Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Матусівський НВК №1

Головне меню

27.11.2017

 

“Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

  Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все червоними і чорними кольорами: і  життя людини, і життя.Щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарах…24 листопадав Матусівському НВК  № 1  перший урок розпочався хвилиною  мовчання. Вцю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає. Цього дня  заступником  директора з виховної роботи Довгаль В.М. разом з учнями 9-го класу було  проведено  загальношкільну лінійку - реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках  під назвою «Пам’ятати – щоб не повторити, щоб не знати тих років жахіть». Школярі переглянули відео-спогади очевидців голодомору, архівні матеріали того часу (презентацію підготувала вчитель Підвезена Г.М.), які довготривалий  час не оприлюднювались на конкретних фактах, ознайомилися з причинами цього страшного лиха. До сліз зворушили усіх присутніх слова вірша «Фрагменти пам’яті» у виконанні учениць Ганжі Д., Ткаченко О., Короткової Л., Яремчук  А. та кадри страждань безневинних українських селян. Вчитель Історії Коваль І.М. ознайомив  з  конкретними фактами цього страшного лиха, яке не минуло і нашого  села. На закінчення заходу учні запалили лампадки, які символізують скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів з надією, що ці вогники зігріють душі загиблих. Звертаючись до дітей, вчителі закликали зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь.

                                  Чорноус І.М. ,заступник директора з навчальної роботи  Матусівського НВК №1 

 


14.11.2017

Етно-свято  у Матусівському НВК №1

В період з 6 по 10 листопада в Матусівському НВК №1 тривав тиждень української мови та літератури. За даний період були проведені різноманітні ігри та конкурси для школярів, але  найцікавішим став тематичний вечір «Варенички неліниві».  Цей конкурс був нетрадиційним, адже змагалися команди «Веселі галушки» (учні) та «Копистка» (вчителі). Вчитель Горан І.В. підготувала учасникам змагання цікаві, жартівливі і водночас інтелектуальні завдання такі як: «Знайомство», «Кулінарна вікторина», «Бюро казкових знахідок», «Склади прислів’я», «Відгадай ребус», «Вимов скоромовку», «Творчий»,  «Чорна скринька».  Під час першого етапу конкурсу кожна із команд творчо і креативно презентувала себе. Поступово свято набувало дедалі більшого розмаху та запалу. Зокрема, на другому етапі учасникам від кожної команди потрібно було дати слово – відповідь на запитання ведучого. Не менш оригінальним та непередбачуваним було змагання між учасниками, яким запропоновано було швидко вимовити прислів’я. Для всіх стало відкриттям, що надзвичайно швидко, зрозуміло і чітко говорить Довгаль В.М., представник команди «Копистка».  Кожна команда підійшла до виконання всіх завданнь винахідливо і з гумором. Глядацька зала дружно підтримувала учасників. В запеклій боротьбі, демонструючи кмітливість та швидкість, перемогла команда «Копистка». Святковим доповненням програми стало поїдання вареників.

Горан І.В., вчитель української мови та літератури Матусівського НВК № 1


01.11.2017 

Свято Осені для дошкільнят

Свято Осені у дитячому садку – це завжди феєрична, сповнена яскравих барв казка. Напередодні канікул у Матусівському НВК «ДНЗ – ЗОШ І – ІІІ ступенів №1» відбулося родинне Свято Осені, на яке були запрошені батьки, бабусі, дідусі і всі бажаючі підтримати маленьких артистів у таких хвилюючий момент. По-святковому оформлений  зал додав настрою, тепла і затишку для кожного з присутніх. Участь у святі брали не лише вихованці молодшої та старшої груп, а й учні НВК, а саме: Пивовар Даша та Берестова Софійка, які зіграли роль Тропічної квіточки та Леді Осені. Діти часу не гаяли: читали напамять цікаві вірші, грали в ігри, співали дзвінкі пісеньки. Заворожували глядачів танцями «Долоньки» у виконанні молодшої групи та «Черевички» у виконанні старшої групи. Вразили присутніх постановкою казки «Ходить гарбуз по городу» на новий лад. За участь у святі акторів нагородили смаколиками. Для того, щоб отримати такий відмінний результат, чимало зусиль доклали вихователі  Печиборець Н. М.,  Шаповалова М. О. і музичний керівник Довгаль В. М. Відгомін цього свята ще досить довгий час лунатиме в нашій памяті.

Шаповалова М.О., вихователь молодшої групи Матусівського НВК №1 


27.09.2017

Як у Матусівському НВК  №1 скарби шукали

З найдавніших часів люди вирушали в подорожі з метою пізнання світу й відкриття нових територій, Людей, які не уявляють свого життя без пізнання світу та нових відкриттів, згодом почали називати «туристами»  (від французького “tourisme” – прогулянка, подорож). Туризм – це подорожі у вільний час, пов’язані з від’їздом за межі постійного проживання і один з видів активного відпочинку, який поєднує відновлення продуктивних сил людини з оздоровчими, пізнавальними, спортивними та культурно-розважальними цілями. Туристична діяльність дуже корисна для підростаючого покоління, адже під час походів молодь загартовує свій організм,зміцнює здоров’я, розвиває витривалість, силу й інші фізичні якості, здобуває прикладні навички й уміння орієнтування на місцевості, подолання природних перешкод, самообслуговування та інше. Особливі умови туристської діяльності сприяють вихованню моральних якостей особистості: взаємопідтримки, взаємодопомоги, організованості і дисципліни, принциповості, чуйності й уваги до товаришів, сміливості, стійкості і мужності, почуття відповідальності. 27 вересня  у світі відзначають День туриста. Для учнівського та педагогічного колективів  Матусівського НВК № 1 цей день особливим, адже усі учасники навчально-виховного процесу організовано вирушають  на екскурсію мальовничими куточками села, варять смачну кашу, проходять цікаві квести та беруть участь у веселих спортивних змаганнях. Вчитель Плетінь А.Ю. підготувала учасникам квестові завдання , метою яких був пошук захованих скарбів та виконання творчих завдань, а вчитель Горя О.М. склав програму спортивних змагань, в яку входили конкурси на влучність («Стрільці»), спритність («Кавалеристи»), силу («Перетягування канату»), орієнтацію в просторі «Міношукачі». Також Аліна Юріївна провела з учнями вікторину на краще знання географії, конкурси  «Встанови палатку» та «Розпали багаття». Не залишились осторонь і учні молодших класів, для яких класними керівниками було організовано та проведено веселий пошуковий квест та рухливі ігри. Наостанок учні взяли участь у конкурсі на кращу презентацію та смак приготованої ними каші.  Журі в особі директора НВК Денисенко Л.М., заступників з навчальної роботи Чорноус І.М., виховної роботи Довгаль В.М., педагога-організатора Гончаренко Т.М., голови села Колісника В.В., вчителів Коваля І.М. та Коваль Л.О. визначило переможців. Найсмачнішою виявилась каша, приготована учнями 6 класу, друге місце посіли учні 1 та 2 класів, а третє розділили між собою учні 3, 4 та 10 класів. Прямуючи додому, втомлені, але щасливі, діти ділились незабутніми враженнями від цього незвичного і цікавого дня, сподіваючись, що такі заходи проводитимуться в школі і надалі.

Гончаренко Т.М., педагог-організатор Матусівського НВК № 1

 


 13.02.2017

Кузьма живий. Назавжди з нами…

Уранці 2 лютого 2015 року Україну облетіла трагічна звістка: біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області обірвалося життя Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) - артиста, шоумена, телеведучого... А ще - чудового батька доньки, прекрасного сина своїх батьків та патріота нашої держави. Можливо, треба було жити, як всі, але Кузьма був іншим: любив свою країну, пишався тим, що він українець. Людина, яка змінила світогляд українського народу, пішла від нас після неймовірного концерту в  Кривому Розі. Зараз Кузьми немає з нами, але пам’ять про нього - у його піснях, тексти яких містять чіткі вказівки, як жити, боронити народ на цій землі, як допомагати один одному. Непоправною втратою є смерть Андрія Кузьменка і для нас, членів педагогічного та учнівського колективів Матусівського НВК №1, адже  на його піснях виросло ціле покоління. Пісні гурту «Скрябін» є окрасою випускних вечорів, а деякі учні використовують їх у якості рингтонів на свої мобільних телефонах. Щоб вшанувати пам’ять людини, яка не словом, а конкретними справами прагнула щось змінити в  країні, 10 лютого 2017 року в нашій школі проведено загальношкільний урок-реквієм, присвячений Кузьмі Скрябіну, ініціатором та автором сценарію якого стала педагог-організатор Гончаренко Т.М., а музичний супровід додав учитель музичного мистецтва Дорошенко В.І. Учасники заходу самостійно обрали для себе пісню, яку б вони хотіли виконати. Учениці 8 класу Маняк Ніна і Короткова Людмила обрали композицію «Старі фотографії», яка користується в нашій школі неабиякою популярністю, а учень 10 класу Єгошин Олександр та учениці 7 класу Чоповська Анна, Печена Анастасія та Яремчук Анастасія виконали пісню «Маршрутка». Надзвичайно зворушливо пролунала у виконанні учня 6 класу Полтавця Віктора пісня «Мам», яку Кузьма присвятив найріднішій у світі людині. Кузьмі посмертно було присвячено чимало віршів. Один із них, «Реквієм» Євгена Рибчинського, обрав  для виступу учень 7 класу Давидюк Анатолій. Пісні і виступи ведучих доповнили відеоролик на пісню «Українці як мурашки» та відеозвернення бійців АТО до Кузьми, в якому ці мужні люди співали його «Старі фотографії» зі сльозами на очах, бо їм неймовірно боляче було говорити про Андрія в минулому часі.Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять Андрія Кузьменка хвилиною мовчання та подякували його батькам Ользі Михайлівні та Віктору Кузьмичу за сина, неймовірно позитивну людину. Минуло 2 роки, як з нами немає Андрія Кузьменка-нашого Кузьми, але на його могилі і досі багато живих квітів та ілюстрованих книжок із маленькими записками від людей, які вважали його своїм другом. Його вислови стають цитатами-афоризмами, а пісні переспівують. Дехто називає Кузьму українським Цоєм, а дехто каже, що Кузьма не помер, а пішов давати концерти Небесній Сотні. Може, тому  він і є народним?! Світла йому пам’ять!

 

Дорошенко В.І., вчитель музичного мистецтва Матусівського НВК № 1 


22.01.2017

Юні матусяни запам’ятали емоційне Водохреще

Ще не встигли прийти свята, як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня. Ще за тиждень перед Водохрещем колись парубоча громада, а пізніше окремі господарі — «спеціалісти» прорубували на річці ополонку, випилювали з льоду великий хрест, ставили його над ополонкою і обливали буряковим квасом, щоб був червоний. Біля хреста будували — теж з льоду — престол. Усе це оздоблювали аркою з ялинових або соснових гілок — «царські врата».Вранці у церкві відбувається Богослужіння. По Богослужінні весь народ іде процесією на річку до хреста. Попереду несуть дерев'яний церковний хрест і хоругви, хор співає «Голос Господній...», за хором іде священик,  а за священиком — народ. До річки на Водохреща йдуть усі: старі, молоді і діти. Кожен несе з собою пляшку або глечик на воду.На річці, біля хреста, весь похід зупиняється і стає на льоду великим барвистим колом, що здалека яскраво вимальовується на тлі білого снігового покривала.Після недовгої відправи священик занурює в ополонку хрест, а в цей час хор голосно співає: «Во Йордані крещающуся Тобі, Господи...».   Коли вже воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд води. З метою ознайомлення підростаючого покоління з багатовіковими традиціями та віруваннями українського народу 19 січня для учнів  6-10 класів Матусівського НВК № 1 було організовано екскурсію до ставка, розташованого в центрі села, щоб діти мали змогу на власні очі побачити, як священик проводить ритуал освячення хрестоподібної ополонки, кропить всіх свяченою водою, вітаючи  зі святом та бажаючи усім миру, здоров’я та благополуччя.Повернувшись до школи, учні із захопленням розповідали про побачене. Екскурсія була корисною як для здоров’я, так і для загального розвитку дітей, адже вони стали безпосередніми учасниками  стародавнього обряду, який залишили у спадок нам наші прадіди.

 

Гончаренко Т.М., педагог-організатор Матусівського НВК №1


11.12.2016

Вчимося доброті та толерантності

3 грудня увага всієї світової спільноти прикзосереджена навколо людей з обмеженими фізичними можливостями, найголовнішою проблемою яких є не фізичні бар’єри, а ставлення суспільства. За  останніми  статистичними даними, кількість людей з обмеженими фізичними можливостями у світі, в тому числі і в Україні, постійно зростає. Сьогодні у суспільстві гостро постала проблема формування позитивного ставлення до дітей з обмеженими можливостями, їхньої соціалізації в суспільстві. Виховання співчуття та толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями – ось головна мета виховного заходу під назвою «Дивіться на нас, як на рівних», який днями відбувся в Матусівському НВК № 1. Захід був організований та проведений для учнів молодшої ланки. Для учасників виховної години вчитель української мови та літератури Горан І.В. підготувала різноманітні завдання. Спочатку учням запропонували виконати  вправу  під назвою «Серветка», під час якої  потрібно було перетворити серветку на сніжинку. Після цього Інна Володимирівна провела з учнями бесіду «Чим ми схожі і чим ми відрізняємось один від одного?», в ході якої зауважила, що є діти, які мають певні відмінності у фізичному розвитку та запропонувала розглянути ситуацію «Як ви будете поводитись, якщо зустрінете на дитячому майданчику дитину з фізичними вадами?». Діти активно включились в бесіду та запропонували  цілий ряд ігор та вправ, до яких можна було б задіяти дитину з обмеженими можливостями. Подовжуючи захід, вчитель продемонструвала дітям мультфільм «Квітка-семицвітка» (за мотивами казки В.Катаєва), де останнім бажанням головної героїні було повернення здоров’я хворому хлопчику. Обговорюючи побачене, діти зауважили, що героїня поступила правильно, адже попередні 6 пелюсток вона використала на здійснення безглуздих бажань.Наприкінці учні взяли участь в акції «Від серця до серця». На великому серці, зображеному на ватмані, вони намалювали свої долоньки та написали хворим діткам свої найщиріші побажання.

Гончаренко Т.М., педагог-організатор Матусівського НВК №1


01.12.2016

У Матусівському НВК №1 дітям розповіли про СНІД

Тема протидії поширенню СНІДу залишається актуальною, адже згідно останніх статистичних даних Україна посідає перше місце серед європейських країн за темпами розповсюдження цієї хвороби. 5 із 9  інфікованих – молоді люди віком до 30 років. На жаль,  досі ще не винайдено ліків, які могли б повністю знищити вірус імунодефіциту, отже  темпи поширення захворювання, які набули масштабів пандемії, загрожують знищити людство.1 грудня відзначається Міжнародний день боротьби зі СНІДом. У цей день ми вшановуємо пам’ять всіх померлих від цієї хвороби, а також традиційно проводимо просвітницьку роботу серед учнівської молоді. Метою такої роботи є висвітлення актуальних проблем, пов’язаних зі швидкими темпами поширення захворюваності серед молоді, виховання толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.1 грудня 2016 року в Матусівському НВК № 1 відбувся  захід на тему  «Жити в світі, в якому є ВІЛ-СНІД».Розпочався захід  зі вступного слова вчителя біології та основ здоров’я Коваль Л.О., яка ознайомила учасників заходу із останніми статистичними даними щодо кількості ВІЛ-інфікованих в нашій країні та провела вікторину між двома командами «Що ви знаєте про СНІД?». Командам було запропоновано 32 твердження про СНІД, з якими вони або погоджувались, або ні, коментуючи при цьому свою відповідь. Роботу учнів оцінювало журі у складі заступника директора з навчальної роботи Чорноус І.М. та вчителя математики Полтавець Т.В.Потім учасникам змагань було запропоновано  взяти участь в обговоренні певних життєвих ситуацій, пов’язаних з небезпекою враження ВІЛ та виготовити пам’ятки безпеки, які б інформували, в яких випадках ВІЛ-інфекція передається, а в яких – ні. Чорноус І.М. запропонувала учням виготовити антирекламу на відповідну тематику, за яку учасники змагань  заробили додаткові бали.Педагог-організатор Гончаренко Т.М. запропонувала учням переглянути відеоролик під назвою «Стосується кожного» та проаналізувала результати соцопитування «Толерантне ставлення до ВІЛ –позитивних людей», проведеного напередодні заходу членами міністерства охорони здоров’я та спорту. Наприкінці  виховної години учні переглянули відео соціальної реклами, знятої на замовлення фонду Олени Пінчук«АНТИ-СНІД» під назвою «СНІД ближче, ніж ти думаєш», а Ірина Миколаївна закликала учнів узяти отриману інформацію до уваги, вести здоровий спосіб життя та вживати всі необхідні заходи безпеки, щоб уникнути інфікування. Готуючись до  заходу, члени міністерства зовнішніх справ підготували інформаційну газету «Не дай СНІДу шанс!».

Гончаренко Т.М., педагог-організатор Матусівського НВК №1


06.04.2015

«Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не перекреслить мій народ!...»

Народ, який не знає і не цікавиться своїм минулим, не має і майбутнього.Минає час, змінюються покоління людей, відповідно змінюється і суспільство та його цінності.  Коли мова заходить про духовну та культурну спадщину українського народу, не кожен замислюється над питанням: «А що я залишив у спадок молодому підростаючому поколінню?» А якщо і замислюється, то не завжди знаходить відповідь.Дуже прикро визнавати той факт, що сьогодні у суспільстві пріоритетними прийнято вважати матеріальні цінності, а духовні знаходяться на другому плані. Ми ніколи не станемо успішною, процвітаючою нацією, яку будуть поважати в усьому світі, якщо не цінуватимемо той безцінний духовно-культурний спадок, що залишили нам наші предки, які століттями вели боротьбу за волю та незалежність своєї країни.Історія виникнення та розвитку окремо взятого міста чи села є частиною історії України. Кожен українець повинен знати історію свого рідного краю, пишатись своїми талановитими земляками, які прославили свою Батьківщину в усьому світі, передати ці знання своїм нащадкам.Виховання свідомого громадянина, патріота своєї держави, усвідомлення національної приналежності – ось головна мета створення на базі Матусівського НВК   № 1 музейної зали «Моє село». Ще у далекі 80-і Іван Васильович Яхно, який цікавився історією рідного краю,  разом із членами педагогічного колективу зібрав унікальні матеріали  про далеке минуле матусівських земель. Ці матеріали  було використано для створення музейної зали, яка містила відомості про історію Матусова у різні часи, видатні постаті, відомі в нашій країні та за її межами. Для музею також були використані рідкісні фотографії із архіву Гладкого К.І.З моменту створення музею в нашій країні відбулося чимало змін.  Україна здобула незалежність, змінились люди біля керма влади, відбулись значні зміни у суспільстві.Торкнулись ці зміни і Матусова, тому педколективом НВК було прийнято рішення щодо оновлення музейних стендів. Вже давно немає колгоспів «Комуніст» і «Ленком», не працюють цукровий завод і Павлівський радгосп, але імена людей, які прославили Матусів своєю невтомною  наполегливою працею та здобули високі державні нагороди, назавжди закарбувались у людській пам’яті. Нелегкою була доля героїв. Їм судилось працювати у тяжкі воєнні та післявоєнні роки, коли господарства Матусова доводилось піднімати з руїн. Все, що створювалось роками важкою невтомною працею селян, було знищено страшною війною. Сьогодні імена цих людей займають у музейній залі почесне місце під назвою «Алея Героїв».

Про історію створення та розвитку колективних господарств у Матусові, про роки їхнього найвищого виробничого зростання можна дізнатись зі стендів «Організація колгоспів » та «Розвиток сільського господарства». На окремі стенди винесено історію створення і занепаду Павлівського радгоспу та цукрового заводу.Об’єкти соціально-культурного призначення (дитячі садочки, школи, амбулаторія, Будинок культури) було зведено у роки  найвищого економічного зростання підприємств села. Про історію створення об’єктів інфраструктури села розповідають стенди «Розвиток освіти », «Культура і спорт», «Розвиток медицини».Про тяжкі воєнні та післявоєнні роки можна дізнатись зі стендів «Матусів у період війни 1941-1945 рр.» та «Село у післявоєнні роки».Сьогодні село живе звичним життям. Щоранку йдуть до школи діти, дорослі поспішають на роботу, працює на полях техніка. І ніхто не задумується над тим, коли утворилось наше село, звідки пішла його назва. Та й немає достовірних відомостей про те, хто і коли заснував наше село. Існує лише легенда про козака Василя Матуся, який нібито за бойові заслуги отримав від Богдана Хмельницького землі, на яких зараз розташований Матусів. Про походження назви села знайомить нас стенд під назвою «Легенда про Матусів».

Із цієї ж легенди ми дізнаємось, що Василю Матусю дуже сподобались надзвичайні місцеві краєвиди. Саме тому він обрав цю місцевість, щоб оселитись, заснувавши хутір, який згодом перетворився на село. Минуло багато років з моменту заснування Матусова, а його ландшафти залишаються такими ж прекрасними, спонукаючи людей на написання поетичних та музичних творів. Так, свого часу надзвичайна природа Матусова  надихнула Денисенко Л.С., вчителя української мови та літератури, на написання вірша «Матусів – щастя колиска», покладений на ноти композитором В.Є.Сіваком. Так з’явився гімн Матусова.  Зачаровані красою рідної природи, створили «Матусівський вальс» і  А.Г Ільченко та М.В.Середа. Помилуватись чарівними куточками села та ознайомитись із змістом пісень, присвячених Матусову, можна, переглянувши стенди «Славимо село у піснях» та «Матусівські краєвиди».

Про сучасне життя села, зокрема і школи, знайомлять нас стенди «Село сьогодні» та «Школа сьогодні».  На  жаль, трагічні події сьогодення не оминули Матусів та його жителів. Ми пожинаємо страшні плоди війни, розв’язаної на Донбасі – маємо  загиблих і поранених земляків.  Тому на окремий стенд було винесено відомості про мобілізованих воїнів, загиблого на Луганщині Сергія Івановича Лифаря, капітана прикордонної служби. Як приклад мужності і незламності духу, на  цьому ж стенді  було розміщено фото Надії Савченко та її звернення до українців.

За останні два роки спільна біда об’єднала мільйони українців в одну велику сім’ю, єдиним бажанням якої  стало припинення  безглуздої братовбивчої війни на Донбасі та збереження цілісності нашої країни.  Саме тому довершує оновлену музейну залу стенд  під назвою «Молитва за Україну».

Ми щиро віримо в те, що зможемо виховати достойних громадян, патріотів своєї країни. І з вірою в це передаємо їм у спадок цей безцінний дар – знання про історію рідного краю.

Гончаренко Т.М., педагог-організатор Матусівського НВК № 1


22.01.2016

Вони не здалися – здались залізо і бетон…

22 січня минає рік  з того моменту, як проросійськими бойовиками були підірвані залізобетонні конструкції терміналів Донецького аеропорту і його захисники, яких за стійкість, мужність і героїзм в народі стали називати «кіборгами», змушені були покинути свій форпост. Перебуваючи у приміщенні, в якому практично неможливо було сховатися від обстрілів, часто без їжі та води, щоденно втрачаючи друзів та побратимів, «кіборги» 242 дні тримали оборону руїн колись красеня-аеропорту міжнародного значення, яким так пишалась країна. Дехто вже навіть називає оборону Донецького аеропорту «українським Сталінградом». Кореспондент «Лос-Анжелестаймс» Сергій Лойко, який побував в гарячих точках (Чечня, Грузія, Ірак), декілька діб провів у Донецькому аеропорту. Згодом у своєму репортажі він скаже: « В аеропорту я відчув себе вдома, серед своїх. Такої мотивації, такої епічного сили духу я не зустрічав в жодному військовому конфлікті. Я був у Пісках, спілкувався з солдатами. Всі вони мріяли про те, щоб опинитись в аеропорту, змінити своїх побратимів, допомогти їм. І знаючи про смертельну небезпеку, про те пекло, всі вони намагаються туди потрапити, неначе там є таємна кімната, в якій здійснюються  всі заповітні бажання і кожному бійцю допомагають зрозуміти його місію. Аеропорт для мене – символ боротьби добра і зла, як у фільмі «Володар перснів», у якому головні герої ведуть боротьбу з ордою орків Мордора і в результаті перемагає добро. Я вірю в перемогу українців, бо за ними правда. Я відчуваю, що моє місце тут, на цій війні. І хоч я народився в Росії, проживаю в США, однак вважаю себе українцем. Моя місія – донести всьому світу правду про  цей військовий конфлікт. Потрібно речі називати своїми іменами. Тут іде реальна війна, гинуть люди, в тому числі і мирні жителі. Світ повинен знати правду про те, хто насправді воює на стороні так званих ДНР і ЛНР».20 січня, в один із останніх днів оборони аеропорту, на Шполянщину прийшла чергова страшна звістка:загинув наш земляк,старший лейтенант, начальник медичної служби 90-го окремого десантного штурмового батальйону «Житомир» 81-ї десантно-штурмової бригади Олександр Іванович Кондратюк. Згадуючи ті страшні дні, бойові побратими Олександра розповідають, що він був дуже доброю і чуйною людиною, завжди готовий був прийти на допомогу і врятував життя не одному бійцю. У день своєї загибелі він якраз і поспішав на допомогу своїм товаришам, які опинились під руїнами терміналів. Натрапивши на засідку терористів, Олександр не захотів здаватись у полон живим і підірвав себе і чотирьох ворогів гранатою. Олександр Іванович був справжнім патріотом, адже, врятувавши не одне життя, він, ані секунди не вагаючись, віддав своє за свою рідну землю, за свою сім’ю, за нас. Він зробив усе можливе для того, щоб над головою його маленької донечки щоранку сходило сонце, а не свистіли міни та снайперські кулі. Подвиг «кіборгів» назавжди залишиться в пам’яті українського народу як приклад мужності, самопожертви і любові до рідної землі. Ми повинні зробити усе можливе для того, щоб молоде покоління зрозуміло, що Україна за свою незалежність розплачується життям своїх найкращих синів.Саме з цією метою 20 січня в Матусівському НВК № 1 було організовано і проведено годину вшанування пам’яті «кіборгів» , захисників Донецького аеропорту, які ціною власного життя і здоров’я тримали оборону стратегічно важливого об’єкту.  Педагог-організатор школи Гончаренко Т.М. та заступник директора з виховної роботи Ляшко Н.К. підготували матеріали про Олександра Кондратюка та інших «кіборгів» у вигляді стінгазети. Також   учням було запропоновано переглянути документальний фільм  «Аеропорт «Донецьк». Кіборги», який містить спогади учасників тих подій та реальні відеоролики бойових дій в аеропорту. Хочеться вірити, що ніхто із присутніх не залишився байдужим до того, що побачив і почув. Герої не вмирають, поки пам’ять про них житиме в людських серцях. Ми повинні пам’ятати  тих, кому ми завдячуємо своїм спокійним і мирним життя, не відчуваємо всього жахіття війни на собі, не знаємо, що таке голод і холод та молити Господа про те, щоб нарешті в нашій багатостраждальній країні припинилась ця безглузда війна. Вічна слава героям!

Гончаренко Т.М., педагог-організатор Матусівського НВК №1


27.03.2015

Юні матусяни побували в гостях у прикордонників

У Матусівському НВК № 1 за ініціативи педагога-організатора Гончаренко Т.М. ще рік тому було організовано проект «Єдина країна», який включає в себе різноманітні виховні заходи патріотичного спрямування. Такою стала довгоочікувана поїздка до Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби України, який є одним із кращих в нашій державі. Учні отримали незабутні враження від екскурсії по навчальному центру, яку провів для них земляк з Матусова, випускник школи, підполковник Карбівничий Віталій Олексійович. Він ознайомив матусян із матеріально-технічною базою центру, показав навчальні аудиторії, гуртожиток для курсантів, залу для