Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Творчі конкурси

Головне меню

10.10.2016

Від серця до серця, із роду до роду лине пісня українська, пісня нашого народу

Зранку 8 жовтня, коли пронизливий вітер і холодний дощ почали псувати суботню погоду, хоровий колектив Сигнаївського НВК вирушив на світанку за маршрутом «Шпола-Київ». Цього дня у столиці, на березі Дніпра, неподалік Труханового острова, розташованого навпроти центральної частини Києва, відбувався гала-концерт Всеукраїнського фестивалю патріотичної та козацької творчості імені Миколи Моцика «А ми за волю…». Сюди поспішали учні, вчителі, батьки єдиної на Шполящині школи-родини, щоб гідно презентувати Черкащину, рідне село на  заході імені патріота України, поета-пісняра, Героя козацтва України, уродженця с.Матусів Миколи Моцика. Фестиваль об’єднав  піснярів з 8 областей України - учасників хорів, ансамблів, вокалістів хореографічних та інструментальних колективів, які повинні були виконати 2 номери патріотичного та козацького спрямування. Хор «Родина» з Сигнаївки майстерно заспівав твори «Моя країна» та «Господи, помилуй нас» на слова і музику Тараса Петриненка, отримавши щирі оплески та високу оцінку від свого земляка, місцевого натхненника мистецтва-заслуженого працівника культури України, кандидата мистецтвознавства Михайла Волкова. Цій поїздці передувала участь шкільного хору в регіональному Всеукраїнському фестивалі патріотичної та козацької творчості ім.Миколи Моцика, який відбувся 21 травня цього року в місті Корсунь-Шевчеківський. Тоді у фестивалі взяли участь 45 вокальних колективів з різних куточків України, а хоровий колектив Сигнаївського НВК за високу виконавську майстерність, сценічний образ, популяризацію української народної пісні був відзначений Дипломом лауреата фестивалю та запрошений  до участі у фінальному гала-концерті. Готуючись до поїздки у столицю майже 4 місяці, педагоги разом з батьками подбали про нові сценічні костюми, дібрали репертуар, провели  чимало репетицій, підготували пам’ятні подарунки організаторам фестивалю. Поїздка стала можливою завдяки підтримці голови Шполянської райдержадміністрації В.М.Потапенка, який подбав про перевезення виконавців комфортабельним автобусом.

За підсумками фестивалю, котрий назавжди запам’ятається згуртованим сигнаївчанам - сильній, дружній громаді учнів, батьків, вчителів, яких більше 30 років поспіль єднає у «школі-родині» директор НВК, заслужений учитель України Л.П.Свердел, хор «Родину» визнано переможцем та запрошено на конкурс козацької пісні до Львова. Такий результат є і закономірним, і дивовижним, адже для педагогів НВК, батьків учнів, голови села Сигнаївка С.П.Ошовського хор «Родина» вже невіддільний від навчального закладу, повсякденними клопотами якого вони живуть залюбки, бо від перших днів свого існування  він не вміщається в усталені межі поняття «хорового колективу»: тут немає стабільного складу учасників, примусового відвідування, репертуар обирається спільно, і дорослих, і дітей вчать  «тягнути», куди треба, тримати свій голос самостійно, слухати сусіда.

На урочистій церемонії нагородження організаційний комітет вручив подяки голові Шполянської райдержадміністрації В.М.Потапенку, голові села Сигнаївки С.П.Ошовському та директору школи Л.П.Свердел за сприяння, моральну і матеріальну підтримку колективів народної творчості, а хор нагородив дипломом. Освітяни району вітають хористів із заслуженим успіхом як результатом наполегливої спільної праці, бажають розширення географії виступів, нових однодумців-натхненників,  незабутніх подорожей, а головне – проникливих пісень, глибини, яка незримо відчувається за кожним виспіваним словом, сильного багатоголосся, могутньої вокальної стихії, гідної популяризації хорового мистецтва на найвищому професійному рівні, підтримки і збереження на Шполянщині традиції гуртового співу, любові до патріотичних та козацьких пісень. Пісні на те й пісні, щоб їх співали українці!


04.03.2016

            І полилася мова юних українок…

«Спочатку було слово…», - такими рядками починається найглибше творіння Святого Писання – Євангеліє від Іоанна. Що ми без слова? Що ми без уміння передати свої почуття ? Поети – це ті люди, які можуть словом створити шедеври в наших серцях, а діти, які довіряють свої думки паперові, торкаються найтонших струн душі. Справді,  творчі роботи учнів–учасників обласного етапу Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду», народжували різні емоції: чийсь вірш був оптимістичним та життєствердним, у когось вийшов ніжний та ліричний, були й віршовані твори,  після прочитання яких котилася сльоза. За підсумками цього творчого випробування, яке щорічно серед школярів проводить ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка за підтримки Міністерства культури України, Шполянщина може радіти з 4-ьох переможців у ліричному жанрі. Відкритий конкурс «Я гордий тим, що українець зроду» започаткований у 2002 році Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Т.Шевченка як Всеукраїнський мистецький конкурс юних поетів та композиторів з метою формування молодого покоління в дусі високих духовних та естетичних ідеалів, любові до України, завдань консолідації українського народу; утвердження української мови як мови чільної нації, як державної, основи нашої духовної культури, виховання любові і пошани до рідного слова; популяризації літературної і музично-пісенної української творчості, орієнтації учасників конкурсу на розвиток різних форм і жанрів літературної і музично-пісенної творчості, насамперед щодо написання творів для дітей та для театрів юного глядача. Конкурс проводиться впродовж року до 1 листопада, підсумки оголошуються до Дня української писемності та мови. Конкурс проходить у номінаціях: поезія, проза, гумор, драматургія, музично-пісенна творчість. Активізуючи творчий потенціал обдарованих дітей, вчителі української мови і літератури Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3- гімназія» Ірина Іванівна Каландирець,  Васильківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Людмила Вікторівна Торба, Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Наталія Петрівна Задорожня залучили  учениць Альону Присяжненко, Тетяну Скляр, Анастасію Бондарь та Діану Турчак до участі в літературно-мистецькому житті країни. І недарма, адже всі дівчатка стали найкращими, здобувши І місце з творами, які вперше оцінювалися журі, адже ніде ще не друкувалися, не надавалися і  не перемагали в  інших конкурсах. Слухаючи, читаючи їх, душа переповнюється гордістю, що наша Шполянщина має таких талановитих і небайдужих  дітей, які люблять свій рідний край, місце, де народилися та виросли. Бажаємо дівчаткам – переможцям, які разом з педагогами отримають на святі останнього дзвінка грамоти управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та обласного об’єднання товариства  «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, життєдайних успіхів, віри в силу рідного слова, яке має надзвичайну енергетику, нових поезій про добро  та радість, про мир та Божу благодать  в Україні.


25.01.2016

Андрій Буз став лауреатом Всеукраїнського конкурсу учнівських есе

З метою розвитку культури прав людини, поширення інформації про права людини, підвищення мотивації педагогічних працівників до навчання правам людини, восени 2015 року було проведено Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України», організований програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в  рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав  людиниВ.Лутковської. На конкурс було надіслано близько 500 робіт практично з усіх регіонів України. Серед них - есе учня 10 класу Шполянської ЗОШ №1 Буза Андрія – відмінника, неодноразового призера обласних предметних олімпіад. Разом зі своїм консультантом – вчителем історії та правознавства Обревко Тетяною Володимирівною, вчителем вищої кваліфікаційної категорії, яка має педагогічне звання «старший вчитель», ерудований десятикласник  у своєму творчому есе порушив теми права на життя, питання свободи слова, продемонструвавши розуміння важливості прав людини для молодого покоління українців. Вітаємо Андрія та його наставника, які увійшли до  15- ти  лауреатів конкурсу, ставши на Шполянщині першими учасниками творчого випробування такого рівня. Бажаємо їм невичерпних ідей, подальших творчих успіхів.


15.02.2014

Учні міських шкіл зустріли день святого Валентина - день юності, кохання, молодості й краси!

14 лютого у районному Будинку культури відбулосяромантичне свято закоханихсердець, присвячене дню святого Валентина.Серед учасників заходу, учнів міських шкіл Поліщука Віктора та Лихенко Надії (ЗОШ №1); Титаренка В’ячеслава та Кунець Анни (НВК №2-ліцей);  Сопільняка Олександра та Бирюк Вікторії (НВК №3-гімназія) компетентне журі мало змогу за допомогою гучних аплодисментів присутніх у залі учнів та дорослих обрати закохані пари. Цікаві конкурси: «Створи свій ідеал дівчини»; «Ерудит»; «Без слів вислови глядачам своє завдання»; «Справжній бокс», проведені талановитими ведучими Лесею Осадчук та Андрієм Нікуленком , чарівні виступи колективів районного Будинку культури: гурту «Віа-Леді» (Дарія Меркотан, Вікторія Верба, Леся Осадчук) та ансамблю сучасного танцю «Еліта» (керівник Леся Осадчук) подарували присутнім чудову нагоду помандрувати країною Любові і Кохання, поблукати вулицями великого щастя. Пари довели, що кохати – це значить творити кохання, що дружба, кохання, любов – одвічні теми поезії, музики, сенс повноцінного людського життя. За результатами конкурсів закоханими парами Ромео і Джульєттою стали Поліщук Віктор та Лихенко Надія; Майстром та Маргаритою - Сопільняк Олександр та Кунець Анна, а Валентином та Валентиною - Титаренко В’ячеслав та Бирюк Вікторія. На завершення учасники отримали пам’ятні подарунки від членів журі. На вечорі панувала чудова, тепла, дружня та весела атмосфера. Вірші про кохання, веселі конкурси, пісні, танці залишили про захід, організований працівниками районного Будинку культури, незабутні й  романтичні спогади.


10.04.2012

Успіх - це сума правильних рішень

На початку 2011-2012 навчального року з ініціативи кафедри фінансів Черкаського державного технологічного університету стартував обласний конкурс наукових робіт «Майбутній студент», до участі в якому запрошено випускників 11 класів. Мета конкурсу - пошук молоді, що захоплюється науково - дослідницькою діяльністю та планує навчатися в одному з найкращих вузів Черкащини на факультетах комп’ютеризованих технологiй машинобудування, електронних технологій, інформацiйних технологiй i систем, а також на будiвельному, фінансово-економiчному та лiнгвiстичному. Студенткою саме цього університету мріє стати Марина Лепенець, учениця 11 класу Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, тому й вирішила спробувати власні сили у конкурсі, підготувавши під керівництвом вчителя Галини Валеріївни Кириченко наукову роботу за напрямом «Податкова система». І не дарма, адже радісна звістка про зайняте 2 місце у випробуванні, а також грамоти та грошові винагороди, вручені ректором ЧДТУ Юрієм Легою під час Міжнародної науково- практичної конференції молодих вчених, аспірантів і студентів на тему "Актуальні проблеми фінансової системи України", додали веселкових барв у весняний настрій Маринки та її керівника. Вітаємо з успіхом і щиро бажаємо здійснення мрії, яку вже наблизили власними зусиллями! 


10.11.2011

Підведено підсумки конкурсу проектів "Яким я бачу наше місто?"

«Нині наше місто живе, розвивається в самому центрі України. Туристи чи гості міста люблять фотографуватися біля пам’ятного знаку «Шполянщина - географічний центр України», поруч з нещодавно встановленим сучасним знаком на межі Шполянського та Смілянського районів... Окрасою нашого міста є квітники, клумби, уміло сплановані, вирощені та доглянуті біля міських шкіл, приміщення міської ради, відділу освіти чи поліклініки», - такими міркуваннями сповнені творчі роботи учасників конкурсу проектів «Яким я бачу наше місто?», який проводився у серпні - вересні цього року юнацьким відділом Шполянської районної бібліотеки з нагоди 417- річниці з часу заснування Шполи. 10 листопада в читальній залі бібліотеки відбулася церемонія нагородження найактивніших учасників конкурсу, якими виявилися учні початкових та середніх класів міських ЗОШ №1,5, НВК №3. Дипломи переможців, книги «Шполянщина- благословенний край» та почесні читацькі квитки на 2012 рік від директора районної бібліотеки Н.М.Мазур отримали Кишінько Софія, учениця 3 класу Шполянської ЗОШ №1, Кунець Дарина, учениця Шполянської ЗОШ №5 та Бездітко Артем, другокласник НВК №3.Також грамотами і читацькими квитками нагородили авторів кращих робіт: Туркот Анну й Олександру, Кунець Катерину - учениць Шполянської ЗОШ №5, Каландирця Ярослава, Овчарика Антона та Шутяк Надію - учнів міського НВК №3, Семко Наталію, Журик Яну, Чепур Марину- учениць міської ЗОШ №1.

«Пам’ятаймо, що ніхто, крім нас, наших проблем не вирішить, що наш святий обов’язок - творити добро для родини, міста чи держави. І нехай цей обов’язок буде для кожного з нас усвідомленою необхідністю, радісною можливістю почуватися не споживачем, а творцем життя. Тоді наше місто буде гідним слави, а ми - права з гордістю сказати: «Я- зі Шполи!», - закликає у своїй творчій роботі семикласник міської гімназії Ярослав Каландирець.

Наша земля – проста, українська, родюча, щира, сповнена галасливим дитинством, красивою молодістю та мудрою старістю. Тож не шкодуймо своїх знань і зусиль для її розквіту, щоб кожний, хто приїздить у наше місто, назавжди запам’ятовував цей острівець українських просторів.

 


20.11.2011

Олександр Скляр - призер міжнародного конкурсу

Для юного шполянського бандуриста Олександра Скляра і його викладача Катерини Сташенко минулий жовтень запам’ятається черговою перемогою. Олександр взяв участь у престижному міжнародному конкурсі бандуристів «Волинський кобзарик», який проходив з 21 по 23 жовтня у Луцьку.Близько 200 бандуристів з України і Росії змагалися у трьох вікових групах. У середній віковій групі Олександр виконував інструментальні і пісенні твори. Виконання шполянського обдарування сподобалося і глядачам, і журі конкурсу. Олександра зі сцени проводжали вигуками «браво!», і в результаті – заслужене третє  призове місце. До речі, учень 8 класу Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5  Олександр Скляр бере участь і в інтерактивному конкурсі бандуристів «Віднови себе», де вдасться перемогти лише завдяки відкритому віртуальному голосуванню. Тож почути пісні нашого талановитого земляка і проголосувати за нього можна на сайті конкурсу за адресою   www.vidnov.org.ua.  Підтримаймо юного бандуриста, натиснувши на п'яту зірочку справа, яка  наблизить  його до перемоги!