Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День соборності

Головне меню

22.01.2017

Сьогодні- День соборності України

3 сiчня 1919 року на першому засіданнi Української Народної  ради було одностайно прийнято Ухвалу про злуку ЗУНР i УНР. Часописи пiдкреслювали, що тим самим зроблено перший крок на шляху до соборності українських земель. Директорія i Рада Народних Мiнiстрiв прийняла рішення святкувати об’єднання УНР i ЗУНР – 22 сiчня. Мабуть, ця дата не була випадковою, адже вказаний день збiгався з рiчницею iсторичного IV Унiверсалу Цетральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалася самостiйною, незалежною державою, отже вiн мав стати днем подвiйного всенародного свята – Незалежностi i Соборностi. 22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, в присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу. З раннього ранку мiсто набуло святкового вигляду. На будинках державних установ майоріли нацiональнi синьо-жовтi прапори, Софiївський майдан прикрашала тріумфальна арка зі старовинними гербами України і Галичини. В Актi злуки проголошувалося: «Однинi воєдино вливаються століттями відiрванi одна від одної частини Єдиної України, Захiдноукраїнська Народна Республiка (Галичина, Буковина Угорська Русь) i Надднiпрянська Велика Україна.Здiйснилися вiковiчнi мрiї, якими жили, i за якi вмирали кращi сини України.Однинi є єдина, незалежна Українська Республіка». 

Запрошуємо 22 січня об 11.00 годині взяти участь у флешмобі на центральній площі Героїв Майдану в м.Шпола з нагоди Дня соборності України, в ході якого кожен учасник отримає в подарунок жовто-блакитні повітряні кульки, які злетять разом у небо. Організатори заходу під керівництвом депутата міської ради Максима Доценка та директора Шполянської станції юних техніків Лілії Усик чекають на площі разом з батьками наймолодших патріотів-українців, які отримають приємні сюрпризи від магазину «Цукерня». Державна символіка і національне вбрання на заходах вітаються! Мирного неба всім нам!!!


22.01.2015

Василь СИМОНЕНКО

* * *

Україно, п'ю твої зіниці
Голубі й тривожні, ніби рань.
Крешуть з них червоні блискавиці
Революцій, бунтів і повстань.

Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік,
Буду, мамо горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.

Ради тебе перли в душі сію,
Ради тебе мислю і творю —
Хай мовчать Америки й Росії,
Коли я з тобою говорю!

Одійдіте, недруги лукаві!
Друзі, зачекайте на путі!
Маю я святе синівське право
З матір'ю побуть на самоті.

Рідко, нене, згадую про тебе,
Дні занадто куці та малі,
Ще не всі чорти втекли на небо,
Ходить їх до біса по землі.

Бачиш: з ними щогодини б'юся,
Чуєш — битви споконвічний грюк!
Як же я без друзів обійдуся,
Без лобів їх, без очей і рук?

Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова…
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.

Хай палають хмари бурякові,
Хай сичать образи — все одно
Я проллюся крапелькою крові
На твоє священне  знамено.