Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Зміна істотних умов праці

Головне меню

Керівникам та педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл, навчально-виховних комплексів, позашкільних закладів (Шполянського Будинку школярів, Шполянської районної станції юних натуралістів, Шполянської станції юних техніків), Шполянського міжшкільного навчально- виробничого комбінату та районного методичного кабінету відділу освіти

Наказ відділу освіти, у справах сім'ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації від 30.12.2016 №502-к/тр "Про зміну істотних умов праці педагогічних працівників з 1 січня 2017 року" 

Наказ відділу освіти Шполянської райдержадміністрації від 13.02.2015 №54-к/тр "Про відміну дії пунктів 3.2., 3.3., 3.4. наказу відділу від 29.01.2015 №36-к/тр «Про зміну істотних умов праці педагогічних працівників»

Наказ відділу освіти Шполянської районної державної адміністрації від 29.01.2015 №36-к/тр "Про зміну істотних умов праці педагогічних працівників"

Коментарі 

1.У назві наказу відділу освіти "Про зміну істотних умов праці педагогічних працівників" вжито термін "зміна істотних умов праці" (згідно другого речення з назви статті 32 КЗпП України), а у пунктах 3.2., 3.3. наказу названо один з різновидів істотних умов праці - розмір оплати праці (згідно частини 3 статті 32 КЗпП України).

2. Відповідно до статті 29 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року  № 108/95-ВР при укладанні працівником трудового договору (контракту) власник або уповноважений ним орган доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування. Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження або зміни.

Попередження– це письмова пропозиція працівникові продовжити роботу після того, як власник з дотриманням установленого двомісячного строку змінить істотні умови праці. Працівник може прийняти цю пропозицію та продовжувати роботу при змінених істотних умовах праці, але може й відмовитися від продовження роботи у зв'язку зі змінами істотних умов праці з наслідками, що випливають. Двомісячний строк передбачено для того, щоб працівник міг знайти собі іншу роботу, якщо його не влаштовує зміна істотних умов праці.

Протягом двох місяців від усіх педагогічних працівників доцільно одержати письмову заяву про згоду продовжувати роботу після зміни істотних умов праці або про їхню відмову працювати в нових умовах. При цьому працівник має право будь-коли змінити своє рішення.

3.Законодавством про працю не передбачені форма повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та форма погодження працівника чи його відмови (незгоди) продовжувати роботу в нових умовах. Водночас у разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівника було повідомлено про відповідні зміни за два місяці, а також докази, що працівник відмовився від продовження роботи в нових умовах. Такими незаперечними доказами можуть бути лише письмове повідомлення працівника про заплановані зміни з розпискою останнього про ознайомлення, а також письмова заява працівника, що він відмовляється продовжувати роботу у зв'язку із зміною істотних умов праці або, навпаки, згоден продовжувати роботу в нових умовах.

Орієнтовний текст письмового попередження педагогічного працівника  (на виконання пунктів 3. 1., 3.2 наказу відділу освіти)