Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Календар подій

Головне меню

Жителі східної півкулі стали свідками рідкісного астрономічного явища – проходження Венери по диску світила. Для професіоналів та любителів це єдина можливість побачити це  на власні очі у XXIст.; наступного разу це повториться лише через 105 років.

Венера по горизонтальній прямій рухається по диску Сонця

   Транзит Венери через сонячний диск можна було спостерігати і у нас, у Шполі 06.06. 2012 р. приблизно о п’ятій годині ранку, коли Сонце тільки починало сходити, а Венера саме сідала за лінію горизонту на сході. Для цього достатньо було скористатися старою рентгенівською фотоплівкою, бо інакше Сонце засліплювало б.

   На величезному диску Сонця чітко простежувалась маленька чорна цяточка Венери, яка рухалась по горизонтальній прямій ніби із заходу на схід. Тривало це явище з десять-п'ятнадцять хвилин.

   Цікаво, що це явище спостерігав сам Джеймс Кук 3 червня 1769 р.  Британське адміралтейство спеціально заздалегідь послало експедицію, очолювану знаменитим капітаном у південні широти  Тихого океану для спостереженням за цим рідкісним астрономічним феноменом.