Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Літо-2015

Головне меню

Керівникам навчальних закладів

Матеріали для організації виховних заходів до Дня Конституції в літніх таборах


Лист Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 19.05.2015 №1539/03 "Щодо відвідування музеїв та навчально-тематичних екскурсій"


Наказ відділу освіти Шполянської райдержадміністрації від 21.05.2015 №110 "Про організацію заходів з літнього відпочинку дітей у 2015 році"

Додаток 1 до наказу

 

Додаток 2 до наказу


30.06.2015

У нас гостює справжнє літо

Робота в дошкільному закладі  у літній період має свою специфіку. Головне завдання на ці місяці - оздоровлення дітей, тому що влітку природа надає багаті можливості для розвитку, загартування і загального зміцнення організму дошкільника. В ДНЗ №5 «Калинка» реалізується модель різноманітної діяльності, насиченої рухливими іграми,спостереженнями, позитивними емоційними переживаннями дітей. Літнє оздоровлення передбачає  також внесення змін у режим дня дітей, а саме: максимальне перебування на свіжому повітрі; відповідну вікову тривалість сну та інших видів відпочинку; достатню рухову активність. Літом продовжується систематична робота з усіх освітніх ліній, на свіжому повітрі організовуються всі види дитя­чої діяльності. 16 червня у нашому веселому садочку-мурашнику відзначався Всеукраїнський день спорту. Інструктор з фізкультури Меркотан Л.В. провела спортивне свято, під час якого дошкільнята показали свої уміння, проявили силу, спритність, витривалість. Нещодавно вихованці з педагогами відвідали  центральну районну бібліотеку, де переглянули повчальні мультфільми, з великим задоволенням оглянули виставку народної умілиці з с.Кримки Карпенко Галини Василівни.Завдання нашого дошкільного закладу  - сповна використовувати сприятливі для зміцнення здоров'я і фізичного розвитку дітей принади літа, застерігати вихованців від можливих небезпек. Ці складові повсякденної роботи успішно вирішуються спільними зусиллями всього колективу.

Колісник Л.А., завідувач ДНЗ №5 «Калинка»


19.06.2015

Червневий відпочинок став незабутнім спогадом для шполянських школярів

Упродовж червня завдяки тісній співпраці районної державної адміністрації, відділу освіти  та сільських рад  у  районі функціонувало  33 пришкільних табори з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі табір відпочинку на базі Шполянської спеціальної школи-інтернату, християнські табори відпочинку на базі Мар’янівського та Топильнянського НВК. Усього організованим відпочинком вдалося охопити 1742 дітей. Попри фінансові труднощі сьогодення, цього року діти мали можливість розкрити свої здібності і таланти під час проведення масових  заходів, свят, урочистостей;  розширити кругозір, збагатити свої знання, побачити багато цікавого; загартувати своє здоров’я, взявши участь  у спортивних конкурсах, змаганнях, козацьких іграх  і навіть удосконалити свої знання англійської мови у  новостворених літніх мовних таборах. Завдяки цікавим  іграм та розвагам діти більше дізналися про звичаї  нашого  народу, козацтва.У травні-червні 655 учнів зі Шполянських ЗОШ №1,5, НВК №2, 3,Васильківського, Лебединських №1,2, Сигнаївського, Терешківського, Скотарівського НВК, Лип’янської та Лозуватської ЗОШ відвідали 21 екскурсію, побувавши  в Черкасах, Умані, Жашкові, Києві, Корсуні-Шевченківському, Переяславі-Хмельницькому, в селах Моринці, Шевченкове, Млієві, Сокирному, ознайомилися з культурно-суспільним надбанням  українського народу, національними традиціями. Значне місце відводилося патріотичному  вихованню. 19 червня  всі діти попрощалися зі своїми таборами. Впевнені, що літній відпочинок у пришкільних таборах  був приємним і корисним та  надовго запам’ятається дітям.


02.06.2015

Уперше на Шполянщині  відкрито літній  мовний табір

Уже нікого не потрібно переконувати у тому, що мови інших народів варто знати. Іноземна мова сприймається як необхідний елемент власного розвитку, а не як професія. Міністерство освіти і науки України на початку 2015 року зініціювало великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів. Його мета – підвищити рівень володіння англійською мовою серед учнів країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні. «Ми привертаємо увагу суспільства до вирішення цієї проблеми, тому що немає сучасної освіти без англійської мови. Літня школа англійської мови – це один із найважливіших проектів Міністерства освіти і науки України. Ми плануємо розробити соціальну програму вивчення англійської мови, оскільки це питання - одне із ключових у сфері освіти», - наголошує очільник галузевого міністерства Сергій Квіт. За словами Оксани Коваленко, головного спеціаліста сектору мовної політики МОН, літні табори з іноземних мов покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах, дискусійних клубах, театральних студіях, роботою над конкретним проектом тощо). «Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не будуть оцінювати, як у школі, і дитина буде сприймати навчання, як гру», – зазначила Оксана Коваленко.

Отже, літні мовні табори будуть функціонувати під час канікул, коли школярі відпочиватимуть у пришкільних таборах. Саме тому вивчення іноземних мов ні в якому разі не повинно перетворюватися на продовження навчального процесу. Основна мета літніх мовних таборів - зацікавити учнів іноземними мовами та сприяти самостійній підготовці вдома. Ініціативу Міністерства освіти і науки України про створення літніх мовних таборів швидко підтримали як учні, педагоги, так і батьки з окремих шкіл району, а погодилася реалізувати протягом 14 днів червня  у стінах свого навчального закладу адміністрація Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей», який очолює директор- новатор І.Г.Каракаш. 

 Новизну задуму  розпочали втілювати у перший день оздоровчої кампанії. 2 червня  літній табір з 50-ти учнів, які  побажали отримати захоплюючу мовну практику, на практиці скористатися здобутими впродовж навчального року знаннями, а також відчути  неповторні враження від спілкування виключно англійською мовою, розпочав свою роботу.  Чотири загони «TEAM», «SMILE», «CRAZYPINK», «STARS» працюватимуть у проекті «DiscoverGreatBritain» під девізом «SLC-sing, learn, create».Вчителі – вихователі  Шутка О.М., Кравченко А.В., Шевченко О.В., Рябогін І.А., Смик А.А., Яковлєв Д.Ю., Яцентюк Т.О., Бухтояров О.І., Петрухіна М.В.спрямували всі заняття на  створення  середовища цікавого та ефективного спілкування, яке якнайкраще  зруйнує мовний бар’єр. Кожен день перебування в таборі матиме певнутему, навколо якої зосереджуватимуться всі завдання. Діти і майструватимуть, і досліджуватимуть, і гратимуться,  спілкуючись лише англійською. Другий денний етап-це відтворення. Вихованці обов’язково готуватимуть власний проект, виріб.Режим роботи табору  охоплює традиційні  відпочинкові етапи: харчування, прогулянки, заняття, екскурсії, квести, майстер-класи, релакс,  діалоги. Програма побудована так, щоб дитина спочатку змогла здобути цікаві враження, апотім- їх відтворити, обговорити, застосувати.Виявляється, що навіть за 2-3тижні можна досягти хорошого результатуі не лише через навчання, а переважно завдяки подоланню мовного бар’єру. У багатьох виникає питання: «На чому акцентуватиметься робота  в таборі? Як будуть проходити заняття - у  форматі уроків чи зустрічей дискусійного характеру?» Звичайно,   вони залежатимуть від вікової групи та можливостей учнів. Для кожної  з них підібрано відповідний напрям діяльності.  Зрозуміло, що за одну зміну діти не зможуть  докорінно поліпшити свої академічні та творчі здібності. Завдання мовного табору - показати дітям інший, відмінний від шкільного, стиль викладання, де акцент ставиться на практичну частину і знання, якими вони зможуть скористатися в різних життєвих ситуаціях Це істотно відрізняється від відомого багатьом батькам теоретичного підходу до освіти. Саме через таку діяльність діти розширюють свій кругозір і дізнаються багато нового, цікавого. Навчання проводитиметься за різними адаптованими навчальними посібниками. Така система дозволяє дитині почувати себе комфортно в групі однолітків. Окрім учнів з міських шкіл,  15  школярів Лозуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів матимуть можливість спілкування з носієм мови- волонтером Паолою Озборн зі США, яка три роки тому вже працювала з дітьми цієї школи. За сприяння відділу освіти опорними навчальними закладами для роботи мовних таборів невипадково обрано міський ліцей та школу в Лозуватці: у них – найкраща інфраструктура для табору, наявні майданчики для масових заходів, сучасні комп'ютерні класи, кабінети англійської мови, вільний доступ в Інтернет.

Організатори табору сподіваються, що його  відвідувачі стануть більш творчими, вільними у спілкуванні, отримають мотивацію для подальшого вдосконалення англійської мови, володіння якою, а також іншими іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції. Без знання англійської мови немає ні сучасної науки, ні вищої освіти. Це також запорука успішної персональної кар’єри.

Кравченко Т.В., методист РМК, вчитель Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія"


16.05.2015

Підготовка до літнього відпочинку триває

З метою забезпечення належної підготовки педагогічних кадрів до організації  відпочинку дітей влітку 2015 року, надання їм методичної допомоги щодо планування та проведення  різноманітних заходів у літніх пришкільних таборах з денним перебуванням 15 травня в районному методичному кабінеті відбулася нарада-семінар  начальників пришкільних  таборів. У її  роботі взяли участь представники управлінь і служб, причетних до організації відпочинку дітей. Координатором з питань оздоровлення і відпочинку дітей відділу освіти, методистом райметодкабінету Досич Н.В. підведено підсумок  літньої оздоровчій кампанії 2014 року та вручено Почесну грамоту Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації  переможцю обласного конкурсу  «Кращий пришкільний табір» Зубріцькій В.Б., начальнику табору праці і відпочинку з денним перебуванням дітей «Романтик», який працював на базі Сигнаївського НВК  (директор Свердел Л.П.). На нараді виступили Тішков О.М., голова ради голів профкомів загальноосвітніх навчальних закладів району; Богурська Л.Д., інженер з охорони праці відділу освіти; Верба І.М., технолог з харчування відділу освіти; Шевченко О.О., спеціаліст відділу управління статистики. З метою попередження бездоглядності дітей в літній період у районі буде організована робота  24 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей  на базі загальноосвітніх навчальних закладів та оздоровчого табору  на базі Шполянської спеціальної загальноосвітньої  школи-інтернату. Всього планується залучити до організованого відпочинку майже 1000 дітей, в основному з числа дітей пільгових соціальних категорій.