Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Новини початкової освіти

Головне меню

22.01.2016

Щоб навчання було в радість

День середньостатистичного школяра починається словами: «А-а-а ... Не хочу в цю ... школу », а закінчується фразою: «До вихідних (канікул) ще два (три, чотири, п'ять) дні (тижнів, місяців)».Що ж можна і потрібно зробити, щоб вчення не ставало мукою? 22 січня в районному методичному кабінеті вирішували цю проблему вчителі перших класів, взявши за основу словавидатного зарубіжного педагога К.Роджерса: «Не так важливо вчити дітей, потрібно створити ситуацію, у якій дитина просто не може не вчитися і робить це із задоволенням».  Більшість дітей приходить до школи з великим бажанням учитися, пізнавати, спілкуватися. Уроки для першокласників мають бути яскравими, динамічними. Комфортні умови на уроці, атмосферу доброти, поваги, здивування повинен створити вчитель. Урок для малечі має бути справжнім відкриттям. Саме про умови створення радісного навчання, про те, які методи, прийоми, форми роботи потрібно використовувати, гуманне ставлення вчителя до учнів на уроці, розповіла методист РМК С.Г.Назаренко. Гармонійну атмосферу в колективі учасники семінару спостерігали  під час перегляду відеоуроку з математики у 1 класі, який підготувала вчитель Мар’янівського НВК Малик Ольга Володимирівна. Сьогодні урок як основну  форму організації навчально-виховного процесу вже не вважають сучасним, хоча б він і відрізнявся всім різноманіттям найсучасніших засобів  та педагогічних прийомів, якщо на цьому уроці не враховано стан здоров’я дитини, якщо дитина під час його проведення втрачає його. Тому у своїй роботі вчитель повинен широко застосовувати здоров’язбережувальні методики – оздоровлення засобами мистецтва – арт-терапію, що здатна сприяти емоційному благополуччю дітей, гармонії почуттів людини. Що таке арт-терапія та які є види арттерапевтичних технік розглянули присутні на семінарі. Яскравими та цікавими були презентації «Сміхотерапія» (підготувала вчитель Шполянського НВК №3 Цвіркун В.М.), «Казкотерапія для дітей », «Піщана терапія» (підготувала вчитель Шполянської ЗОШ №5 Головко В.А.). Змістовний матеріал про кольоротерапію та ілюстрації підготувала вчитель Лип’янського НВК Гончар Л.В. З присутніми керівник РМО провела практичну вправу «Творимо терапевтичну казку крок за кроком», під час якої вчителі створювали казки для дітей, які бояться відвідувати лікаря-стоматолога, про бережливе ставлення до хліба, про те, що правда завжди бере гору.Підводячи підсумки семінару, НазаренкоС.Г. зробила аналіз перевірки класних журналів та надала методичні рекомендації з ведення шкільної документації.

 

Головко В.А.,керівник районного методичного об’єднання вчителів 1-их класів


06.11.2015

Плекаємо особистість

В.О.Сухомлинський сказав: «У дитинстві закладається людський корінь. Жодної людської рисочки природа не відшліфовує-вона закладає, а відшліфовувати нам-батькам, педагогам, суспільству». Саме зметою розкриття  основних шляхів розвитку соціально компетентної особистостіна уроках предмету «Я у світі» 6 листопадана базі районного методкабінетувідбувся семінар-практикум вчителів 4-их класів. Керівник райметодоб'єднання Килимиста О.В.створила психологічну атмосферу, налаштувавши  колег на активне спілкування. Власний досвід роботи, на думку присутніх-ефективний, з використанням сучасних активних форм  і методів  презентували Броварська Ірина Василівна зі Станіславчицького НВК та Мінаєва Лідія Іванівна зі Шполянської ЗОШ №5. Ізтеоретичним аспектом методики викладання предмету  познайомила молодий педагог Топильнянського НВК Лихенко Марія Валентинівна.У ході практикуму учасники семінару відвідали відеоуроки Різник Наталії Олександрівни (Васильківський НВК), Задорожньої Галини Володимирівни (Шполянський НВК №3), Головкіної Юлії Степанівни (Нечаєвський НВК),   Данільченко Валентини Петрівни (Журавський НВК) та були приємно вражені результатом сформованості у дітей соціальної компетентності. Наостанок методистом РМК Назаренко С.Г. було надано інструктивно-методичні рекомендації з питань ведення класних журналів.


22.04.2015

Сучасний урок у  початкових класах має бути інтерактивним  

22 квітня на базі райметодкабінету проведено семінар вчителів 4-их класів на тему «Соціальна компетентність молодших школярів, оволодіння ними системою національних і загальнолюдських культурних цінностей» (керівник Головко В.А.). Метою проведення семінару було  ознайомлення вчителів із тренінговими технологіями; забезпечення всебічної і ґрунтовної підготовки вчителів початкових класів до процесу формування соціокультурної особистості; сприяння проведенню в початкових класах уроків казкотерапії, руханок тощо. Вчителі мали змогу переглянути відеоуроки з громадянської освіти, математики, які підготували Білоус О.С. (Скотарівський НВК) та Рибак Л.М. (Нечаєвський НВК). Усі прийшли до висновку, що сучасний урок має бути інтерактивним, та, зважаючи на вікові особливості учнів, обов’язково - казковим. Цікавим було навчання тренінговим методикам,  організованим Михальченко Н.М. (Товмацький НВК) та Підвезеною О.В. (Матусівський НВК №1), коли всі учасники взаємодіяли один з одним, обмінювалися інформацією, аналізували, моделювали ситуації, спільно шукали безліч варіантів розв'язання проблем.З досвіду створення цікавого та доступного навчання четвертокласників представлені презентації Іщенко Н.В. (Лозуватська ЗОШ), Малик О.В. (Мар'янівський НВК), Мосюндзь Н.П. (Матусівський НВК №2), Хоменко С.М. (Лебединський НВК №2).Доповіді підготували Степова В.С. (Терешківський НВК) та Гаврилюк Ю.Г. (Лебединський НВК №1).Учасникам семінару методистом Назаренко С.Г. надано методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації в 4- их класах.


26.11.2014

                            Робота з адаптації першокласників потребує зусиль учителя

Допомога учням-першокласникам в їхній адаптації до навчання в школі є одним із головних завдань у роботі вчителя. Від того, як молодший школяр пристосується до навчальних умов, залежать опанування ним прийомами та способами навчальної діяльності, входження у неформальну організацію міжособистісних стосунків в класі. Саме ігровій мотивації над навчальною в процесі виконання різних завдань присвячено семінар вчителів перших класів, який відбувся 26 листопада на базі райметодкабінету. Розпочала роботу Бойко Л.А., керівник районного методоб’єднання  з проведення інтерактивної вправи «Мозковий штурм», в ході якого виявила професійні компетенції педагогів із програмових вимог. Під час перегляду відеоуроків Ганжі Г.М. із Матусівського НВК №1, Замашної І.М. – Нечаєвського, Сорокін Н.В. – Антонівського НВК відзначено широке використання різноманітних методів, які захоплюють, розвивають у дітей пізнавальний інтерес до знань. Авторський методичний посібник «Поради Королеви безпеки» презентувала Творогова О.М., вчитель Лип’янської ЗОШ. Гегельська Л.М. із Лозуватської ЗОШ зупинилася на окремих аспектах проходження курсової перепідготовки в Черкаському ОІПОПП. Активними були учасники під час роботи творчої лабораторії, адже творчість вчителя породжує творчість учня: сплановано дослідницькі практикуми, міні-проекти з природознавства на наступний семестр. Про вербальне оцінювання навчальних досягнень першокласників, доступне і зрозуміле для дітей, з використанням стимулів та заохочень розповіла Назаренко С.Г., методист райметодкабінету.


15.11.2014

Колега поділилася досвідом роботи

14 листопада на базі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» відбувся майстер-клас з викладання інформатики в 3 класі для всіх бажаючих,що викладають інформатику у початкових класах. Його керівник Висотенко Олександра Анатоліївна продемонструвала сучасну методику викладання предмету на тему «Комп’ютерна мережа»,використовуючи гру «Добери слово», роботу в парах, авторську фізкультхвилинку, логічні вправи, технологію «Незакінчене речення». З цікавістю третьокласники опановували програму «Поштовий голуб України». Автор майстер-класу навчила колег складати тести за програмою «Мій тест», далавідповіді на запитання гостей.


26.02.2014

Новини початкової освіти

Сьогодні на базі Терешківського НВК  І-ІІІ ступенів, який очолює директор Поліщук Р.В., для вчителів 4-их класів проведено семінар на тему «Формування соціальної компетентності молодших школярів». На заході розглянуті проблемні питання набуття учнями досвіду спілкування під час роботи в групах, парах. Учасники семінару переглянули урок математики, проведений класоводом Карбівничою Тетяною Іванівною та фрагмент відеоуроку, який підготувала Дейнега Тетяна Василівна (Шполянська ЗОШ №5). Теоретичну частину семінару забезпечили Назаренко С.Г., методист райметодкабінету, Бойко Л.А., керівник РМО та Гегельська Л.М., вчитель початкових класів Лозуватської ЗОШ. Особлива увага приділялась питанню проведення державної підсумкової атестації в 4-их класах.


10.11.2013

Вчителі перших класів поділилися досвідом роботи

8 листопада в районному методичному кабінеті відбувся семінар вчителів 1-их класів.  Триває впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. А це принципово змінює погляд на результативну складову освіти, побудовану на особистісно зорієнтованому  і компетентнісному підході до навчально-виховного процесу та забезпечує наступність змісту дошкільної та початкової загальної освіти.У початковий період навчання дитини у першому класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду. Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до систематичного шкільного навчання забезпечуватиме її подальший розвиток, успішне навчання та виховання. Цікавим був виступ психолога Шполянської ЗОШ № 1 Косенко Н.А., яка звернула увагу на те, що вчителі початкових класів повинні бути добре обізнаними з психолого-педагогічними та віковими особливостями учнів, використовувати в практичній роботі сучасні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології. Цікавинкою стало проведення анкети для визначення рівня емоційного вигорання. Ні для кого не секрет, що вчителі початкових класів хочуть бачити своїх учнів щасливими, творчими, мислячими, духовно багатими особистостями. А починати треба, звичайно з себе. Тому і «горять» наші колеги, віддаючи себе дітям.   Про особливості психологічного супроводу першокласника йшлося у виступі керівника методичного об’єднання Кисличенко Т.С. Результатом психологічного процесу є створення клімату захищеності і комфорту, толерантні взаємини між усіма учасниками педагогічного процесу, оптимальна адаптація до умов педагогічного процесу, актуалізація і реалізація потенційних можливостей та творче ставлення до власної життєдіяльності. Члени методичного об’єднання переглянули відеоуроки навчання грамоти та природознавства, які підготували вчителі Цимбалюк Л.Г. зі Шполянського НВК №3 та Письменна Н.І. з Іскренської ЗОШ. Під час обговорення уроків цікавими думками з власного досвіду роботи поділилися Стеценко Ю.В. зі Шполянської ЗОШ № 1 та Корнійчук Н.Й.зі Шполянського НВК № 2- ліцей. про роль сюжетно-рольових ігор, впровадження гуманістичних принципів у навчально-виховному процесі: доброті, щирості, відданості. Про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів йшлося у виступі методиста РМК Назаренко С.Г. Важливою передумовою успішного й об’єктивного оцінювання учнів є доброзичливість. Саме вона, як постійна риса педагога, проявляється насамперед у створенні найбільш сприятливої ситуації, в якій школярі могли б оптимально продемонструвати свої досягнення. Світлана Григорівна зауважила, що об’єктивні оцінки дають можливість батькам, школі, учням одержати правильне уявлення про справжній стан засвоєння школярами навчального матеріалу, адже успішне виховання учнів передбачає справедливу оцінку їх знань, умінь і навичок, що, власне, підвищує мотивацію пізнавальної діяльності. Думку методиста підтримали вчителі Молчанова О.Д., Горбань Л. І., Ткалич Л. М., Левченко Т.Я., Волошин О.В. та інші вчителі, які вміло використовують оцінювання як важливу умову позитивного ставлення до навчання при створенні емоційно-позитивної навчальної атмосфери в класі. У роботі з учнями 1-их класів залишається вербальне оцінювання. Індивідуалізація оцінювання виявляється і також у створенні такої ситуації, коли успіх однозначно гарантований. Завершився семінар словами Ш.О.Амонашвілі: «Візьміть чашу терпіння, налийте туди повне серце любові, вкиньте дві пригорщі щедрості, хлюпніть туди ж гумору, посипте добром, додайте якомога більше віри. А потім пропонуйте це всім, кого зустрінете на своєму шляху».

Кисличенко Т. С.,керівник методичного об’єднання вчителів перших класів


04.10.2013

Працює школа молодого вчителя початкових класів

Сьогодні  на базі районного методичного кабінету відбулося засідання Школи молодого вчителя початкових класів (керівник Лісогор В.М.). Метою діяльності школи є створення умов для професійного росту вчителів початкових класів. Перед ШМВ стоять такі завдання: забезпечити засвоєння вчителями-початківцями навчальних програм; навчити користуватися діючими нормативно-правовими документами; сприяти професійному становленню молодих учителів.З  метою виявлення рівня сформованості знань педагогів проведено діагностування, за результатами якого висвітлювалися проблемні питання. Теоретичну частину щодо особливостей  формування компетентностей молодших школярів розкрила Назаренко Світлана Григорівна, методист райметодкабінету.  Практичну частину - методичний діалог «Вимоги до оформлення письмових робіт з математики та української мови» - провела Лісогор В.М., керівник семінару. Упродовж року слухачі  школи становлення молодого вчителя зустрінуться з досвідченими педагогами, які поділяться з ними своїми творчими здобутками, а також презентуватимуть власні напрацювання з питань, які будуть розглядатись на засіданнях.


12.04.2013

Ключі до успіху молодших школярів

12 квітня на базі Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  для вчителів 4-их класів загальноосвітніх навчальних закладів міста проведено семінар-практикум «Як бути успішним учнем». На семінарі розглянуті проблемні питання усунення прогалин у знаннях дітей (Письменна Н.І., Іскренська ЗОШ) та пошуку шляхів і способів виходу з конфліктних ситуацій (Цимбалюк Л.Г., Шполянський НВК №3).  Учасники семінару переглянули  інтегрований урок з природознавства і математики, проведений Шудровою Лесею Іванівною. Роботу початкової ланки презентувала директор школи Богач Л.О.Про проведення ДПА в 4-их класах розповіла керівник районного методичного об'єднання Кисличенко Т.С. та закінчення навчального року - методист райметодкабінету  Назаренко С.Г.


07.12.2012

Виховуємо мистецтвом

5 грудня на базі Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5  для вихователів груп продовженого дня міських загальноосвітніх закладів проведено семінар-практикум на тему „Ціннісне ставлення до культури і мистецтва” (керівник Л.О.Семенюк). З вітальним словом до гостей звернулася директор школи С.В.Сотник. Нею презентовано роботу по впровадженню Державного стандарту початкової загальної освіти. На семінарі розглянуті проблемні питання виховання духовності, розвитку творчих здібностей дітей. З доповідями виступили: Н.В.Броварська (Шполянська ЗОШ №1), Л.О.Семенюк (Шполянський НВК №2-ліцей), Г.М.Солоп (Шполянський НВК №3). Учасники заходу переглянули  клубну годину „Вечорниці-жартівниці”, проведену Танцюрою Лідією Валеріївною. Маленькі артисти підготували для гостей святкове дійство: декламували, співали, танцювали, пригощали варениками, бажали щастя, добробуту, здоров’я та миру в родинах. Про атестацію педпрацівників за кредитно-модульною системою розповіла методист райметодкабінету С.Г.Назаренко.


28.11.2012

В центрі уваги педагогів - третьокласники

28 листопада 2012 року на базі Шполянської ЗОШ №1 відбувся семінар для вчителів 3-іх класів на тему «Самостійна робота учнів-засіб розвитку пізнавальнної активності і творчого мислення». Господарі в особі заступника директора у початкових класах О.С.Білоцеркович, членів шкільного методоб'єднання показали свої досягнення, напрацювання, організували виставку власних надбань з проблемного питання.Високу оцінку отримав презентований відкритий урок з математики вчителем цієї школи Л.М.Сіренко, кожен етап якого супроводжувався різноманітними завданнями на розвиток пізнавальної самостійності учнів. В обговоренні заходу взяли участьКукуруза В.М. (Товмацький НВК) з доповіддю «Формування в учнів відповідального ставлення до навчання під час самостійної роботи»,Ганжа Г.М., Гнатюк О.М. (Матусівські НВК №1, 2), Творогова О.М. (Лип'янський НВК), Коломієць В.Т. (Шполянський НВК №3-гімназія), Скринік П.О., Муковоз Л.І.  (Лебединські НВК №1,3), Клец І.В. (Лозуватська ЗОШ), Смоляренко Л.О. (Журавський НВК), поділилившись досвідом з виготовлення та використання різного унаочнення під час самостійної роботи: пам'яток, схем, таблиць, карток, перфокарт, роздаткового матеріалу. Методист РМК С.Г.Назаренко акцентувала увагу педагогів на результатах участі третьокласників у районному етапі Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови ім. П.Яцика, атестації педпрацівників за кредитно-модульною системою,  веденні шкільної документації.


02.11.2012

Методичний міст між однодумцями

25 жовтня на базі ДНЗ №1 „Ялинка” відбувся методичний міст між дошкільною та початковою ланками освіти з проблеми «Наступність у роботі ДНЗ та початкової школи». Багато уваги приділялось вивченню нормативних документів, які регламентують роботу за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, програмою розвитку  дітей старшого дошкільного віку „Впевнений старт” та базової програми розвитку дитини дошкільного віку „Я у світі” (доповідаючі - Назаренко С.Г., методист РМК, Кравченко Ю.О., завідувач ДНЗ №1).На даному заході вчителі 1-их класів ЗНЗ та вихователі старших груп ДНЗ ознайомилися з психологічними та педагогічними особливостями контингенту сучасних дітей 5-6 років (Кунець О.С., практичний психолог, Килимиста О.В., вчитель початкових класів Шполянського НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей”), з новими освітніми технологіями, які є результативними в умовах збереження наступності та перспективності між ланками освіти, а також мали можливість порівняти програми навчання першокласників  та дошкільнят під час проведення ділової гри (Слюсар Г.П., вихователь ДНЗ №1).


18.10.2012

Презентовано творчі проекти

17 жовтня на базі Лебединського НВК №1 відбувся семінар-практикум для вчителів 2-их класів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Впровадження методу проектів у навчально-виховний процес початкової ланки як розвиток життєвих компетенцій учнів». В організації та проведенні теоретичної частини семінару взяли участь Назаренко С.Г., методист райметодкабінету та Каракоця О.І., заступник директора вище вказаного НВК. Увазі присутніх був презентований творчий проект у 2 класі «Київ-серце України», класовод Гаврилюк Юлія Григорівна. У процесі роботи над проектом учні користувалися дослідницькими прийомами: збирали інформацію, аналізували її, робили висновки.  На прикладі презентацій різних етапів діяльності було представлено роботи над проектами у початкових класах Шполянського НВК „ЗОШ І-ІІІ ступенів  №2-ліцей”, Шполянської ЗОШ №5, Кримківського НВК.Кожному учаснику семінару запропоновано проведення певного проекту та здійснення його захисту на наступному семінарі.  Відділ освіти, райооний методичний кабінет висловлюють щиру вдячність директору Лебединського НВК №1 В.О.Поліщук за змістовно організований методичний захід.


21.03.2012

Молодший школяр: основні лінії розвитку

Сьогодні на базі Шполянського районного методичного кабінету відбувся теоретично-практичний семінар "Формування ключових компетентностей молодших школярів". Метою семінару було підвищення професійної майстерності вчителів початкових класів щодо розвитку компетентностей учнів. Теоретична частина семінару була побудована у формі доповідей вчителів. Присутні мали змогу ознайомитися із системою виховної роботи у початковій ланці освіти (Лісогор В.М., Шполянський НВК №3-гімназія), прийомами розвитку творчих здібностей першокласників (Степова В.С., Терешківський НВК), звітом про курсову перепідготовку (Головко В.А., Шполянська ЗОШ №5).В практичній частині семінару, який провела методист Назаренко С.Г., педагоги стали учасниками тренінгу «Впровадження компетентнісного підходу у навчально-виховний процес початкової школи». Надзвичайно активними були вчителі під час проведення вправи «Знайомство»: кожен обмінювався досвідом використання на уроці дидактичної гри чи її елементів (цікавинки, ігри, кросворди, загадки, ребуси, практичні заняття, рольові ігри, застосування інтерактивних методів навчання).Організації навчального процесу відповідно до нового Державного стандарту початкової загальної освіти був присвячений етап складання конкретизованих навчальних цілей уроків «Математика», «Навчання грамоти», «Я і Україна», «Основи здоров’я».  Оцінкою роботи семінару були вдало складені плани-конспекти уроків та  позитивний настрій його учасників.


15.02.2012

Проектна діяльність молодших школярів: теорія і практика

Сьогодні згідно графіка колективних форм роботи у районному методичному кабінеті відбувся семінар-практикум вчителів 2-их класів (керівник Бойко Л.А.) з використанням тренінгових технологій «Теоретичні аспекти проектної діяльності молодших школярів». На семінарі були представлені такі аспекти проектної діяльності:

-теоретичний аспект «Метод проектів-ефективний засіб соціалізації учня» (Кохановська А.М., Надточаївський НВК); «Проектна діяльність – основа взаємодії вчителя та учнів» (Колот Т.М., Лебединський НВК №2).

- практичний аспект, в якому представлений відеоурок Кавун В.В., вчителя початкових класів Мар'янівського НВК.

Досвідом щодо організації і методики втілення методу проекту у позакласній роботі учнів з флористики поділилась Ткач Г.І., вчитель Капустинського НВК.Практичну частину семінару в інтерактивному режимі провела Бойко Л.А., керівник МО. Вчителі вчились складати конспект уроку відповідно конкретизованих навчальних цілей. Сподіваємось, що практичний досвід та знання, отримані на семінарі, стануть у нагоді всім творчим вчителям нашого району.


22.12.2011

Вчителі початкових класів здобули корисну навчальну інформацію у Шполянській ЗОШ №5

21 грудня 2011 року у Шполянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 відбувся районний семінар вчителів 1-их класів на тему: «Гра - засіб пізнавального розвитку першокласників». Розпочався захід відкритим уроком з основ здоров ?я на тему «Піклування в сім ?ї». Класовод 1 класу Головко Вікторія Анатоліївна продемонструвала методику проведення навчальних, розвиваючих, сюжетно-рольових та дидактичних ігор «Дружнє коло», «Сімейний клубочок», «Лікар Айболить», «Корисна і шкідлива їжа», «Чепурухи», «Трапляється-не трапляється» та ін. Позитивний настрій учасникам семінару створили чудові декорації лялькового театру, яскраві таланти маленьких акторівпід керівництвом вчителя 3 класу Кисличенко Тетяни Семенівни.Теоретична частина семінару розпочалася розповіддю директора Сотник С.В. про історію становлення школи та її сьогодення. Переглянувши серію цифрових ресурсів з основ здоров’я (1-4 класи), підготовлену вчителем початкових класів Лозуватської ЗОШ Іщенко Н.В., заслухавши доповіді Петрунь Т.І. (Капустинський НВК), Хоменко С.М.(Лебединський НВК №2), педагогам було запропоновано взяти участь у діловій грі «Створення ігрових ситуацій на уроках образотворчого мистецтва». Її проведенням методист райметодкабінету Назаренко С.Г. мала на меті закріпити навчальну інформацію, яку отримали учасники в ході семінару.Гості школи переглянули виставку робіт учнівського і педагогічного колективів та високо оцінили рівень організації проведеного семінару-практикуму.


14.12.2011

   Досвідом ділилися вихователі міських груп продовженого дня

Сьогодні  на базі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» відбувся семінар вихователів міських груп продовженого дня на тему: «Організація навчально-виховного процесу в умовах роботи ГПД».     Учасники семінару мали змогу відвідати клубну годину «У світі папуг.  Наші фантазії» у формі групової взаємодії з виготовлення тематичної експозиції технікою орігамі, презентоване Шапочник В.О.. Учні 2-их класів підкорили усіх своєю артистичністю у танці, веселою вдачею, гарним співом, вмінням чудово декламувати під час виховного заходу «Свято Калити», який підготувала та провела Семенюк Л.О.Слід відзначити досвід роботи вихователів Думаленко І.І. «Виховання толерантних учнів», Січкар Г.П. «Розвиток емоційної сфери дитини в групі продовженого». Підводячи підсумки семінару, методист райметодкабінету С.Г.Назаренко наголосила на питаннях атестації, проходження курсів підвищення кваліфікації, участі у виставці педагогічних технологій.


24.11.2011

Класоводи здобули цінний досвід

 23 листопада 2011 року на базі Сигнаївського НВК І-ІІІ ступенів, який більше 30 років очолює заслужений учитель України Л.П. Свердел, відбувся семінар-практикум вчителів 3-іх класів (керівник Кисличенко Т.С.- вчитель Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ) з проблеми "Розвиток творчих здібностей молодших школярів". На семінарі за "круглим столом" було обговорено ключові питання з проблеми. Вчителі районного методичного об’єднання поділились зернинами власного досвіду. Різні шляхи, засоби і прийоми розвитку творчого мислення на уроці математики демонструвала класовод Викиданець О.П..Учасники семінару високо оцінили рівень його підготовки та проведення.


18.11.2011

Воркшоп вчителів 4-их класів на тему «Інноваційна діяльність вчителя початкових класів. Цілепокладання уроку»

Відповідно до графіка колективних форм методичної роботи з педагогічними працівниками у листопаді 2011 року на базі районного методичного кабінету відбулося чергове засідання воркшопу (з англ. «майстерня», «цех») «Інноваційна діяльність вчителя початкових класів. Цілепокладання уроку». Даний захід мав на меті ознайомити педагогів з досвідом роботи вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо підвищення якості освіти молодших школярів шляхом впровадження інноваційних технологій. Його завданням була демонстрація фрагментів відеоуроків вчителів Лихенко С.П. (Шполянська ЗОШ №1), Білоус С.В. (Шполянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей»), Кобець Л.П. (Топильнянський НВК), Відняк Л.М. (Буртівський НВК) щодо використання краєзнавчого та народознавчого матеріалу на різних етапах уроків у початковій школі. Теоретична частина складалася із інформаційних доповідей вчителів Різник Н.О. (Васильківський НВК), Темненко О.В. (Лебединський НВК №2), Жуваки Н.А. (Лозуватська ЗОШ), Кобець Л.П. (Топильнянський НВК). Практична частина проводилася у вигляді тренінгу керівником районного методичного об’єднання вчителів 4 класів Килимистою О.В. (Шполянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст..№2-ліцей») на тему «Цілепокладання уроку». Завдяки цікавим формам роботи учасники вчилися складати конкретизовані навчальні цілі до уроків «Математика», «Українська мова», «Українське читання», «Я і Україна" ,"Природознавство» та «Я і Україна. Громадянська освіта», з якими можна детально ознайомитися тут. По закінченню роботи учасники розглянули питання державної підсумкової атестації у 4-их класах, перспективи роботи за новим Державним стандартом, проходження курсів підвищення кваліфікації.