Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День знань

Головне меню

01.09.2015

Дорогі школярі, шановні освітяни Шполянщини!

Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей святковий і новітній день кожна мати чи батько, дідусь чи бабуся прокинеться якнайраніше, аби неодмінно провести свою дитину до школи – якщо не за ручку, то ідучи поруч, або проведе поглядом і стоятиме довго – аж допоки видно її дитя. День знань відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел мудрості, є святом молодості та надії тих, хто переступає поріг школи.

Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Тож учіться, дорогі школярі, щоб знати, діяти, жити, бо зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм мудрості та натхнення. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті.

 

Шана вам і щира подяка, шановні освітяни Шполянщини,  за самовіддану працю, високий професіоналізм, наполегливість у вихованні нових громадян України. Міцного здоров’я, а головне – миру нам довгожданого, неба голубого, світанків спокійних і всього того важливого, з чого твориться наше з вами земне щастя.


02.09.2014

Першовересень завітав на Шполянщину

Знову ранок першого вересневого дня повнився мелодійними звуками шкільного дзвоника. Вулиці міста і сіл розквітали від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість переплелися разом. Так школи Шполянщини, наша держава зустрічали День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності, яке відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел  мудрості. Усі шляхи цього дня вели до школи. Розпочався новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і визначальним у житті він стане для милих першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступили на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, які незабаром втілюватимуть отримані знання в реальному житті. З усією теплотою серця учні, батьки, гості цього дня висловили слова подяки за щоденну напружену, титанічну працю вчителям, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави. Діти дякували  своїм наставникам за тепло сердець, бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління в дусі любові до рідного краю, до України та до людини як найбільшої цінності.

1 вересня знову зібрало у рідному колі учнів Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія". Проте вперше за десять років шкільного життя учні  10- Г класу, які вп'яте вибороли звання "Клас року" та перехідний гімназійний кубок, прийшли на свято без барвистих букетів квітів для своїх  вчителів. Не тому, що перестали їх поважати, цінувати чи не хотіли подарувати їм  святковий настрій. Ні, це не так. Напередодні 1 вересня разом з класним керівником Кухар Ларисою Олексіївною, батьками десятикласники вирішили не купувати квіти на День знань, а заощаджені гроші передати на лікування пораненим бійцям через шполянських волонтерів. "Таким чином ми приєднуємося до акції "Збережи квіти – врятуй життя бійця", яка проходитиме сьогодні по всій Україні завдяки ініціативі  школярів міста Києва. Зараз ці кошти більше потрібні на Сході,  бо якщо ми зможемо врятувати хоч одне життя – це буде маленька, але перемога проти окупанта. Кошти, які ми передаємо на АТО -  крапля в морі, а хотілося би більше допомогти військовослужбовцям, що захищають усіх нас  на сході України. Ми переконані, що вчитель без квітів, які швидко зів’януть,  прожити зможе, а от боєць без ліків - ні. Ми віримо, що ви, шановні вчителі, нас зрозумієте і  підтримаєте, бо понад усе мріємо про мир в Україні і дуже хочемо, щоб наша мрія сьогодні полетіла високо в чисте небо  і  обов’язково здійснилася. Нам не треба війни, не треба - ми за спокій і мир на Землі. Щоб щасливо зростали діти і не бачили жаху війни!", - з такими словами звернулися від імені учнів 10- Г класу Юлія Зарудніцька та Андрій  Береза.  Зібрані кошти в сумі 515 гривень у цей же день на заклик Народної ради Шполянщини передано рідним відважного воїна - шполянина  Віктора Савчука, який брав участь у боях на горі Карачун, визволенні Слов’янска. 28 серпня в бою з російськими окупантами Віктор отримав поранення. Нині він він знаходиться в госпіталі й потребує  вчасної допомоги усіх небайдужих жителів Шполянщини.

У нас є гідність, честь, ідея, ми в бій готові йти за неї.

У нас мета одна-єдина – велика, сильна Україна!


02.09.2013

На Шполянщині стартував новий навчальний рік

1 вересня, в День знань, в усіх навчальних закладах району пролунав малиновий передзвін першого дзвоника. День був ясним і сонячним, що сприяло піднесеному настрою дітей, батьків і вчителів. Школи привітно зустріли своїх першокласників. Привітати учнівсько-педагогічні колективи у цей святковий день завітали до навчальних закладів представники органів влади, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади району, спонсори, батьки, громадськість.Вітаючи школярів зі святом, районні керівники подарували першокласникам навчальних закладів символічний подарунок – книжку «Кобзарик. За сонцем хмаронька пливе», видану з ініціативи голови Черкаської обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Борисовича Тулуба. Книга познайомить дітей з віршами Великого Кобзаря та яскравими малюнками учнів Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради. Представниками групи компанії «ЛНЗ» 10-ьом навчальним закладам району вручено подарунки – принтери.У своєму вітальному зверненні начальник відділу освіти Юрій Олександрович Дядченко наголосив: «Щорічно ми маємо дедалі кращі показники в освітянській сфері, але на шляху до розбудови державності український уряд націлений створити в країні значно сучаснішу, доступнішу та гнучкішу систему освіти, яка б гарантувала високу якість загальноосвітньої і професійної підготовки, дозволяла отримувати високоякісні знання та вміння кожній людині незалежно від її економічного становища, віку, статі й місця проживання, використовувати їх для розвитку нашої держави».Новий навчальний рік розпочато організовано й злагоджено, чому передувала  значна підготовча робота. В усіх закладах освіти проведено капітальні або поточні ремонти. Для підвозу учнів та вчителів придбано додатково за кошти державного бюджету ще 1шкільнийавтобус, тепер їх вже 10.

2 вересня увагу всіх шполянських школярів заполонив перший урок знань у 2013-2014 навчальному році на теми «Країни рідної окраса – земля  безсмертного Тараса», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття», а також Всеукраїнський телевізійний  Шевченківський урок, трансляцію якого здійснив Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Заходи проведено з метою сприяння вивченню молодим поколінням творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди відзначення у 2014 році 200-річного ювілею від дня його народження.

Цікаво й змістовно пройшли перші уроки, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, у школі- родині - Сигнаївському НВК І-ІІІ ступенів, яку очолює заслужений учитель України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Свердел Людмила Павлівна, під час яких панувала урочиста святкова атмосфера, починаючи від зовнішнього вигляду учнів та вчителів, відповідно оформлених класних кімнат. На свято були запрошені батьки, працівники музичної школи та сільського будинку культури. Незабутнім для всіх залишиться  урок у 9-11 класах на тему: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, крізь віки!» Урок був спланований і організований класними керівниками Швець Л.М., Шумлянською М.М. і  Бойком О.В. В класі звучали слова Великого Кобзаря, виконувалися пісні, декламувалися вірші  та інсценізовано - уривок з поеми «Катерина».Особливо вразило учнів виконання пісень на слова поета вчителями музичної школи Підмогильною В.М. та Яценко З.Ю., а також виконання пісні «Нащо мені чорні брови» дуетом  метері і доньки Перетятько Н.В. і  Наталії (11 клас). На усіх уроках були використані презентаційні відеоматеріали.