захоплення, здивування. У  конкурсі взяли участь шість команд  міста, зокрема команда восьмикласників  Шполянської ЗОШ №1, дві команди ЗОШ №2 – ліцей, дві  - ЗОШ №3- гімназія та школи №5. Головний приз – поїздку до Київського музею популярної науки і техніки виборола команда учнів  Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - ліцей».

 

 Сабадаш Г.М., методист РМК


26.02.2017

Обдаровані діти Шполянщини зібрали плідний урожай

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси з навчальних предметів, конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України від 22.09.2011 № 1099 та  на виконання наказу управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 19.08.2016 №1006 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2016-2017 навчальному році», з метою виявлення та підтримки обдарованої  учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення  умов для самореалізації творчої  особистості в січні – лютому проведено обласний етап олімпіад, а 18-19 лютого - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. На розгляд журі конкурсу подали свої науково-дослідницькі роботи 15  науковців загальноосвітніх шкіл  району, а саме: Шполянської ЗОШ №1– 1 робота, Шполянського НВК «ЗОШ №2 - ліцей» - 9 робіт, Шполянського НВК «ЗОШ № 3 - гімназія» - 1 робота, Шполянської ЗОШ №5 – 4 роботи), які  захищали свої роботи в 11 секціях. П’ять конкурсантів  стали призерами ІІІ місця. Це Дяченко Марина, учениця 11 Шполянського НВК «ЗОШ №2 - ліцей» в секції «Педагогіка»; Дяченко Анна та  Бубаренко Анастасія, учениці Шполянської ЗОШ №5 в секції «Історичне краєзнавство»; Скріпай Максим, учень 11 класу Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 - гімназія» в секції «Прикладна математика»; Ремінний Богдан, учень 9 класу Шполянської ЗОШ №1 в секції «Географія та ландшафтознавство». Учні, які виявили високий рівень підготовки до конкурсу-захисту, були відзначені грамотами. Це Скоблей Ольга та Савченко Ірина, учениці Шполянського НВК «ЗОШ №2 - ліцей».

У 2016-2017 навчальному році 20 обдарованих учнів району взяли участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, здобувши 13 призових місць, із них: 1 учень - перше місце, 4 учні - друге місце, 8 учнів  – третє місце. Вітаємо призерів та їх педагогів:

І місце (українська мова та література) - Буз Андрій, 11 клас, Шполянська ЗОШ №1. Представлятиме Черкащину на Всеукраїнському етапі олімпіади.

ІІ місце ( історія) - Буз Андрій, Присяжненко Каріна та Журик Яна, учні Шполянської ЗОШ №1;

ІІ місце (економіка) -   Кириченко Вікторія, 11 клас, Шполянська ЗОШ №1;

ІІІ місце  (українська мова та література) - Волик Надія, 11 клас, Лебединський НВК №1;

ІІІ місце (фізика, математика, правознавство) - Буз Андрій, 11 клас, Шполянська ЗОШ  №1;

ІІІ місце ( фізика) - Скріпай Максим, 11 клас, Шполянський НВК «ЗОШ № 3 – гімназія»;

ІІІ місце (екологія) - Шаркевич Аліна, 10 клас, Шполянський НВК «ЗОШ №2- ліцей»;

ІІІ місце (екологія) – Саванчук Олександра, 10 клас, Шполянська ЗОШ №1;

ІІІ місце ( математика) - Жабинець Костянтин, 8 клас, Шполянська ЗОШ  №5;

ІІІ  місце (українська мова та література) - Олійник Надія, 8 клас, Шполянська ЗОШ №1;

ІІІ місце ( правознавство) - Ремінний Богдан, 9 клас, Шполянська ЗОШ №1.

Вітаємо  юних  науковців та їхніх наставників Царинник Г.Д., Шевчука В.В., Кириченко Г.В., Обревко Т.В., Осадчого А.П., Сотник С.В.,  Золотарьову А.М., Задорожню Н.П., Струк Т.М., Толчініну О.В.,  Буз С.О., Любімову Л.О.,  Коломійчук Т.А., Каракаша І.Г., Боїн Л.М., Седик Г.О., Завгородню Н.Г.., бажаємо відкриття нових обріїв у безмежному світі знань!

Сабадаш Г.М., методист РМК


12.02.2016

     Радіємо успіхам юного еколога

Педагоги Шполянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей»  виховали не одне покоління талановитих учнів. У когорту школярів, які примножують славу закладу, входить учень 11-А класу Самойленко Владислав. Юнак постійно бере участь в інтелектуальних, творчих конкурсах, вікторинах, олімпіадах. Неодноразово його ім’я називалося в числі кращих учнів школи та району. Цього року Владиславові вдалося значно  поповнити як свої особисті  досягнення, так і здобутки школи-ліцею. Виборовши друге місце на ІІ (районному) етапі Всеукраїнської  учнівської олімпіади з екології, отримав рекомендацію  взяти участь у ІІІ (обласному) етапі.  Гідно захищаючи честь школи, району, юний ерудит став переможцем III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, де виборов ІІІ місце. Під керівництвом наставника - вчителя екології Шевченко Людмили Василівни школяр наполегливо вивчає глибинні зв’язки між людством і природним середовищем, формує екологічну культуру. Вітаємо  переможця, бажаємо Владиславові яскравих успіхів, упевнених перемог, творчих злетів та мудрих наставників.


05.02.2016

Здобутки шполянських учнів- підкорювачів Олімпу знань примножуються!

З 9 січня в КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проходить ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад. Попри несприятливі погодні умови, 88 учнів 8-11 класів прибули до Черкас, аби досягти успіхів у першому випробуванні – олімпіаді з української мови і літератури. Звертаючись до її учасників, ректор навчального закладу Н.М.Чепурна наголосила на тому, що досконале володіння рідною мовою – важливий критерій розвитку сучасної людини, показник її освіченості й культури. «Подібні заходи, − зазначила Наталія Миколаївна, − сприяють формуванню в молоді високого рівня філологічних компетентностей та загальної ерудиції».Упродовж чотиригодинної роботи учні показали здатність конкурувати у своїй віковій категорії, виявили вміння наполегливо працювати та продемонстрували належний рівень знань.Особливо приємно, що мовні здібності, вияв поваги до українських традицій і мистецтва та бажання вивчати їх показали на високому рівні учні шкіл Шполянщини, які стали першими переможцямив 2016 році. Це учень 10 класу Шполянської ЗОШ №1 Буз Андрій - призер ІІ місця, випускниці Шполянських ЗОШ №1 та №5 Шевченко Дарина, Лісогор Олександра, які розділили ІІІ місце.

Уже дорослі і водночас по-дитячому безпосередні. Серйозні і сміхотливі. Гамірні й емоційні — такими можнапобачити талановитих юних математиків, філологів, істориків, які навчаються у міських школах. Утомлені після напруженого виконання завдань, нелегкої дорогидо обласного центру, але щасливі. Що дають олімпіадиучням? По-перше, це цікаво. Це новий досвід. По-друге, є можливість перевірити свої знання,  приборкати хвилювання, здобути нові враження. Цього року більшість учнів - призерів закінчують школу. Навчатися їм важко,  але до олімпіад, звісно, готувалася додатково, не було коли відпочивати під час зимових канікул, кожен працював у міру своїх сил, можливостей і бажання. Їм допомагаливчителі - майстри своєї справи, які створюють на уроках таке середовище, де  інтерес до навчання, мов  палаюче вогнище, не згасає ніколи.  Олімпіади завершаться. У когось попереду навчання в університеті. У когось- нові змагання, нові відкриті зірки. Як же хочеться, щоб вони сяяли саме на Шполянщині. І щоб було кому їх відкривати…

Вітаємо переможців обласних олімпіад на їхніх наставників!

Прізвище, ім’я учня

Предмет

Місце

Клас

Навчальний заклад

Прізвище, ім’я по батькові вчителя

Буз Андрій

Українська мова і література

ІІ

10

Шполянська ЗОШ №1

Струк Тетяна Миколаївна

Буз Андрій

Математика

Переможець І туру

10

Шполянська ЗОШ №1

Царинник

Галина Дмитрівна

Буз Андрій Математика ІІІ місце за результатами виконання завдань першого та другого турів 10 Шполянська ЗОШ №1 Царинник Галина Дмитрівна

Буз Андрій

Правознавство

ІІІ

10

Шполянська ЗОШ №1

Обревко Тетяна

Володимирівна

Буз Андрій Фізика ІІІ 10 Шполянська ЗОШ №1 Осадчий Анатолій Павлович

Шевченко Дарина

Українська мова і література

ІІІ

11

Шполянська ЗОШ №1

Золотарьова

Алла Миколаївна

 

Шевченко Дарина

Історія

ІІІ

11

Шполянська ЗОШ №1

Шевчук

Віктор

Васильович

Шевченко Дарина Економіка ІІІ 11 Шполянська ЗОШ №1 Кириченко Галина Валеріївна
Скріпай Максим Фізика ІІІ 10 Шполянський НВК №3 Осадчий Анатолій Павлович

Лісогор Олександра

Українська мова і література

ІІІ

11

Шполянська ЗОШ №5

Рева Ольга Миколаївна

Самойленко Владислав

Екологія

ІІІ

11

Шполянський НВК  №2

Шевченко Людмила Василівна

Присяжненко Каріна

Правознавсто

ІІІ

9

Шполянська ЗОШ №1

Шевчук

Віктор Васильович

Присяжненко Каріна

 

Історія ІІІ      9 Шполянська ЗОШ №1

Шевчук

Віктор Васильович

Педченко Катерина

Астрономія

ІІІ

10

Шполянський НВК  №2

Цяпкало Ірина Олексіївна

Викиданець Євгеній

Астрономія

ІІІ

9

Шполянський НВК №2

Цяпкало Ірина Олексіївна

Цяпкало Роман

Астрономія

ІІІ

11

Шполянський НВК №2

Браславська Тетяна Миколаївна

Цяпкало Роман Фізика ІІІ 11 Шполянський НВК №2 Браславська Тетяна Миколаївна
Олійник Євген Біологія ІІІ 9 Лозуватська ЗОШ Кравець Надія Улянівна
 

 21.02.2015

Підкорення учнівського олімпу знань вдалося!

Завершилось проведення ІІІ( обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад, в якому взяли участь 44 учні-переможці  районного етапу.  В обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь учнііз 8-мизагальноосвітніх навчальних закладів району. За результатами обласних олімпіад учні шкіл Шполянщини вибороли 22призових місць (1 переможець, 16– третіх та 5– других) з історії, математики, фізики, географії, економіки, англійської мови, астрономії, української мови та літератури, екології,  хімії.Найбільше призових місць – 9 здобули учні Шполянської ЗОШ №1, на другій сходинці - учні Шполянського НВК №2  – 6 призових місць, далі - Шполянського НВК  №3  – 4,Шполянської ЗОШ  №5 - 2,Сигнаївського НВК– 1. Переможцем олімпіади з астрономії стала учениця 9 класу Шполянського НВК №2  Педченко Катерина.Учень 9  класу Шполянської ЗОШ  №1  Буз Андрій здобув аж п’ять !!! призових  місць – з  географії, хімії, математики, історії, української мови та літератури. По два призових місця вибороли учні: Цяпкало Роман, учень 10 класу Шполянського НВК №2, з астрономії та фізики; Тертичний Роман, учень 11 класу Шполянського НВК №2, з фізики, математики; Оніщук Олег, учень 11 класу Шполянського НВК № 3, з фізики, математики. Призерами предметних олімпіад стали: Козоріз Максим, учень 11 класу Шполянського НВК №2, з астрономії; Кириченко Вікторія та Сторчак Альона,  учениці 11 класу Шполянської ЗОШ  №1, з географії та економіки; Перхуненко Влада, учениця 11 класу Шполянської ЗОШ №5, та Карбівнича Майя, учениця 11 класу Шполянської ЗОШ  №1, з екології; Шевченко Дарина, учениця 10 класу Шполянської ЗОШ  №1, з історії; Скріпай Максим та Цвіркун Тетяна, учні 9 класу Шполянського НВК № 3, з фізики  і  української мови та літератури; Курій Катерина, учениця  11 класу  Шполянської ЗОШ №5, з української мови та літератури; Чиженко Ірина, учениця 11 класу Сигнаївського НВК, з іноземної мови.  Призерів та переможців підготували вчителі Цяпкало Ірина Олексіївна, Шевчук Віктор Васильович, Браславська Тетяна Миколаївна, Царинник Галина Дмитрівна, Хорт Наталя Станіславівна, Тішкова Галина Анатоліївна, Осадчий Анатолій Павлович, Буз Світлана Олександрівна, Черякова Лариса Олексіївна, Книгиницька Марія Петрівна, Струк Тетяна Миколаївна, Головко Ольга Степанівна, Свердел Людмила Павлівна, Коломійчук Тетяна Анатоліївна, Кириченко Галина Валеріївна.  Прийміть  найщиріші вітання та побажання здоров'я, миру, нових успіхів, нехай  наука для Вас і надалі буде компасом, що допоможе впевнено рухатись у бурхливому океані життя.


14.11.2014

Відбулися обласні Інтернет- олімпіади

Відповідно до Положення про обласну очно-дистанційну олімпіадну школу «Інтелектуальний резерв Черкащини»  з  3  жовтня  по  14 жовтня  2014 року  були  проведені  обласні  Інтернет-олімпіади  з  8-ми  навчальних дисциплін для учнів  7-11 класів. Всього взяли  участь  47   учнів із  6 загальноосвітніх навчальних закладів Шполянського району, що становить  19,4%.  Із історії взяли участь 6 учнів Шполянської зош №5 ( вч. Завгородня Н.Г., Завгородній   В.М.), 8 учнів  Шполянського НВК «ЗОШ №3 - гімназія» ( вч. Медведчук З.В.). З біології – 3 учні Шполянської зош №5 ( вч.Черякова Л.О.). З хімії 5 учнів Шполянської зош №5 ( вч.Кошова С.І.). Із математики взяли участь 7 учнів Шполянської зош №5 (вч.Курінна Л.В.) та 1 учень Топильнянського НВК ( вч. Миронова І.М.). З фізики – 4 учні  Шполянської зош №5 ( вч.Курінна Л.В.) та 1 учень  Шполянського НВК «ЗОШ №3 - гімназія»( вч. Осадчий А.П.). В Інтернет –олімпіаді з астрономії взяли участь 2 учні Шполянського НВК « ЗОШ №2 -  ліцей»( вч. Браславська  Т.М., Цяпкало І.О.). Із інформатики 2 учні  Шполянського  НВК« ЗОШ №2 -  ліцей»( вч. Шкарбан Л.В.) та 1 учень Шполянської зош №1( вч Шкарбан В.М.). З  української  мови і літератури  - 5 учнів  Шполянської зош №5 ( вч. Книгиницька М.П.) та 1 учень Лебединського НВК №1 (вч. Задорожня Н.П.) Роботи учасників виконані на достатньому  та середньому рівні. На жаль, в цьому році серед учасників Інтернет – олімпіад немає жодного переможця, на відміну від минулого року, що пояснюється низьким  рівнем участі учнів.


14.02.2014

Олімп підкорився юним шполянам

Одним із пріоритетних завдань сучасної освіти є створення умов, які забезпечують виявлення та розвиток талановитих дітей. Участь у предметних олімпіадах - яскравий показник ефективної роботи з обдарованою молоддю.Завершилось проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад, в якому взяли участь 38 учнів-переможців  районного етапу.  Першість  належить Шполянській ЗОШ №1. Учні навчального закладу посіли 12 призових місць. Ми раді привітати учня 11 класу  -  Ковтюха Віталія, який посів три других місця  на олімпіадах з історії, економіки та права; Буза Андрія, учня 8 класу, у якого три третіх місця – з  географії, хімії та математики;  Сторчак Альону, ученицю 10 класу, за ІІІ місце на олімпіаді з правознавства; Лук'яненко Марину та Золотоверху Емму, які стали призерами олімпіади з екології (ІІІ місця); Шевченко Дарину, ученицю 9 класу, яка посіла ІІІ місце на олімпіаді з історії; Вербівську Олену, ученицю 10 класу, яка зайняла ІІ місце на олімпіаді з російської мови та літератури та Корнієнка Ігоря, учня 11 класу, за зайняте ІІ місце з трудового навчання. Учні Шполянського НВК №2 завоювали шість призових місць. Тертичний Роман, учень 10 класу, виборов ІІ місце з математики та ІІІ з астрономії; Пелипенко Ольга, учениця 9 класу посіла ІІ місце на олімпіаді з української мови та літератури; Голуб Анастасія та Колісник Марина,  учениці 11 класу, – ІІІ місця з астрономії;  Цяпкало Роман, учень 9 класу, зайняв  ІІІ місце на олімпіаді з фізики. Учні  Шполянського НВК № 3 вибороли в цьому році чотири призових місця. Перетятько Вікторія зайняла ІІІ місце на олімпіаді з української мови та літератури, Оніщук Олег, Прокопенко Максим та Сопільняк Олександр посіли ІІІ місця з  математики та фізики.Чиженко Ірина, учениця 10 класу Сигнаївського НВК, посіла ІІІ місце на олімпіаді з англійської мови.Працівники відділу освіти, районного методичного кабінету батьки висловлюють щиру  вдячність вчителям Царинник Г.Д., Скриннику О.Г., Шевчуку В.В., Коломійчук Т.А., Осадчій В.М., Кириченко Г.В., Обревко Т.В., Буз С.О., Тішковій Г.А., Браславській Т.М., Цяпкало І.О., Брогаренко І.А., Головко О.С., Свердел Л.П., Осадчому А.П. за підготовку учнів. Здоров'я вам, натхнення, невичерпної енергії, нових злетів! Так тримати!


02.01.2014

Про проведення І, ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових  дисциплін  у 2013-2014 навчальному році

Відповідно до наказу відділу освіти від 29.09.2013 №218 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2013-2014 н.р.» у жовтні  2013 року проведено І етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, у період з 8 листопада по 15 грудня 2014 року – ІІ етап олімпіад. До 6 листопада школи мали подати звіти про проведення І етапу і заявки на участь у ІІ етапі.Районна олімпіада з української мови та літератури відбулася 15 грудня 2013 року в Шполянській зош №1. Хоч не подали звіти і заявки на участь в олімпіаді лише Антонівський, Лебединський НВК №3, заявку – Капустинський НВК, взяли участь у ній учні з 21 навчального закладу, не взяли участі - Антонівський, Водянський, Журавський, Капустинський, Лебединський №3, Буртівський, Кримківський, Ярославський НВК, Липянська ЗОШ. Найкращі результати показали: Чорна Дарина, 7 клас, Шполянський НВК №3 (40% від загальної кількості балів); Кавун Алла, 8 клас, Марянівський НВК (61% від загальної кількості балів); Пелипенко Ольга, 9 клас, Шполянський НВК №2 (69% від загальної кількості балів); Вербівська Олена, 10 клас, Шполянська зош №1 (57% від загальної кількості балів);  Перетятько Вікторія, 11 клас, Шполянський НВК №3 (75% від загальної кількості балів).   Рейтинг участі в обласному етапі – 2 учні. Вирішено направити на обласний етап: Пелипенко Ольгу, Перетятько Вікторію. Основи економічних знань викладаються відповідно до навчальних планів лише  в 11-х класах у 22-х загальноосвітніх закладах І-ІІІ ступенів. Про проведення шкільного етапу олімпіади прозвітувалися всі міські школи та Журавський, Матусівський №1, Товмацький, Терешківський,  Сигнаївський НВК та Лип’янська зош. В районному етапі взяли участь Шполянські ЗНЗ №№ 1,2,3 та Журавський, Матусівський №1, Сигнаївський НВК. Кращі результати показали учні Шполянської зош №1 (вчитель Кириченко Г.В.) та Шполянського НВК №2 (вчитель Стецька С.М.) Читати далі...


04.12.2012

Олімпіада з фізичної культури: успішний старт 

Відповідно до наказу МОНмолодьспорту від 27.06.2012 №751 з 2012 року започатковано щорічне проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту. Метою районної учнівської олімпіади з фізичної культури є підвищення якості викладання предмета «Фізична культура» в загальноосвітніх навчальних закладах, виявлення творчих здібностей учнів, підняття рівня обізнаності в галузі «Фізична культура та спорт», підвищення рухової активності учнів, пропаганда й популяризація засад здорового способу життя.23-24  листопада 2012 року на базі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3-гімназія» пройшов районний тур Всеукраїнської олімпіади з фізичної культури. В оргкомітет олімпіади було подано заявки на 42 учасників,  які в повному складі за медичними показниками були допущені до змагань.Змагання першого дня олімпіади розпочались комп’ютерним тестуванням теоретичних знань учасників з питань фізичної культури, також юнаки й дівчата мали можливість продемонструвати рівень своєї фізичної підготовленості з легкої атлетики, гімнастики,   волейболу   (дівчата); наступного дня  – з туризму, баскетболу, футболу   (хлопці). Суддівська колегія створила безпечні  та комфортні   умови для проведення олімпіади. Учасники випробувань, учні 11 класів, показали високі результати під час виконання теоретичних завдань, а також під час проходження 

спортивних випробовувань. За результатами практичної та теоретико - методичної частин визначено переможців. Лідерами стали: серед хлопців –  Самко Олександр (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3-гімназія»), Цяпкало Андрій (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2-ліцей»), Ветушко Богдан ( ЗОШ № 5);серед дівчат – Столяр Анастасія (ЗОШ №1);  Каландирець Тетяна (НВК «ЗОШ  І-ІІІ  ступ енів №3-гімназія»), Приходько Вікторія (НВК «ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 2-ліцей»).Особливу подяку висловлюємо адміністрації Шполянського НВК № 3 директору школи Рукавцю В.К., заступнику з методичної роботи Спільніченко Т.В., вчителю фізичної культури Білецькому В.В. за  активну участь в підготовці та проведенні районної олімпіади з фізичної культури.