Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

На допомогу вчителю

Головне меню

НА ДОПОМОГУ КЛАСОВОДУ

Освіта.ua пропонує вчителям початкової школи скористатися сучасними навчальними матеріалами для молодших школярів, що допоможуть ефективно розвивати необхідні навички та компетенції дітей. Завдання для розвитку логічного та аналітичного мислення, математичних навичок, емоційного інтелекту, навичок письма та читання, сприятимуть ефективному навчанню.

Переглянути завдання: http://childdevelop.com.ua/worksheets/


Використання можливостей «Вчи.ком.юа» для навчання дітей абсолютно безкоштовне. Учні можуть займатися на платформі без обмежень до 16.00 щодня, тобто в період перебування у школі. Батьки, при бажанні поліпшити мотивацію і підготовку дітей, можуть придбати для  них необмежений доступ у позаурочний час.          

З метою підвищення якості освіти повідомляємо, що освітньою платформою «Вчи.ком.юа» започатковано онлайн-курси з математики для  учнів початкової школи. Просимо Вас ознайомитися та сприяти участі молодших школярів в електронній платформі.


Генератори завдань для молодших школярів

 
Генератор «АНАГРАМ»:
http://childdevelop.com.ua/generator/letters/anagram.html

Генератор головоломки «Знайди слова»:
http://childdevelop.com.ua/generator/letters/puzzle.html

Генератор українських прописів:
http://childdevelop.com.ua/generator/letters/propisi.html

Генератор кросвордів:
http://childdevelop.com.ua/generator/letters/cross.html

Генератор завдань з додавання:
http://childdevelop.com.ua/generator/math/add.html

Генератор завдань з віднімання:
http://childdevelop.com.ua/generator/math/sub.html

Генератор завдань з множення:
http://childdevelop.com.ua/generator/math/mul.html

Генератор завдань з ділення:
http://childdevelop.com.ua/generator/math/div.html

 


ЗРАЗКИ ВЕДЕННЯ СТОРІНОК КЛАСНОГО ЖУРНАЛУ З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ

Тексти контрольних робіт та критерії їх оцінювання для самостійного проведення регіонально-локального моніторингу рівня навчальних досягнень учнів 4-х класів з математики, української мови, читання й розуміння тексту

ІНСТРУКЦІЯ з безпеки життєдіяльності  при проведенні уроків фізичної культури з учнями початкових класів  в спортивному залі та на спортивних майданчиках (підготувала Черевко І.В., вчитель початкових класів Сигнаївського НВК "ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів")

БАЗОВИЙ ПЕРЕЛІК засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України № 264 від 05.04.2006

Ключові компетентності учнів початкових класів

Таксономія розумових знань за Б.Блумом

Стереотипні способи постановки навчальних цілей

Інтегрований курс «Я і Україна. Громадянська освіта». 3 клас. Конспект уроку на тему "Ознайомлення з розділом "Людина серед людей". Сім'я. Шанобливе ставлення до старших"


26.02.2015

Уроки природознавства потребуть різних засобів навчання

Днями в в районному методичному кабінеті відділу освіти зібралися на чергове засідання учителі 2-их класів шкіл району.  Для ознайомлення  педагогів із теоретичним та практичним матеріалом тренінгових технологій районні тренери Михальченко Н.М. (Товмацький НВК), Підвезена О.В. (Матусівський НВК №1) провели навчання та надали всім присутнім дидактичні матеріали з теми. Зі структурою уроку природознавства, методикою його проведення, комп’ютерним супроводом,  видами діяльності та формами роботи учителі ознайомилися, відвідавши відеоуроки учителів Левченко Т.Я. з Журавського НВК та Горбань Л.І. з Топильнянського НВК. Учасники зібрання, беручи участь у вправі «Зворотний зв'язок», яку проводила учитель початкових класів Ярославського НВК Фартушня С.Г., обмінялися досвідом створення навчальних проектів, проведення демонстраційних практикумів з природознавства.Вдалому проведенню екскурсій з природознавства та трудового навчання присвячений виступ вчителя Капустинського НВК Шершень І.В. Методистом РМК Назаренко С.Г. було запропоновано педагогам обговорення проектів методичних рекомендацій щодо ведення класних журналів та змін до програм для 1-3 класів.


15.02.2015

Класоводи  третіх класів ділилися досвідом

13 лютого на базі Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей" пройшов семінар-практикум для вчителів третіх класів на тему «Тренінгові технології. Теорія. Практика. Досвід» (керівник Килимиста О.В.) Навчання підготували і змістовно провели педагоги Товмацького НВК Михальченко Ніна Миколаївна та Матусівського НВК №1 Підвезена Ольга Вікторівна. На деяку мить класоводи стали учнями третього класу і виконували всі вправи, запропоновані тренерами. Незабутні враження залишилися і в молодих колег з Топильнянського, Товмацького, Ярославського, Буртівського, Лебединського №3 НВК, які вперше проходили навчання за вищеназваною методикою. Результатом цієї співпраці стали презентовані проекти груп «Смішарики», «Кульбабки», «Третій не зайвий», «Капітошки», «Колобки». Власним досвідом роботи з питань впровадження тренінгових технологій поділилася Мазур К.П., вчитель початкових класів Матусівського НВК №2. Під час семінару було презентовано з мультимедійним супроводом роботу 3 класу школи-родини Сигнаївського НВК вчителем Мартинюк В.В. Учасники  семінару вдячні адміністрації загальноосвітнього навчального закладу в особі директора Каракаша І.Г. та заступника директора з навчальної роботи Присяжненко В.М. за надану можливість проведення даного заходу.


05.12.2014

Формуємо компетентного молодшого школяра

5 грудня на базі райметодкабінету відбувся районний семінар вчителів 4-их класів з проблеми "Формування соціальної компетентності молодшого школяра".Члени методичного  об’єднання відвідали віртуальні уроки з читання, які презентували учителі початкових класів Сигнаївського НВК Дишлюк С.А., Матусівського НВК №1 Підвезена О.В. та Васильківського НВК Осадча Н.І.. Теоретичну частину семінару забезпечили Головко В.А., керівник районного методичного об'єднання, вчитель Шполянської ЗОШ №5 та Гончар Л.М. з Лип'янської ЗОШ. На "Вернісажі ідей" представлялися презентації досвіду використання власних методів і прийомів на уроках «Я і Україна. Громадянська освіта» педагоги Павленко А.А., Шполянська ЗОШ №1, Коваль Ю.В., Шполянський НВК №3-гімназія, Задорожня В.В., Надточаївський НВК. Цікавим і корисним для присутніх був творчий звіт вчителя Кримківського НВК Шаргородської Г.В. про проходження курсової перепідготовки. Атестації педагогів, участі їх у виставці педагогічних технологій, веденню шкільної документації був присвячений виступ Назаренко С.Г., методиста райметодкабінету.


18.11.2014

Молоді класоводи відвідали віртуальний майстер- клас

18 листопада в рамках роботи обласної віртуальної школи професійного становлення молодого педагога (модератор Розіна Н.В.) відбулося обговорення віртуального майстер-класу з природознавства вчителя Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Майстер Вікторії Володимирівни. До перегляду чотирьох відеофрагментів уроків та їх обговорення залучено молодих вчителів початкових класів Лихенко М.В. з Топильнянського, Моторну В.О. – Капустинського, Дорошенко В.В. – Буртівського, Олійник Т.Л. – Надточаївського, Курінну А.А. - Товмацького НВК, Киченко М.В. – Шполянської №1, Ковіту В.В. - Лип’янської ЗОШ. Керівник майстер-класу та модератор віртуальної школи провели діалог з молодими колегами та розглянули питання ефективної організації навчально-виховного процесу, використання інновацій під час дослідницької діяльності молодших школярів. Належні умови для проведення даного заходу було створено на базі Шполянської ЗОШ №1 (дир. Костюкович Ф.Ф.), яка є опорною з питань впровадження інформаційно-комунікаційних технологій. Відділ освіти висловлює подяку адміністрації Шполянської ЗОШ №1 та вчителю інформатики Шкарбану В.М. за надану можливість віртуального спілкування.


25.10.2014

Класоводи 2- их класів  вивчали зміст читацької компетентності учнів

Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти у молодших класах впроваджується один із основних предметів-курс «Літературне читання», який є початковим у системі шкільної літературної освіти. 24 жовтня на базі райметодкабінету основна увага вчителів 2-их класів району була привернута до змісту читацької компетентності, формування знань, умінь і навичок учнів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та життєвого досвіду другокласників. Переглянуто та дано аналіз відеоуроків предмету “Літературне читання”, проведених вчителями початкових класів Марченко С.В., Шполянська ЗОШ №1 та Білоус Ю.П., Скотарівський НВК. Важливі для читання творів методичні настанови  надала Скляр О.Ф. з Васильківського НВК.


27.09.2014

Класоводами третіх класів опрацьовано особливості предмета «Я у світі» 

У 2014/2015 навчальному році  третьокласники розпочали вивчати новий навчальний предмет «Я у світі», спрямований на соціалізацію особистості молодшого школяра, його патріотичне і громадянське виховання. Головним завданням семінару вчителів 3-іх класів, який відбувся 26 вересня  на базі райметодкабінету, стало вивчення методики викладання предмета, використання активних методів i форм навчання, що сприяють формуванню критичного мислення, iнiцiативи, творчостi, розвивають умiння мiркувати, аналiзувати, ставити запитання, шукати власнi вiдповiдi, робити висновки, брати участь у громадському життi. Заслухавши виступи класоводів Килимистої О.В. зі Шполянського НВК №2, Лихенко С.П. зі Шполянської ЗОШ №1, Короткової М.Р. з Лебединського НВК №3, зроблено висновок, що найбiльш ефективними для формування громадянської компетентностi є колективнi творчi справи: використання проектних, прогностичних, тренінгових технологiй. Помічено: у молодшому шкільному віці важко передбачити можливі  наслідки вчинків, тому важливо послідовно вводити прогностичні задачі типу: що буде, якщо…; проектні завдання, які потребують планування спільних дій, розподілу ролей і досягнення бажаного результату.Початкова школа сьогодні виконує роль фундаменту, на якому будується вся система громадянського виховання школярів, формування у них любові до рідного краю, України, історичної пам’яті, духовності, національного характеру. Цьому питанню приділялась увага вчителем Шполянського НВК №3 Задорожньою Г.В.. З різноманітними методами, прийомами, формами роботи на уроках «Я у світі» познайомила вчитель Іскренської ЗОШ Малініна Л.П.Цікавим був матеріал, підготовлений вчителем Шполянської ЗОШ №5 Курінною А.А., присвячений фізичному і соціальному благополуччю дитини: фізкультвилинки, руханки, елементи арт-терапії, енергізатори.Під час перегляду відеоуроків, знятих Білоус С.В., Шполянський НВК №2, та Мригою І.В., Водянський НВК,  відзначено вміння учнів аналізувати власні вчинки та вчинки інших, знаходити своє місце у суспільстві, розмірковувати, пропонувати різні шляхи розв’язання проблемних питань, робити висновки. Інструктивно-методичні рекомендації щодо контролю та оцінювання  навчальних досягнень учнів початкових класів надала Назаренко С.Г., методист РМК.