Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Шполянський НВК №2

Головне меню

16.11.2017

Тиждень української  мови у Шполянському НВК №2-ліцей

 

В рамках тижня вчителі української  мови  Брогаренко  І. А., Сімон К.А., Чекмак І.І., Колодня В.В., Вовченко А. М. провели велику кількість заходів: випуск тематичних газет, що розповіли школярам  про цікаві дослідження джерел української писемності, про українських мовознавців; вестибюль школи прикрасили плакати та стіннівки, які були об ‘єднані темою« З рідним словом у серці»; 

 

 

 

 

 

 


16.11.2015

Шполянський ліцей – на шляху до участі в проекті «Школа майбутнього»

13 листопада в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася зустріч керівників навчальних закладів області, які планують взяти участь у пілотному проекті «Школа майбутнього» (під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, академіка Національної академії педагогічних наук України Мадзігона Василя Миколайовича), учасниками якої стали директор Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» І.Г.Каракаш та його заступник з навчально-методичної роботи Л.М.Боїн. У такому складі директори навчальних закладів Черкаської області зустрілися вдруге. Перед цим вони були учасниками презентації інноваційної моделі навчально-виховного комплексу «Школа майбутнього», що відбулася 7 жовтня 2015 року на базі Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Тоді перед директорами виступив Василь Мадзігон, який проаналізував ті проблеми, що існують у сучасній школі і вимагають негайного вирішення. Друга зустріч стала логічним продовженням попередньої роботи.З докладною інформацією виступила Чепурна Н.М., ректор ЧОІПОПП. Вона повідомила про результати відвідування Новопечерської школи (м. Київ), в якій навчаються учні з 1 по 11-й клас. Школу невипадково називають елітним закладом нового типу, оскільки в ньому створені усі умови для розвитку школярів. Наталія Миколаївна підкреслила, що сучасні заклади освіти необхідно модернізувати і внутрішньо, і зовнішньо. На сучасному етапі діти потребують нових знань й умінь, а для цього необхідні докорінні зміни. Директори навчальних закладів долучилися висловили власне бачення того, яким чином можна створити належні умови навчання, виховання та соціалізації для підростаючого покоління. Також розглянуто дискусійні питання з приводу того, яким чином можна реалізувати головну мету проекту «Школа майбутнього»: сформувати відповідальну, соціально активну, творчо мислячу і працьовиту особистість шляхом створення оригінальної системи безперервної освіти від народження дитини до входження її в самостійне життя.

Використане джерело http://guon.at.ua/news


 28.10.2013

Юні друзі прикордонників змагалися в Оршанці

25 жовтня на базі Навчального гвардійського Оршанецького орденів Суворова, Кутузова і Олександра Невського центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України в смт Оршанець відбулись змагання «Юних друзів прикордонників». Серед 12 команд з районів та міст області Шполянщину презентував загін міського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» на чолі з учителем фізичного виховання Василем Васильовичем Фуркалом, який очолює районну Спілку воїнів-прикордонників. Програмою змагань були передбачені наступні етапи: проходження урочистим маршем з виконанням стройової пісні та речівки команди ЮДП, змагання з вогневої підготовки («Матеріальна частина АК-74, неповне розбирання та збирання АК-74»), воєнізована естафета, змагання зі слідознавства, метання учбової гранати на влучність, презентація загону ЮДП, конкурс «Розповідь про видатного (героя) прикордонника району». За підсумками конкурсів команда Шполянського району посіла 4 місце в загальному рейтингу серед 12 представлених команд. Наші юні друзі показали свою майстерність, злагодженість, витривалість, наполегливість. Прощаючись з Оршанцем, не сказали йому «прощавай», а промовили  «до побачення», до нових зльотів ЮДП. Відділ освіти висловлює вдячність Фуркалу В.В., керівнику команди, за підготовку та організацію поїздки; батькам, які опікуються разом з педагогами патріотичним вихованням та змістовним дозвіллям своїх дітей.


13.03.2013

На обласному науково-практичному  семінарі для директорів ліцеїв, гімназій, колегіумів презентовано експериментальну роботу міського ліцею

Сьогодні на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся обласний науково-практичний семінар директорів ліцеїв, гімназій, колегіумів з проблеми «Формування компетентного випускника ліцею, гімназії, колегіуму в контексті Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».Зі вступним словом звернулася ректор ЧОІПОПП Н.М.Чепурна, яка привітала всіх учасників та окреслила коло питань і напрямок роботи семінару.  З проблематики «Компетентнісний підхід у навчально-виховному процесі в умовах впровадження нового Державного стандарту» виступила С.А.Гаряча, завідувач кафедри педагогіки ЧОІПОПП, кандидат педагогічних наук. Було наголошено на поняттях «компетенція» і «компетентність». Також Світлана Анатоліївна звернула увагу присутніх на те, що сьогодні головним завданням педагога є навчити дитину думати. Учасники семінару окреслили шляхи формування ключових компетентностей у загальноосвітньому навчальному закладі на основі набутого досвіду роботи. Про формування громадянської компетентності доповідала заступник директора з науково- методичної роботи Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ супенів№2 -ліцей» Л.М.Боїн, яка акцентувала увагу присутніх на питанні виховання політичної культури як складової громадянської компетентності випускника. Було зазначено, що зв’язки з громадськістю та владою є основою для формування людини-громадянина. В цьому напрямку шполянські педагоги створили спеціальний комплекс у мережі Інтернет, що поєднує тематичні сайти, підсайти, інтернет-клуби, за допомогою яких учні зможуть поглиблювати свої знання та розвивати відповідні компетентності.

За матеріалами сайту Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА


27.11.2012

Робота з обдарованими дітьми в умовах розвитку інформаційного суспільства

Саме цій темі  було присвячено районний семінар заступників  директорів шкіл з навчально - виховної роботи, що відбувся на базі Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей". Відкриваючи захід, директор НВК І.Г.Каракаш разом зі своїми заступниками, колегами, учнями презентував роботу шкільного музею, ресурсно- методичного центру, географічного товариства "Горизонт", наукової спільноти "Обрій", держави "ДЮМА". Учасники семінару переглянули виставки творчих робіт гуртківців, посібників  з досвідом інноваційної діяльності педпрацівників школи- ліцею, з непідробним захопленням - презентацію  яскравих виробів, виготовлених вихованцями гуртків, якими керує вчитель образотворчого мистецтва А.Д.Джавага. Сфери обдарованості, способи її виявлення, напрямки роботи з обдарованими  учнями, роль виховної системи в роботі з талановитими дітьми, можливості шкільного сайту у розвитку обдарованості, а також шляхи створення розвивального середовища для дитини - теми, які висвітлили у своїх виступах педагоги Н.І.Бджола, О.А.Хоменко, Л.М.Боїн, І.Г.Каракаш, Л.В.Шкарбан, Г.А.Тішкова, Л.В.Шевченко, О.А.Висотенко.Учень 11-М класу Андрій Цяпкало- переможець обласного та учасник Всеукраїнського етапів конкурсу- захисту науково- дослідницьких робіт МАН України продемострував зразок захисту власної наукової роботи  з хімії. Методист районного методичного кабінету відділу освіти  Г.М.Сабадаш проаналізувала стан роботи з обдарованимми дітьми у Шполянському районі. У фінальній частині заходу учасники переглянули повчальний виступ лялькового театру на тему "Дорожні правила вивчай - життя своє оберігай", який підготувала разом з третьокласниками вихователь групи продовженого дня Л.О.Семенюк, енергійний ролик шкільної  команди "Здорові дітлахи"- переможця обласного та учасниці Всеукраїнського фестивалю "Молодь обирає здоров'я", яку тренує керівник гуртка сучасного танцю "Еліта" Л.А.Осадчук, а також ліричний пісенний подарунок учениці 8-Б класу Інни Кушкової. Підсумовуючи роботу семінару, в.о.завідувача РМК З.О.Ложкова акцентувала увагу на важливості  пошуку, розвитку й удосконалення творчих здібностей школярів як невід'ємної сфери шкільного простору,  яка в умовах сьогодення формує  позитивний імідж  закладу нового типу.


24.03.2012

Дорогу долають ті, хто йдуть...

 

 Нещодавно Шполянський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2- ліцей» увійшов до Всеукраїнської асоціації «Школа майбутнього».Навчальному закладу вручено Свідоцтво  про дійсність членства в асоціації, підписане першим віце-президентом Національної академії педагогічних наук України, директором Інституту педагогіки НАПН України, Почесним Президентом Всеукраїнської Асоціації Шкіл майбутнього Василем Миколайовичем Мадзігоном. Це досягнення є знаменним, адже вперше в історії розвитку освітньої галузі Шполянщини навчальний заклад району  виборов почесну місію  бути  в складі такої поважної організації.