Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

МОН інформує

Головне меню

11.05.2016

Скорочення в школах скасовується 

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підписала наказ про скасування наказу МОН, що передбачав скорочення керівного, адміністративного, управлінського та господарсько-обслуговуючого персоналу навчальних закладів. Відповідний наказ оприлюднено на сайті відомства.

 

Як відомо, 13 квітня МОН доручило керівникам навчальних закладів та установ освіти, штатний розпис яких розробляється з дотриманням вимог, передбачених типовими штатними нормативами, провести до 15 липня скорочення непедагогічного персоналу навчальних закладів на 10%.


30.03.2016

Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти розглянуть проект Закон «Про освіту»

У парламентському Комітеті з питань науки і освіти підготували доопрацьовану версію проекту закону «Про освіту» (реєстраційний №3491 від 28.12.2015).Авторами остаточної редакції законопроекту є народні депутати - члени Комітету з питань науки і освіти. Голова профільного комітету Лілія Гриневич під час проведення Погоджувальної Ради повідомила, що відкрите засідання Комітету з питань науки і освіти щодо розгляду проекту Закону "Про освіту" № 3491 відбудеться 30 березня та запросила на нього представників всіх фракцій. За словами Лілії Гриневич, проект закону має багато нових положень. «Ми сподіваємося на попереднє обговорення в парламенті, щоб потім в залі парламенту було легше схвалювати цей фундаментальний закон», – підсумувала голова комітету.  Як відомо, 18 лютого Верховна Рада направила розроблений Міністерством освіти проект закону "Про освіту" на повторне перше читання до Комітету з питань науки і освіти. Також у профільному комітеті підготували порівняльну таблицю до проекту закону. Телефон  для довідок 255-31-55.

Проект Закону (доопрацьований) 28.12.2015

· Подання 28.12.2015

· Пояснювальна записка 28.12.2015

· Порівняльна таблиця 28.12.2015

·  Висновок Головного науково-експертного управління 22.01.2016

· Висновок комітету 27.01.2016

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей сподівається, що закон про освіту буде ухвалений парламентом до кінця цього навчального року. Про це чиновник заявив під час прес-конференції, повідомляє Укрінформ. "Зараз у парламенті є проект закону про освіту, і я сподіваюся, що упродовж цього навчального року ми його приймемо. Цей закон відкриє нам зелене світло для побудови нової української школи. Суспільство на це очікує", - сказав Хобзей.


25.02.2016

Завідувачі філіями загальноосвітніх закладів та їх заступники з навчально-виховної роботи матимуть право на пенсію за вислугу років

Кабінет Міністрів України постановою від 20.01.2016 № 79 вніс зміни до низки виданих ним постанов. Відповідно до цих змін завідувачі філіями, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи загальноосвітніх навчальних закладів, військових загальноосвітніх навчальних закладів, музичних і художніх шкіл отримали право на пенсію за вислугу років та на щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів.

Посади «Завідувач філією» та «Заступник завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи» включено до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Також визначено, що оплата праці працівників на цих посадах здійснюватиметься за 12-16 розрядом Єдиної тарифної сітки.

Окрім того, Постановою № 79 затверджено в новій редакції Положення про освітній округ, яким визначено правовий статус, порядок утворення та основні засади діяльності освітнього округу.

Постановою № 79 внесено зміни до таких постанов КМУ

27.10.2015

Про вжиття заходів щодо попередження самовільного залишення  дітьми сімей чи навчально-виховних закладів

Міністерство освіти і науки України зосереджує увагу, що за інформацією Департаменту  громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України, упродовж  8 місяців  2015 року до органів внутрішніх справ надійшло 2869 повідомлень про зникнення безвісті дітей, у тому числі 126 (4%) – щодо зникнення вихованців інтернатних закладів. Органами внутрішніх справ  установлено, що переважно своє місце проживання залишають діти у віці 14 до 16 років, які виховуються в неблагополучних та малозабезпечених сім’ях.Враховуючи викладене, Міністерство вважає за доцільне:проаналізувати стан справ та посилити індивідуальну корекційну роботу з дітьми, які схильні до бродяжництва  та скоювали кримінальні правопорушення, та дітьми, які мають ознаки агресивної поведінки;провести інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними представниками дітей, схильних до протиправної поведінки та бродяжництва, сприяти в організації позаурочної зайнятості цієї категорії дітей, використовуючи виховний потенціал позашкільних навчальних закладів, дитячо - юнацьких спортивних шкіл  тощо.налагодити міжвідомчу взаємодію з підрозділами органів внутрішніх справ, службами у справах дітей, соціальними службами для сім’ї, дітей та молоді.

Додаток: лист Міністерства внутрішніх справ України


 

08.06.2015

Освітня субвенція виплачується вчасно, - Сергій Квіт

На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України 5 червня 2015 року.Як зазначив Сергій Квіт, Міністерство працює над тим, щоб вирішити нагальні питання в галузі освіти. Зокрема, Міністерство домовилося з Китайською Народною Республікою про поставки 23 500 комп’ютерів для шкіл у жовтні.За словами Міністра освіти і науки, сьогодні актуальним залишається питання програми «Шкільний автобус», особливо для дітей у сільській місцевості, де малокомплектні школи та необхідно забезпечити доступ до якісної освіти. Сергій Квіт повідомив, що Міністерство не раз заявляло про те, що це перша державна програма, яка буде відновлена.  «Питання оптимізації навчальних закладів - окреме питання, бо у нас є навіть такі навчальні заклади, в яких взагалі не відбувається навчальний процес. А діти, які там формально навчаються, ніколи не зможуть вступити в університети. Це - неприпустимо. Питання якості - це завдання номер один», - підкреслив Міністр освіти і науки.Сергій Квіт  зазначив, що на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, які проживають у сільській місцевості, передбачено кошти, яких вистачить лише на 40-50 автотранспортних засобів.  За словами Сергія Квіта, МОН шукає можливості для забезпечення перевезення дітей та веде переговори з виробниками шкільних автобусів про пільгові умови придбання.Відповідаючи на запитання щодо  індексації заробітної плати вчителям Сергій Квіт зазначив, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів. У 2015 році індексація заробітної плати працівників галузі освіти здійснюється виходячи з наявних фінансових ресурсів.Відповідаючи на запитання депутатів стосовно проведення ЗНО для всіх випускників 9-х і 11-х класів, Сергій Квіт зазначив, що  Міністерство на наступний рік повинно внести деякі зміни в процес проведення зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема, будуть поєднанні державна підсумкова атестація і ЗНО з трьох предметів. «У нас є певні пропозиції,  яким чином ми будемо розвивати зовнішнє незалежне оцінювання, тому що значення ЗНО буде збільшуватися, особливо в контексті прийняття нових законів, які ми плануємо вносити», - наголосив Міністр.

Лист МОН України від 29.05.2015 №1/9/-272 "Щодо своєчасної виплати працівникам галузі відпускних коштів і допомоги на оздоровлення"

Джерело

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/06/05/osvitnya-subvencziya-viplachuetsya-vchasno,-sergij-kvit/