Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Станція юних техніків

Головне меню

06.04.2017

Барвистий світ очима дітей

Упродовж кількох десятків років наприкінці березня, коли школярі насолоджуються  весняними канікулами, Шполянська станція юних техніків об’єднує тих, про кого кажуть, що в них золоті руки. Відповідно до наказу відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  від 03.03.2017 №40 «Про організацію і проведення районної виставки-конкурсу технічної творчості» з 27 по 31 березня в позашкільному навчальному закладі збиралися разом діти їх наставники, щоб продемонструвати творчі здібності, кмітливість, результати пошукової діяльності. На виставку-конкурс представлено роботи з 9-ти шкіл та 1 позашкільного закладу. На підставі рішення журі переможцями цьогорічної виставки-конкурсу стали:

У розділі «Оригамі»:

І місце - Лобачов Едуард за роботу «Планер» (керівник Черевко Л.О., станція юних техніків); ІІ місце - Косата Анна за роботу «Лунтик» (керівник Ковтун В.Ф., Шполянська ЗОШ №5), ІІІ місце - Фесун Вікторія за роботу «Герб України» (керівник Черевко Л.О., станція юних техніків).

У розділі «Гончарство» (керівник Мазурик С.М., станція юних техніків) :

 І місце - Гладюк Олексій за роботу «Глечик», ІІ місце - Усик Костянтин за роботу «Сувеніри з глини», ІІІ місце - Береза Катерина за роботу «Посуд для мами» та Вовченко Назар за роботу «Солянка» .

 У розділі «Ліплення»:

І місце - Штанько Анна за роботу «Квіти України» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків) та Бровченко Каріна за роботу «Набір прикрас» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків), ІІ місце - Шимілін Сергій за роботу «Моя ферма» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків), ІІІ місце - учні 4 класу Шполянської ЗОШ №5 за роботу «Великодні прикраси» (вчитель Кисличенко Т.С.).

 У розділі «Вишивка бісером»:

І місце - Дериш Богдана за роботу «Павичі» (вчитель Малик Ю.Г., Мар’янівський НВК),  ІІ місце - Кішук Каріна за роботу «Ти в серці моїм, Україно!» (вчитель Спільніченко Т.В., Шполянський НВК №3), ІІІ місце - Олефір Вікторія за роботу «Т.Г. Шевченко» (вчитель Кисличенко Т.С., Шполянська ЗОШ №5) та Броварська Віталіна за серію картин (вчитель Мірошніченко С.М., Станіславчицький НВК).

 У розділі «Вишивка хрестиком»:

 І місце - Морозова Юлія за роботу «Заповіт» (керівник Цвіркун В.Л., Шполянська школа-інтернат), ІІ місце -  Федорук Оксана за роботу «Діти» (керівник Цвіркун В.Л., Шполянська школа-інтернат), ІІІ місце - Бубаренко Анастасія за роботу «Серветка» (вчитель Ковтун В.Ф., Шполянська ЗОШ №5).

 У розділі «Випалювання по дереву»:

 І місце Гончаренко Анастасія за сувенір-картину (вчитель Мірошніченко С.М., Матусівський НВК №1), ІІ місце - Броварська Аліна за роботу «Квіти» (вчитель Мірошніченко С.М., Станіславчицький НВК), ІІІ місце - Дашко Вікторія за роботу «Україночка» (вчитель Дашко О.В., Скотарівський НВК)

 У розділі «Випилювання по дереву»:

 І місце - Сажнев Микола за роботу «Поличка» (вчитель Мірошніченко С.М., Матусівський НВК №1) та Бездітко Артем за роботу «Летимо у космос» (керівник Бабенко В.А., станція юних техніків), ІІ місце - Лук’яненко Ярослав за роботу «Свічник» (вчитель Мірошніченко С.М., Станіславчицький НВК), ІІІ місце - Овчарик Антон за роботу «Годинник» (керівник Бабенко В.А., станція юних техніків).

 У розділі «Художня обробка деревини»:

І місце - Мартинюк Олесь за роботу «В дарунок матусі» (вчитель Любонько Т.М., Сигнаївський НВК) та учні 7-х класів Шполянського НВК №3-гімназія за роботу «Вітряк» (керівник Дубина В.О.), ІІ місце - Кондратюк Вадим за роботу «Кухонний набір» (вчитель Творогов В.Г., Лип’янська ЗОШ), ІІІ місце - Сокирко Сергій за роботу «Кухонна дошка» (вчитель Уманець М.І., Шполянська школа-інтернат).

 У розділі «Рухома іграшка»:

І місце - Горбунов Данило за роботу «Песик» (вчитель Уманець М.І., Шполянська школа-інтернат) та Слюсар Олексій за роботу «Вантажна машина» (керівник Бабенко В.А., станція юних техніків), ІІ місце - Пономаренко Денис за роботу «Дятел» (вчитель Дашко О.В., Скотарівський НВК).

 У розділі «Вироби з природних матеріалів»:

І місце - Поколенко Юлія за роботу «Космічний житель» (керівник Усик Л.О., станція юних техніків) та Поколенко Віктор за роботу «Мій корабель мрії» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків), ІІ місце - Бойко Тамара за роботу «Золота скриня» (вчитель Дейнега Т.В., Шполянська ЗОШ №5) та Чепур Андрій за роботу «Сімейний оберіг» (вчитель Головко В.А., Шполянська ЗОШ №5), ІІІ місце - Бровченко Каріна за роботу «Біля млину криниченька» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків) та Шимілін Сергій за роботу «Місяцехід» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків).

У розділі «Витинанка»:

І місце - Недопас Вікторія за роботу «Лісова мавка» (керівник Ковтун В.Ф., Шполянська ЗОШ №5) та Мотрич Аліна за роботу «Українська родина» (керівник Черевко Л.О., станція юних техніків) , ІІ місце - Білоус Вікторія за роботу «Молитва матері за мир» (керівник Черевко Л.О., станція юних техніків).

 У розділі «Народна лялька»:

І місце - Домчук Софія за роботу «Козак Іван» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків) та Бровченко Каріна за роботу «Україночка Оріянка» (керівник Курінна З.С., станція юних техніків), ІІ місце - Магар Анастасія за роботу «Ангели» (керівник Черевко Л.О., станція юних техніків), ІІІ місце - Гудзь Альона за роботу «Лялька-мотанка» (вчитель Творогов В.Г., Лип’янська ЗОШ).

 У розділі «Печворк»:

І місце гурток «Умілі руки» Шполянського НВК №3-гімназія (керівник Кукса Л.О.), ІІ місце - Полтавець Сніжана за роботу «Дівчина» (керівник Цвіркун В.Л., Шполянська школа-інтернат).

 Директор Шполянської станції юних техніків Усик Л.О., відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  щиро дякують наставникам, які гідно підготували своїх вихованців, небайдужим підприємцям, які допомагають з придбанням витратних матеріалів, канцтоварів, інструментів для гуртків. Такі творчі педагоги, як Кукса Л.О., Дубина В.О. і Спільніченко Т.В. (Шполянська школа №3-гімназія), Ковтун В.Ф., Дейнега Т.В., Кисличенко Т.С. і Головко В.А. (Шполянська школа №5), Уманець М.І. і Цвіркун В.Л. (Шполянська школа-інтернат), Малик Ю.Г. (Мар'янівський НВК). Творогов В.Г. (Лип'янський НВК), Дашко О.В. (Скотарівський НВК), Любонько Т.М. (Сигнаївський НВК), Бабенко В.А.,Черевко Л.О., Кардаш М.М., Курінна З.С., Усик Л.О. і Мазурик С.М. (Шполянська СЮТ), є невтомними винахідниками, які  завдяки системі педагогічних дій  уміло розвивають креативні здібності. Колектив Шполянської СЮТ запрошує  маленьких і дорослих шполян відвідати майстер-класи з виготовлення великодніх сувенірів щодня з 13:00 до 17:00 у приміщенні навчального закладу, а також виїзні майстер-класи у Товмацькому, Скотарівському і Станіславчицькому НВК.

 

Музика С.А., методист РМК


25.07.2016

Директор СЮТ Лілія Усик отримала титул «Мама року 2016»

17 липня відбувся фінал Премії «Мама року 2016». Протягом трьох місяців мами та бабусі з 78 міст України розповідали свої історії на сайті премії. В результаті голосування відвідувачів сайту і вибору журі 11 фіналісток премії приїхали у Київ на урочисту церемонію нагородження. Історії переможниць Премії «Мама року 2016» дивовижні й неймовірні. Любов Хуторна, переможниця в номінації «Велике серце», мама 17-ти дітей (тільки двоє з них рідні), Катерина Купченко, мама прекрасних дівчаток-трійнят, за 7,5 років жодного разу не залишала їх самих. Переможниця номінації «Натхнення», директор Шполянської станції юних техніків  Лілія Олександрівна Усик встигає виховувати своїх дітей і допомагати тим, хто цього потребує – дітям з малозабезпечених сімей, сім'ям та воїнам АТО. Всі ці та інші історії є на сайті премії у розділі «Переможниці», а тепер і в серцях тих, хто за них голосував. Протягом трьох днів мами поринули у світ краси, дізналися багато корисного на майстер-класах від експертів Премії, відпочили в СПА-комплексі та подивилися на себе по-новому після чарівного перетворення в руках стилістів та візажистів. «Дати мамам можливість змінити обстановку, присвятити час тільки собі, згадати про свої мрії, цілі, відчути себе красивими і жіночними – в цьому суть фінального заходу, – розповідає Анна Гришина, маркетинг директор Лінії магазинів EVA. «Головна мета Премії «Мама року» – нагадати про те, як багато наші мами й бабусі роблять для нас: підтримують усі починання, не дозволяють опускати руки, вірять унас завжди, навіть коли ми самі в себе не віримо. Бабусям і мамам так важливо знати, що ми це цінуємо».  На урочистій церемонії нагородження переможниці Премії «Мама року» отримали статуетки, дипломи, які підтверджують почесне звання «Мама року 2016», та подарунки від партнерів. Окрім історій переможниць, на сайті Премії "Мама року" є ще понад 250 неймовірних історій матусь та бабусь, які є найкращими для своїх діток, чоловіків та знайомих. Ці історії сповнені вдячності та спонукають цінувати кожну хвилину поруч із рідними.

Джерело http://mamaroku.com.ua/winners.html

Мама може все! А багатодітна мама- й поготів!

Я - найщасливіша мама у світі, адже у мене три синочки! Три мої рідненсенькі серденька. Мій старшенький Костя успішно закінчує 1 клас ліцею і мріє стати художником. Середній Юрчик (Юрій Юрійович) з нетерпінням чекає 1 вересня, щоб теж піти до школи, зростає справжнім джентльменом і захисником дівчаток. А найменший Ростік у свої 4 рочки мріє стати лікарем, щоб знайти ліки від всіх-всіх хвороб (має діабет). Маю прекрасного, люблячого і турботливого чоловіка, надійного і мужнього Юру. Зараз молодь не дуже поспішає мати дітей, а я мріяла про це! Коли народився Костік і я вперше взяла його на руки, в мене було таке відчуття наповненості мого світу! Його перші "агу", "китайчики" (коли він усміхався, вузько заплющував оченята). Коли синочок зробив свої перші кроки, я вже носила під серцем Юрчика. А потім були майстер-класи по катанню двох малюків одночасно в одній калясочці або однією рукою везеш каляску, а другою - велосипедик. Словом, мама може все! Коли я стала в третій раз мамою, Кості було 3 роки 4місяці, а Юрчику - 1 рік 11місяців. І я відкрила для себе, що у каляску з легкістю вміщаються троє. Словом, немає нічого неможливого! Кожен мій день сповнений усмішками моїх синочків, їх поцілунками і обіймами.Я - щаслива. І помиляється той, хто думає, що багатодітні мами не мають часу на роботу, кар'єру чи відпочинок. Я - вчитель, громадський активіст і волонтер АТО. З березня цього року очолюю районну станцію юних техніків. Допомагаю нашим захисникам з перших днів АТО, здійснила більше ста поїздок на передову. Маю почесні грамоти від військових частин, керівництва міської, районної і обласної влади. Мої синочки малюють малюнки, пишуть листи захисникам, пишаються тим, що їх мама -волонтер. А ще я голова вуличного комітету, довгий час була секретарем ГО "Народна рада Шполянщини", беру активну участь у житті класу і школи, де навчається мій Костя. Як волонтер проводжу виховні години у школах району, прищеплюю дітям любов до України. А вдома я - мама, яка любить побігати у футбол, поганяти на велосипеді, позмагатись у міні-перегонах з синочками; я - дружина, яка любить пофантазувати на кухні, приготувати для своїх чоловіків щось смачненьке і корисне. А ще в мене квітник, садок, 16 соток городу, які для мене є найсучаснішим тренажерним залом на відкритому повітрі. Маю три дипломи про вищу освіту, один з яких здобувала вже маючи трьох синочків. Коли мене запитують, як я все встигаю, я відповідаю, що я просто роблю те, що можу, і жартую, що у моїй добі 48 годин. 

Усик Лілія, директор СЮТ


10.06.2016

Цей круг гончарний, наче сонця круг, бо вже навіки обпікає душу.
І скільки б не зазнав ти, Майстре, мук, уже зв’язок із кругом не порушиш …

19 травня директор Шполянської СЮТ Лілія Усик, керівники гуртків Станіслав Мазурик і Людмила Черевко презентували позашкілля Шполянщини на обласному семінарі в селі Гельмязів Золотоніського району. Станіслав Миколайович провів майстер-клас з гончарства на власному гончарному крузі. Його талант настільки вразив коллег,  що в кінці травня його знову запросили на майстер-клас. Цього разу в Черкаси, в обласний Центр дитячої творчості. Для дітей з черкаських шкіл показували свої майстер-класи з оригамі, туризму. Та найбільше дітлахів вабив до себе гончарний круг. Черга дітей, які бажали спробувати себе у гончарному мистецтві була найдовшою, і, на жаль, багато бажаючих так і не встигли зробити свій перший виріб з глини. Саме на таких майстер-класах розумієш, що сокровенне  народне мистецтво є близьким і цікавим для кожного українця.. Зараз своїм завданням Станіслав Миколайович вважає відновити гончарство – навчити дітей, дорослих, показати людям, що ця творчість потрібна. Сьогодні серед його  однодумців– директорСЮТ ЛіліяОлександрівна Усик і подружжя педагогів-директорів Осаул , які вирішили відкрити гончарні гуртки в школах Лебедина, щоб нащадки козаків опановували справжнє народне мистецтво. Своїм талантом Станіслав Миколайович  вразив і голову райдержадміністрації Потапенка Володимира Миколайовича, який вважає майстра справжнімскарбом району. Під час однієї з поїздок  до нашого району заступник очільника області В.В.Коваль, який, завітавши до СЮТі і познайомившись з майстерністю Мазурика С.М., на своїй сторінці у Facebookнаписав: «У Шполі віднедавна Центр юних техніків очолила відома волонтерка та громадська активістка Лілія Усик. Робота закипіла - впорядковується благоустрій, активізувались гуртки, зросла кількість витратного матеріалу. А ще тут працює цей поважний чоловік, справжній гончар-філософ. Усім треба повчитись так любити своє ремесло і настільки захопливо про нього розказувати» Детальніше про це  http://ck-oda.gov.ua/na-shpolyanschyni-vyhovuyut-talanovyt Серед переваг гончарства як заняття для дітей Станіслав Миколайович виділяє: 1) розвиток творчих здібностей дитини, фантазії, спонукання до самостійного знаходження рішень будь-яких ситуацій, вигадування ідеї та втілення її в життя, стимулювання нестандартного підходу до вирішення питань; 2) емоційний розвиток: у процесі роботи з глиною відбувається емоційна розрядка -зняття напруги, негативних емоцій, злості, агресії; розвивається розуміння власних емоцій і знаходження безпечного і конструктивного способу їх вираження йконтролю; 3) інтелектуальний розвиток, розвиток психічних процесів і навичок, пам'яті, уваги, образного йлогічного мислення, дрібної моторики, акуратності, сенсорики і тактильного сприйняття; 4) стимулювання самостійності, зміцнення впевненості в собі дитини, формування у неї  самооцінки, віри усвої сили і в те, що немає нічого неможливого; 5) художній розвиток і виховання: освоєння базових художніх понять і прийомів, основи скульптури, конструювання. Знайомство з глиною - її властивостями, способами і прийомами роботи з нею, технологією сушіння, випалу та розпису глиняних виробів; 6) знайомство з художніми творами, скульптурами, архітектурою, природними об'єктами - тваринами, рослинами, людиною і способами втілення всього цього в глині. Будь-які заняття ліпленням допомагають дитині освоювати простір, розвивають його конструктивні здібності, вчать знаходити правильні співвідношення частин і цілого, розвивають дрібну мускулатуру пальців. Ліплення з глини особливо корисне, тому що увага дитини не відволікається на різні кольори і вона зосереджується саме на просторових особливостях роботи. Крім того, глина має характерну й  дуже різноманітну фактуру, вологість, в'язкість, що розвиває дотик і чутливість до матеріалу. Обпалена глиняна робота стає справжньою іграшкою, скульптурою чи прикрасою, якимидитина може користуватися у повсякденному житті або гратися і дуже цим пишатися. Заняття глиною в гуртку особливо важливі, адже саме тут  діти мають до неї доступ. Глина краще пластиліну, тому що набагато м'якша. І вона краще олівців і фарб, тому що з неї виходить реальна річ, яку можна взяти в руки і якою можна гратися .З глиною кожен легко може стати майстром. Ми маємо «тренажер» в чистому вигляді- гончарний круг, освоєння якого допоможе вам відчути гармонію і розвинути  талант. «Упевнений, він у вас є!» - говорить Станіслав Миколайович. Щасливі ті люди, для яких праця стала захопленням, радістю і гордістю, які працюють не тільки заради грошей, а насамперед  для  задоволення від того, що їм щось вдалося, заради тієї особливої тремтливої напруги, яка супроводжуєповсякденну творчість. І хоч вони знають, що не завжди і не в усьому їм поталанить, вони вміють багато чим жертвувати заради своєї праці. До таких людей належить С.М.Мазурик-народний майстер,митець, філософ, Викладач, керівник гуртка «Гончарство» Шполянської станції юних техніків.

Усик Л.О., директор Шполянської СЮТ


07.06.2016

Торкнешся лиш - і глина ожива, і на гончарнім крузі диха диво

Коли дивишся на гончарні вироби Станіслава Миколайовича Мазурика і його вихованців гончарного гуртка Шполянської станції юних техніків, які вишикувалися в гончарному ряду на святковій виставці 1 червня в приміщенні кінотеатру «Космос», здається, святкує вся земля, вся природа переливається незбагненною веселкою. Можна лише здогадуватися, скільки праці й душевного тепла, таланту й неповторного світу юних майстрів та їх викладача ввібрав у себе кожен виріб. Майже щодня у приміщенні СЮТ працюють народні майстри. Тихо, беззвучно крутяться гончарні круги, і в цій тиші у впевнених руках гончарів зі шматка глини народжуються досконалої форми глечики, вази, миски. Оці глечики, кухлі і тарілки з нашої місцевої глини - це дещо більше, ніж посуд, вважає Станіслав Миколайович. Він хоче, аби давні назви і форми не зникли із побуту сучасних українців. Відкраявши стрункою кавалок глини, він заходиться… бити її руками. Пояснює: глину слід перебити перед роботою, зникають усі порожнинки, вибиваються камінці, вона ущільнюється, стає якіснішою,а отже, якіснішим буде сам виріб. Такі тонкощі передали від майстрів з давніх-давен. Сивочолий майстер розповідає, що першим гончарем  був Господь. Він виліпив з глини людину, а потім вже й гончарство розвинулося. Серйозно взявся за цю справу  після виходу на  пенсію. «Мені кажуть, що я не відповідаю своєму віку, то оце вона, глина, допомагає мені тримати себе у формі, я постійно рухаюся. Ми весь час шукаємо глину, копаємо її, збиваємо, перестругуємо», ділиться думками Станіслав Миколайович.  «Глина – це божий дар для людства. Ми ходимо по грошах. Тільки глину треба вміти перетворити в глечик, сувенір, уміти продати його. Глину їдять і п’ють. Уній є всі необхідні для організму речовини Чому наші батьки і діди були здоровими, зуби хороші мали? Тому що вони їли з глиняної миски, дерев’яною ложкою, спали на глиняній печі, ходили босими, був зв'язок з природою, космосом. Зараз багато людей вже це зрозуміли і від алюмінієвих каструль повертаються до екологічно чистого гончарного посуду», - розповідає учням. майстер. Зо 25 ударів для однієї грудки – глина готова до роботи. Відтак перше з найважливішого на гончарному колі – центрування матеріалу. Початок – однаковий для кожного керамічного виробу. А відтак з’являтиметься форма. І не завжди відомо, хто її диктує, – гончарчи глина. "Це складне запитання, - каже Станіслав Миколайович, - я думаю, що все в гармонії. Хороший гончар розуміє, що треба слухати глину і глина піддається його задумам…" Глину вважають унікальним носієм інформації, надзвичайно цікавою субстанцією. За Старим Заповітом саме з глини зробили людину. Дехто навіть називає її живою "У будь-якій роботі, у кожному русі є багато інформації і філософії. Старі майстри це розуміли і вміли це використовувати. Тому зараз, коли находять стару кераміку, захоплюються – як багато у цій простоті сили… Всі ці речі – уже випробувані століттями довершені форми. Твори старих майстрів – це досконалість у простоті, вважає гончар. Коренями усього мистецтва є народне мистецтво. Якщо відштовхуватися від того, що розуміли старі майстри, можна прийти до "правильного" мистецтва, тобто усвідомленого йщирого. Гончарство забуто лише на деякий час, але людина завжди повертається до своїх коренів. "Нам властиво забувати, але властиво й згадувати. Зараз люди відчувають потребу у поверненні народного мистецтва, твори якого несуть інформацію, зрозумівши яку, збагнеш, як бути щасливим. Настав цей час!"

Усик Л.О., директор Шполянської СЮТ


30.04.2016

Перспективні педтехнології-нова якість навчально-виховного процесу в СЮТ

Нещодавно на базі Шполянської станції юних техніків відбулося засідання методичного об'єднання керівників гуртків позашкільних закладів району на тему «Шляхи формування оптимального психологічного клімату в дитячому колективі гуртка». Епіграфом зустрічі стали слова народної мудрості: «Якщо твої плани розраховані на рік - сій жито, на десятиліття - саджай дерева, коли ж на віки - виховуй дітей». Досить насичена програма засідання розпочалася з презентації, яку підготувала Усик Л.О. Лілія Олександрівна розповіла про корисні поради відомих психологів світу щодо поліпшення психологічного клімату, ігрові прийоми корекції згуртованості колективу тощо. Керівник гуртка початкового технічного моделювання Курінна З.С. розповіла про розвиток пізнавальної активності вихованців,зазначивши, що для неї кожен учень «це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який потрібно запалити». А молодий керівник гуртка «Автомоделювання»  Кардаш М.М. вразив усіх інноваційним підходом до проведення своїх занять.  Гуртки Максима Миколайовича відвідують багато учнів 1-х класів. Молодому керівнику вдається просто, доступно пояснювати першокласникам схеми літаків і автомобілів, на простих прикладах учні вивчають їх будову. Після обговорення методичних запитань усі присутні відвідали майстер-клас з гончарства, який провів Станіслав Миколайович Мазурик зі своїми найактивнішими вихованцями Домчук Софією, Домніцьким Валентином і Гладюком Олексієм, учнями гімназії. Юні гончарі приємно вразили своїми знаннями, показали, як легко в умілих руках грудочка глини перетворюється на витвір мистецтва. Відчути себе гончарами мали нагоду і присутні колеги. Цікаві філософські розповіді Станіслава Миколайовича, його величність «гончарний круг» не відпускали від себе учасників методичного об’єднання, але на них ще чекали вихованці гуртка «Оригамі» зі своїм керівником Черевко Л.О. Людмила Олексіївна на високому рівні провела відкрите заняття, на якому її вихованці навчилися виготовляти полуничку з модулів. А в кінці заняття гуртківці подарували журавликів суру. До речі, за легендами,  вони є символами миру, який так потрібен нашій країні. На згадку про зустріч учасники заходу отримали патріотичну підкову, яку виготовили з глини члени гуртка «Гончарство». Методисти РМК подякували всьому колективу СЮТ за змістовну зустріч і в атмосфері урочистості вручили грамоту колективу за зайняте І місце в районній виставці технічної творчості.

Усик Л.О., директор Шполянської СЮТ


11.04.2016

             Ці дивні витвори природи і рук людських!

Відповідно до наказу відділу освіти від 03.03.2016 №40 «Про організацію і проведення районної виставки-конкурсу технічної творчості» з 28 березня по 4 квітня 2016 рокуна базі Шполянської станції юних техніків проведено районну виставку-конкурс технічної творчості учнівської молоді.Мета - підведення підсумків роботи з технічної  творчостіу навчальних закладах району; підтримка та розвиток творчих здібностей, кмітливості, формування у дітей стійкого інтересу до пошукової творчої діяльності; популяризація і пропаганда кращих робіт школярів. На виставку-конкурс представлено роботи з 12-ти загальноосвітніх та 2-х позашкільних навчальних закладів.      Переважна більшість робіт - у розділах художнє різьблення по дереву, паперова пластика, оригамі, вишивка, вироби з бісеру та з природних матеріалів. Найкращими визнано роботи: у розділі «Оригамі»: І місце - станції юних техніків, ІІ місце - Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.У розділі «Рухома іграшка»: І місце - станції юних техніків, ІІ місце - Водянського НВК, ІІІ місце -  Сигнаївського НВК. У розділі «Бісероплетіння»: І місце - Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ІІ місце - станції юних техніків та Сигнаївського НВК, ІІІ місце – Шполянського Будинку школярів. У розділі «Вишивка бісером»: І місце -Шполянського НВК №3, ІІ місце - Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ІІІ місце - Лебединського НВК №1. У розділі «Вишивка»: І місце - Кримківського НВК, ІІ місце - Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ІІІ місце - Шполянського НВК №3 та Шполянської ЗОШ №5. У розділі «Випалювання по дереву»: І місце - Станіславчицького НВК, ІІ місце - станції юних техніків, ІІІ місце -  Шполянської спеціальної ЗОШ І-ІІ ступенів–інтернат.  У розділі «Вироби та різьблення по дереву»: І місце – Матусівського НВК №1 та Станіславчицького НВК, ІІ місце -  Шполянського НВК №2 та Шполянського Будинку школярів, ІІІ місце -  Шполянської спеціальної ЗОШ І-ІІ ступенів - інтернату.  У розділі «Художнє випилювання»: І місце - Матусівського НВК №1, ІІ місце - станції юних техніків.  У розділі «Сувенір»: І місце - Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ІІ місце - Шполянської спеціальної ЗОШ І-ІІ ступенів- інтернату, ІІІ місце - станції юних техніків. У розділі «Патріотичне виховання»: І місце – Шполянського Будинку школярів, ІІ місце - станції юних техніків, ІІІ місце - Лебединського НВК №1.  У розділі «Оберіг»:  І місце - Лебединського НВК №1, ІІ місце -– Шполянського Будинку школярів , ІІІ місце - Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Грамотами відділу освіти Шполянської райдержадміністрації нагороджено за зайняте І місце Шполянську станцію юних техніків, за ІІ місце Шполянську ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, за ІІІ місце Шполянський Будинок школярів та за оригінальність робіт Гарбарук Ілону, ученицю 3-б класу Шполянської ЗОШ №1, Немну Софію, ученицю 6-б класу Шполянської ЗОШ №1, Донець Владиславу, ученицю 9 класу Лебединського НВК №1, Усик Костянтина, учня 1-а класу Шполянського НВК №2, Домчук Софію, ученицю 7-м класу Шполянського НВК №3. Відділ освіти  висловлює подяку  директору станції юних техніків Усик  Лілії Олександрівні, директорам, керівникам гуртків тих навчальних закладів, які підготували чудові роботи, що здивували  багатьох глядачів колоритної виставки.

Музика С.А., методист РМК


02.03.2016

     У Шполянській станції юних техніків-новий керівник

Відповідно до підпункту 21 пункту 10 Положення про відділ освіти Шполянської районної державної адміністрації,  затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 21.11.2013 №340, згідно рішення атестаційної комісії  відділу освіти від 27 січня 2016 року, комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики і спорту Шполянської районної ради від 03 лютого 2016 року №3-1, листа Шполянської районної державної адміністрації від 29.01.2016 №01-33/300, рішення Шполянської районної ради від 25 лютого 2016 року №5-19/VІІ, листа-погодження управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації  від 29 лютого 2016 року Шполянську станцію юних техніків з 1 березня 2016 року очолює Усик Лілія Олександрівна.Усик Л.О. в 2004 році закінчила Корсунь-Шевченківське педагогічне училище імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Початкове навчання». У 2008  році отримала диплом бакалавра Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, здобувши кваліфікацію бакалавра педагогічної освіти, вчителя української мови та літератури у середніх класах; у  2015 році - диплом спеціаліста  Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, в якому отримала кваліфікацію вчителя англійської мови та зарубіжної літератури. Стаж педагогічної роботи 11 років. До призначення на посаду директора СЮТ працювала вчителем англійської мови і літератури Носачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянського  району, вчителем початкових класів і англійської мови Скотарівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів», соціальним педагогом Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №3 - гімназія». Вітаємо Лілію Олександрівну з початком нової сторінки в трудовій біографії, зичимо міцного здоров’я, творчого натхнення, вагомих здобутків на ниві позашкілля. 


02.04.2015

Руки майстрів величають

Відповідно до наказу відділу освіти від 02.02.2015 №24 «Про організацію і проведення районної виставки-конкурсу технічної творчості» з 16 по 30 березня 2015 рокуна базі Шполянської районної станції юних техніків проведено районну виставку-конкурс технічної творчості учнівської молоді, метою якої стало підведення підсумків роботи з технічної  творчостіу навчальних закладах району; підтримка та розвиток творчих здібностей, кмітливості, формування у дітей стійкого інтересу до пошукової творчої діяльності; популяризація і пропаганда кращих робіт школярів. На виставку-конкурс подано 102 роботи з 14 навчальних та 2 позашкільних закладів. Переважна кількість робіт представлена у розділах: художнє різьблення по дереву, паперова пластика, оригамі, квілінг, вишивка, вироби з бісеру та з природних матеріалів. Високим технічним рівнем виконання, практичною спрямованістю, майстерністю, новизною конструкторської розробки відрізнялись роботи вихованців Шполянської станції юних техніків, Шполянського Будинку школярів, Шполянської школи-інтернат, Шполянської ЗОШ №1, Шполянської ЗОШ №5, Шполянського НВК №3, Станіславчицького НВК, Матусівського НВК №1, Водянського НВК, Скотарівського НВК.