Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Екологічне виховання

Головне меню

03.02.2017

Гімназисти долучилися до акції «Допоможи птахам взимку!»           

 

Зима – це дивовижна пора. Навколо багато снігу і гарного настрою. Людям в теплих затишних домівках легко пережити цей холодний період року, але птахам і тваринам дуже тяжко. Добре розуміючи проблеми пернатих друзів, учні Шполянського НВК  «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – гімназія» активно взяли участь в акції «Допоможи птахам взимку!» Молодші школярі виготовили багато  годівничок. Вони проявили талант та креативність, і їхні годівнички вийшли дуже оригінальними: дерев’яні, з пластикових пляшок, металеві, захищені невеличким дахом від вітру та дощу. Великою юрбою всі вийшли на подвір’я гімназії. Волонтери 9-М класу допомогли розмістити їдальні для птахів на деревах шкільного подвір’я. Діти попіклувалися про корм, і годівнички наповнилися крихтами хліба, насінням, зерном. По завершенню роботи всі присутні спостерігали за птахами, які прилетіли до їдалень і весело щебетали, дякуючи учням за їх турботу та піклування.


14.04.2015

Виховуємо дітей у єдності з природою

Найбільш сприятливий період  для роз’яснення завдань екологічного виховання – це дитинство. Маленька дитина пізнає світ із відкритими душею й серцем. Яким буде її ставлення до цього світу, чи навчиться вона бути господарем, який любить і розуміє природу, – залежить від її виховання в сім’ї і ДНЗ.  Вихователі  проводять навчально-виховну роботу з екологічного виховання відповідно до вимог програми, організовують різні форми роботи: спостереження, розв’язання екологічних ситуацій, пошуково-дослідницьку діяльність, використання художнього слова, екскурсії. Нещодавно старші дошкільнята ДНЗ №5 «Калинка» здійснили екскурсію до теплиці ЗОШ №2-ліцей. Вчителі Цяпкало І.О. та Боїн Л.М. із задоволенням розповіли дітям про працю в теплиці. Серед городніх культур вирощують розсаду помідорів, перцю, капусти. Радують своєю привабливістю квітучі тюльпани, чорнобривці, гіацинти, примули. Відвідавши цей маленький оазис, дошкільнята отримали позитивні емоції, пізнали багато цікавого. На згадку про екскурсію дітям подарували багряні тюльпани.

Криворучко М.О., логопед ДНЗ №5 "Калинка"

       Самі собі агрономи

           Ще два роки тому, під час святкування 65-річчя заснування Шполянської школи №2, а нині — НВК «ЗОШ №2-ліцей», ентузіастами з педагогічного колективу було ініційовано збір коштів на відновлення роботи шкільної теплиці, яка більш як десятиліття не працювала через вихід з ладу системи опалення та основного каркасу. Відтоді на заклик допомогти учням школи відродити корисну і досить цікаву справу, котра й у повсякденному побутовому житті завжди згодиться, — відгукнулися колишні випускники, батьки, небайдужі представники бізнесу. Для того, щоб довести справу до успішного завершення, потрібно було не лише зібрати кошти. Насамперед, все залежало від великого бажання і устремління педагогів школи — Л.М.Боїн та І.О.Цяпкало.Саме вони взяли на себе відповідальність за ініційоване відродження об’єкта і доклали багато зусиль, щоб найближчим часом діти змогли вирощувати тут рослини. Перекрити дах та замінити систему опалення — справа зовсім не жіноча, але наймати спеціалістів не стали.

     Залучили колег-чоловіків — вчителів історії, фізкультури, трудового навчання та працівників з числа технічного персоналу, які справились не гірше. При цьому ретельно зважували і балансували затрати і вигоди у збереженні енергії та грошей. Директор школи І.Г.Каракаш зазначає, що це єдина шкільна теплиця серед навчальних закладів області.Вже наступного літнього сезону шкільні клумби засяяли строкатими барвами квіткового калейдоскопу. Та й інші учнівсько-педагогічні колективи звернулися за посадковим матеріалом, щоб прикрасити свої території. Дізнавшись про вирощену продукцію, до школярів почали звертатися і жительки-господині міста. Так, на зароблені кошти колектив отримав можливість вирішити ряд господарських питань школи — придбали жалюзі на п’ять вікон класів. Діти з радістю працюють нинішньої весни в теплиці, тут розквітли гіацинти, тюльпани, піднялася в зрості розсада чорнобривців, сальвії, петунії, лобелії, капусти, перцю, помідорів, зазеленіла цибуля. Сюди приходять на екскурсії діти з садків і шкіл міста, також змонтований відеофільм про функціонування теплиці. А учень школи Роман Цяпкало під керівництвом І.Г.Каракаша захистив дві науково-дослідні роботи на її базі та посів ІІ місце на рівні області!І головне — школярі набувають корисних знань і навиків, які неодмінно зможуть пригодитися в дорослому житті, а може й стати в основі майбутньої власної справи.

Сторчак Наталія, редактор тижневика "Шполяночка плюс"

Джерело http://www.shpolyanochka.com/suspilstvo/osvita/1150-razom-iz-kolishnimi-vipusknikami-vidrodili-shkilnu-teplitsyu