Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Районна станція юних натуралістів

Головне меню

22.04.2017

Збережемо першоцвіти!

Прийшла весна..  пробуджується природа, починають оживати дерева, кущі,  квіти. Так приємно після зими побачити першу квіточку, почути спів пташки, яка нагадує нам про безперервність життя, але багато людей ідуть до лісу не для того, щоб помилуватися природою, а щоб  нарвати букети першоцвітів, не задумуючись про те, що всьому є межа і потрібно зупинитись і не нищити. Через таке ставлення до природи більшість першоцвітів занесені до Червоної книги. Саме для того, щоб зберегти перші подарунки весни-квіти, щороку в нашому районі проводиться конкурс «Збережемо першоцвіти» з метою формування екологічної культури особистості, набуття навичок досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи учнів загальноосвітніх шкіл. Завданнями конкурсу є залучення учнівської молоді  до оздоровлення довкілля, збереження біорізноманіття Черкащини; виявлення місць зростання першоцвітів та їх охорона; проведення роз’яснювальної роботи серед населення.В цьому році у Шполянській районній станції юних натуралістів проведено виставку робіт учнів шкіл міста та району та вручено листівки жителям Шполи, які закликають берегти першоцвіти. Школярі  Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів №1», які відвідують гурток «Юні друзі природи» - Нудьга Анна, Касяненко Валерія, Касяненко Анастасія, Писаренко Юліана, Однокоз Діана, Черевко Діана, Терещенко Вікторія, Воскобійник Вікторія під керівництвом  учителя біології  Медяник Т.І. виготовили сувеніри та намалювали малюнки, які закликають оберігати природу рідного краю. Учні 2 класу  Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-І ступенів №3» Колот Каріна, Зозуля Дарина, Губа Дар’я, Криворучко Каріна, Килимиста Сніжана під керівництвом учителя початкових класів Сопільняк В.І. виготовили вироби, малюнки, через які показали красу та ніжність першоцвітів. Учениці  11 класу Сигнаївського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Кузьменко Аліна та Яременко Галина  під керівництвом  учителів  Скабали С.Р. та Майбороди Г.В. намалювали плакати, які закликають не нищити , а оберігати ранньоквітучі рослини. До цього заклику приєдналися у своїх роботах і учениці  Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Старун Анастасія, Косата Анна, Гайдаєнко Тетяна, Недопас Вікторія, які під керівництвом учителя біології Черякової Л.О. виготовили витинанки та намалювали плакати про першоцвіти. Члени гуртка «Природа рідного краю» (керівник Струк Л.М.), «Природа і фантазія» (Хирна Ю.М.) , «Юні знавці лікарських рослин» (Чернишенко Т.В.) роздали листівки про збереження першоцвітів та виготовили  сувеніри –першоцвітів.  Наші діти бачать красу і ніжність природи  рідного прекрасного краю  і закликають не НИЩИТИ ,  а оберігати кожну рослину, яка буде милувати нас ще не один рік. Бережіть першоцвіти –бережіть природу!

 

Перемот С.М, методист Шполянської районної СЮН


11.10.2016

У районній станції юних натуралістів працює гурток зоотерапії

Для дітей з особливими потребами (вадами психофізичного розвитку) на базі Шполянської районної станції юних натуралістів працює гурток соціально-реабілітаційного напрямку «Дивосвіт». Сьогодні існує велика кількість методів, що дозволяють розкривати принципи діяльності головного мозку. Нові техніки сканування живого мозку та отримання його зображень дозволяють вивчати активність і описувати зміни, що відбуваються в клітинах мозку.  Діти з «особливими потребами» досить своєрідні. Їх відрізняє ряд особливостей, головна з яких полягає в тому, що результати їх навчання і виховання педагоги та психологи чекають достатньо довго, діти не дають «зворотнього зв'язку», як їх однолітки, що нормально розвиваються, внаслідок органічного враження головного мозку і як наслідок – порушення пізнавальної діяльності. У дітей з ДЦП є труднощі просторового аналізу і синтезу, порушення схеми тіла, словесного відображення. Для них рухи не лише важкі для виконання, але й ледь відчутні, що стає причиною утруднення простих і більш складних форм сприйняття. Для того, щоб отримати, «відчути результат», необхіднo використовувати у своїй роботі різні методи і прийоми навчального і виховного характеру. Одночасно з традиційними методами психолого-педагогічного впливу на дитину доцільно використовувати  тактильну чутливість, тобто відчуття, що виникає при дії на шкірну поверхню різних механічних подразнень під час  дотику. Безпосереднє спілкування з тваринами  і є елементами зоотерапії, спрямоване на зняття окремих симптомів, поліпшення розвитку психічних процесів, дрібної та загальної моторики, зниження стомлюваності, активізацію пізнавальних процесів тощо. Психофізіологічна функція полягає в тому, що спілкування з тваринами здатне позбавляти дитину від стресу, покращувати роботу нервової системи і психіки в цілому. Психотерапевтична функція - спілкування з тваринами багато в чому сприяє гармонізації особистості. Реабілітаційна функція полягає в тому, що контакти з тваринами служать додатковим каналом взаємодії   з навколишнім світом. Вони допомагають психічній і соціальній її реабілітації.

Щочетверга, враховуючи канікули, в центральному приміщенні районної станції юних натуралістів проходять заняття гуртка корекційно-розвивального напрямку з елементами зоотерапії. Приручені тваринки куточка живої природи допомагають у спілкуванні  між дітьми, створюють атмосферу позитиву, радості, умиротворення. Запрошуємо всіх небайдужих до своїх дітей батьків на індивідуальні чи групові заняття (за вибором батьків) нашого гуртка. Тварини куточка живої природи чекають братів своїх  старших.

Толчініна О.І., керівник гуртка РСЮН


05.01.2016

Під гаслом миру і добра

«З Новим роком! З Новим щастям! Друзів ми вітаємо! Миру, щастя і добра всім ми побажаємо!» — саме під таким гаслом розпочала свою роботу районна виставка дитячих робіт «Новорічна композиція» в Шполянській районній станції юних натуралістів. Роботи учасників були різноманітними і креативними. Адже кожна дитина, готуючи власний виріб, вкладала в неї не тільки свою майстерність, а й часточку душі.Створюючи новорічні композиції, діти прагнули не лише показати, на що здатна їхня фантазія, але і захистити природу, адже багато робіт були спрямовані на те, щоб зелені красуні залишились жити в лісі, а гарного святкового настрою додаватиме новорічна композиція, створена власноруч. У цьому році визначати переможців районного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» було непросто, адже кожен доробок був унікальним. Найкращі роботи були передані для участі в обласній виставці у Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми. На виставці були представлені роботи учнів шкіл району та міста Шполи.За підсумками журі в районному етапі стали переможцями наступні юні майстри.

Номінація «Новорічна композиція»

І місце — роботи учнів гуртка «Юні друзі природи» Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІІ ступенів №1» під керівництвом учителя біології Тетяни Медяник.

ІІ місце — роботи гуртка «Природа і фантазія» Ярославського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІ ступенів» під керівництвом Людмили Асташкіної.

ІІІ місце — роботи учнів Матусівського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІІ ступенів №2" Артура та Вікторії Демченків.

Номінація «Новорічна поробка»

І місце — роботи гуртка «Природа і фантазія» Кримківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІ ступенів» під керівництвом учителя біології Людмили Новосільської.

ІІ місце — роботи учнів Лозуватської ЗОШ І—ІІІ ступенів Тетяни Кравець (9 кл.), Ганни Кравець (6 кл.), керівник — Надія Кравець.

ІІІ місце — роботи гуртківців Шполянської районної СЮН (керівники гуртків — Інна Дудич, Наталія Дубик, Світлана Перемот, Тетяна Чернишенко).

Номінація «Український сувенір»

І місце — роботи членів гуртка «Природа і фантазія» Ярославського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІ ступенів» (керівник — учитель біології Людмила Асташкіна).

ІІ місце — роботи учнів 5 класу Кримківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІ ступенів» під керівництвом учителя Ольги Лавріненко.

ІІІ місце — роботи гуртка «Юні знавці лікарських рослин» Матусівського НВК «ДНЗ-ЗОШ І—ІІІ ступенів №2" під керівництвом учителя біології Людмили Паращенко.

Перемот С.М., методист Шполянської районної станції юних натуралістів


28.03.2015

Оберігайте першоцвіти!

Хуртовини, заметілі, морози – все залишилася позаду. Прийшла весна…  Прокидається природа від зимового сну, по-весняному щебечуть птахи, пригріває сонечко, розквітають перші квіти. Але люди чомусь  по-своєму «радіють» першоцвітам - вони їх виривають, часто з цибулинками, що призводить до масового знищення рослин.  Через недбале ставлення до природи більшість першоцвітів занесені до Червоної книги. Саме для того, щоб зберегти ці дивні квіти, щороку в нашому районі проводиться конкурс «Збережемо першоцвіти» з метою формування екологічної культури особистості, набуття навичок досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи учнів загальноосвітніх шкіл.Завданнями конкурсу є залучення учнівської молоді  до оздоровлення довкілля, збереження біорізноманіття Черкащини; виявлення місць зростання першоцвітів та їх охорона; проведення роз’яснювальної роботи серед населення. Учнівський колектив Сигнаївського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» під керівництвом учителя біології Чорноус І.М та учителя української мови Шумлянської М.М провели ряд заходів, присвячених збереженню першоцвітів. Діти намалювали малюнки: Марчук Катерина -10 кл., Кузьменко Аліна -9 кл., Авер'янова Каріна -11 кл, Врубльовський Ярослав -6 кл. також написали вірші та випустили буклети  з віршами, у яких закликали зберігати ніжність першої квітки Весни: Чиженко Ірина -11 кл., Черніченко Яна-10 кл, Ковтюх Оксана, Геращенко Дарина-6 кл., Волошин Вікторія -5 кл., Марченко Тетяна -8 кл. Юннати гуртка Шполянської районної СЮН «Світ навколо нас» під керівництвом Дубик Н.А. випустили збірник - повір'я та легенди «Першоцвіти нашого краю» та присвятили телепередачу охороні першоцвітів, яка виходить на місцевому каналі. Юннати гуртка Шполянської районної СЮН «Природа і фантазія» під керівництвом Дудич І.В. провели акцію «Створи квітку підсніжника своїми руками, а в природі не чіпай!». Коваль Дарина та Чепур Софія вихованки гуртка «Юні друзі природи» (керівник Чернишенко Т.В.) намалювали серію малюнків « Не будемо нищити природу».Вовченко Анастасія - учениця Шполянського НВК №3 під керівництвом учителя  біології Сови К.Д. написала  реферат на тему «Збережемо першоцвіти». Діти нашого міста та району взяли активну участь у пропаганді охорони перших квітів і закликають дорослих підтримати їх не тільки словом,  а й ділом.

Перемот С.М., методист Шполянської районної СЮН


03.12.2014

Бережімо рідний край!

Протягом року у школах міста та району проводилась еколого-натуралістична робота по різних напрямках: природоохоронному, внутрішньому та зовнішньому озелененню навчальних закладів, насадженні дерев та кущів, розчищення джерел та річок, вивчення флори та фауни рідного краю. Діти брали  активну участь  у різноманітних формах цієї роботи: проводили екскурсії, спостерігали за рослинним та тваринним світом, розвішували годівнички, огороджували мурашники, розчищали плеса водойм, вирощували розсаду для квітників, проводили природоохоронні акції, а також надсилали роботи  Всеукраїнський конкурс «Галарея кімнатних рослин», всеукраїнські акції «Годівничка», «До чистих джерел», «Парки – легені міст і сіл». Найкращі роботи у районному етапі були визнанні членами журі.

*Всеукраїнський конкурс «Галарея кімнатних рослин» І місце – члени гуртка «Юні охоронці природи» Мар'янівського НВК під керівництвом Криворучко Л.П.ІІ місце -учнівський колектив  Лозуватської ЗОШ під керівництвом Кравець Н.У.ІІІ місце –члени гуртка «Природа і фантазія» Шполянської районної СЮН, керівник Перемот С.М.

*Всеукраїнська акція «Годівничка» І місце - учнівський колектив 3-А класу Шполянської ЗОШ №1, керівник Кавун О.М.ІІ місце –члени гуртка «Юні знавці лікарських рослин» Шполянської районної СЮН, керівник Дудич І.В.ІІІ місце - члени гуртка «Юні друзі природи» Лебединського НВК №1, керівник Медяник Т.І.

*Всеукраїнська акція «Парки –легені міст і сіл»  І місце – учнівський колектив Лозуватської ЗОШ під керівництвом Кравець Н.У.ІІ місце - члени гуртка «Світ навколо нас» Шполянської районної СЮН, керівник Дубик Н.А.

*Всеукраїнська акція «До чистих джерел» І місце – члени гуртка «Юні друзі природи» Шполянської районної СЮН, керівник Чернишенко Т.В.ІІ місце - учнівський колектив Шполянської ЗОШ №5, керівник Черякова Л.О.Всі матеріали будуть передані для  участі в обласному етапі даних акцій та конкурсів.

Методист Шполянської районної СЮН Перемот С.М.


17.11.2014

Юні натуралісти взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея»

Осінь багата не тільки врожаєм, але і конкурсами, які проводяться на базі Шполянської районної станції юних натуралістів. З метою активізації роботи з учнівською молоддю щодо вирішення екологічних і природоохоронних проблем, залучення її до активної природоохоронної діяльності, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». Участь у виставці малюнків взяли діти з міських, сільських шкіл Шполянського району та станції юних натуралістів. Журі було непросто визначити переможців районного етапу, бо всі роботи були гарно виконані і діти намагались реалістично зобразити звірів,  птахів, яких вони малювали. Перше місце між собою розділили: серед вихованців старшої групи - роботи учнів гуртка «Юні охоронці природи» Мар'янівського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» (керівник Криворучко Л.П.) та молодшої групи - гуртківці Шполянської районної СЮН.Друге місце зайняли роботи вихованців гуртка «Юні друзі природи» Лебединського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» (керівник Медяник Т.І.)Третє місце - роботи учениць 7 класу Кримківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» (керівник Новосільська Л.В.).Вітаємо переможців конкурсу та їх наставників.

Перемот С.М., методист Шполянської районної СЮН


25.10.2013

Творчий звіт вихованців районної станції юних натуралістів у Рік дитячої творчості

Вже стало доброю традицією вихованцями районної станції юних натуралістів спільно зїх наставниками проводити восени День юного натураліста,поєднавши це свято зісвятом осені. Ось і сьогодні в Шполянській дитячій школі мистецтв зібралося чимало учнів молодших класів міських шкіл на свято «Осінь жагуча». Юннатівці запросили всіх присутніх у казкову осінню подорож та на гостину до мешканців села «Обрядки», де познайомили зісвятами та обрядами осінніх місяців, відтвореними в народному фольклорі й відзначені особливими прикметами. За допомогою віршів та музики, мистецтва хореографії, дизайну переконували присутніх у необхідності вивчення стану довкілля і пошуку шляхів його покращення. Протягом свята діти закріпили знання про користь овочів і фруктів, життя птахів, взяли участь в іграх «Допоможіть розібратися», «Що за птах?», «Дари природи», «Прикрась дерево». Всім було весело і цікаво відгадувати загадки, грати в ігри. На завершення присутні мали можливість ознайомитися з кращими роботами з природних матеріалів вихованців станції юних натуралістів на представленій виставці досягнень. «Наше завдання виховувати у дітей бережливе ставлення і любов до природи, формувати екологічну культуру, залучати до  практичної природоохоронної роботи», – зазначила директор Шполянської районної станції юних натуралістів Людмила Михайлівна Струк та подякувала за надану підтримку у проведенні свята: дитячій школі мистецтв, відділу освіти та спонсорам заходу - ПрАТ «Шполянський завод продтоварів».


15.03.2013

Підведено підсумки районної виставки "У кого бджоли - у того й мед"

Відповідно до плану масових еколого–натуралістичних заходів на 2013 рік та в рамках проведення у 2013 році в районі Року дитячої творчості на базі Шполянської районної СЮН з 18 по 22 лютого 2013 року проводилась районна виставка дитячих робіт на тему «У кого бджоли - у того й мед». Захід проведено з метою формування цілісної системи екологічного мислення та екологічної компетентності школярів через поглиблення знань в сфері екології, створення умов для творчого підходу для навчання, пропагування здорового способу життя, удосконалення вмінь проводити спостереження в природі, підтримки всебічних здібностей дитини, створення умов для творчого розвитку дитини, пробудження уяви і сприйняття краси природи, підвищення активності шкіл та позашкільних навчальних закладів.У конкурсі взяли учні Лозуватської ЗОШ,Товмацького, Лебединського НВК №1, Шполянської районної станції юних натуралістів. Кожна представлена на виставку робота відрізнялася своєю оригінальністю та створювала весняний настрій. За підсумками журі  у номінації поробка «Бджола – королева комах»

І місце зайняла робота Терещенко Вікторії, учениці 3 класу Лебединського НВК №1-  «Бджілка у квіткових пелюстках» (учитель Скриннік П.О.).

ІІ місце- робота Багмета Дмитра, учня 3 класу Лебединського НВК №1 - «На пасіці» (учитель Скриннік П.О.).

у  номінації художня робота «У світі бджіл»

І місце- малюнки учнів 3 класу Лебединського НВК № 1 Терещенко Вікторії, Черевка Максима  (учитель Скриннік П. О.).

 ІІ місце- малюнки учнів 6 класу Лозуватської ЗОШ Кравець Тетяни,  Діденко Лізи, Діденко Анастасії (учитель Кравець Н.У.).

у  номінації  «Мультимедійна презентація «Бджоли- люди- охорона- довкілля-взаємозв’язки»

І місце -робота учнів 3 класу Лебединського  НВК № 1 (учитель Медяник Т. І.)

у номінації  «Вірш "Як у вулику»

 І місце - робота Шума Володимира, учня 6 класу Лозуватської ЗОШ (учитель Кравець Н.У.).

ІІ місце– робота учнів 3 класу Лебединського  НВК № 1 (учитель Скриннік П.О.)

ІІІ місце – робота Гегельської Катерини, учениці 5 класу Товмацького НВК (учитель  Каландирець Т.В.).


16.10.2012

Юні натуралісти взяли участь в обласній виставці "Осінній вернісаж"

15 жовтня у м.Черкаси на Соборній площі розпочала роботу виставка-презентація  творчих робіт навчальних закладів «Осінній вернісаж». У перший день її роботи власні вироби презентували вихованці та керівники гуртків позашкільних навчальних закладів області еколого-натуралістичного напрямку. Усі бажаючі мали можливість помилуватися  роботами вихованців Шполянської районної станції юних натуралістів, на базі якої діють10 гуртків, а у 18 групах навчаються 315 учнів. Цей позашкільний заклад має 2 філії: на базі Шполянського НВК №2 та Лебединського НВК І-ІІ ступенів №3, які відвідують 45 дітей. В СЮН, о яку очолює Л.М.Струк, працюють  досвідчені педагогічні працівники С.М.Перемот, Н.А.Дубик, Л.Є.Крисенко. Разом з вихованцями вони є учасниками районних виставок з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, Дня незалежності, Дня міста, а місяць тому – обласної ярмарки – виставки виробів вихованців та керівників гуртків позашкільних навчальних закладів. Юні натуралісти  підготували вироби, картини, аплікації, композиції з природних матеріалів, виготовлених з листя, кори, гілок, сушених квітів, плодів, насіння, круп, яєчної шкаралупи, морських мушель. Відвідали виставку начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Г.М.Гаврилюк, начальник управління з питань регіональної політики Ю.П.Король,  учні дошкільних, загальноосвітніх та  вихованці позашкільних навчальних закладів,  жителі обласного центру, які, до речі,  запропонували  хорошу ідею- започаткувати ведення книг, альбомів відгуків глядачів, адже краса, оригінальність, технічна майстерність виробів заслуговують  щедрих  слів подяки.