Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Влада і освіта

Головне меню

13.11.2015

"Ялинка" гостинно зустрічала гостей

12 листопада у Шполі з офіційним візитом перебував заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль. Віталій Володимирович відвідав Шполянське управління соціального захисту населення. Вивчивши проблеми громадян Шполянщини, заступник керівника області завітав до оазису доброти, щирості, радості та привітності, до дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка» Шполянської міської ради, який більше трьох десятиліть очолює завідувач Юлія Олексіївна Кравченко. Шанованих гостей зустріли щирі оченята та відкриті до спілкування серця вихованців ДНЗ. Малята віршами та піснями привітали керівництво області та району. Завідувач дитячого садка, відмінник освіти, досвідчений керівник Ю.О.Кравченко презентувала історію розвитку ДНЗ, розповіла про фінансування дошкільного закладу. Завдяки керівникам району та міста, протягом останніх двох тижнів у дитячому садку було замінено на енергозберігаючі 60 вікон на суму 191 тисяч гривень. Віталій Коваль був приємно здивований естетичним оформленням ДНЗ, неповторністю дитячих костюмів та високу національно-патріотичну спрямованість педагогів у навчанні та вихованні підростаючого покоління. Рекомендував керівнику ДНЗ ділитися особистою високою професійною майстерністю та чудовим досвідом у ведені адміністративних справ. Та найбільше заступник голови був вражений тим, що в кожній із груп облаштовано спеціальні куточки з оберегами, де стоять колоски, мініатюри українського прапора, ляльки-мотанки, одягнені в традиційне вбрання, ікони. У кожного такий куточок – особливий, з власне підібраними деталями. На переконання Віталія Коваля, саме такий підхід є запорукою виховання в наших дітях відчуття патріотизму та любові до рідної країни. Голова Шполянської районної державної адміністрації В.М. Потапенко, відділ освіти та методичний кабінет висловлюють щиру вдячність адміністрації та педагогічному колективу ДНЗ №1 «Ялинка» за теплий та щирий прийом.  

 

                        Чорновольська В.В.,методист РМК


24.09.2015

Очільник області побував у навчальних закладах району

24 вересня голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко вперше  відвідав навчальні заклади Шполянщини. Під час поїздки він спілкувався з педагогами, батьками, учнями, представниками місцевої влади та дізнавався про їхні проблеми. У селі Сигнаївка Юрій Олегович побачив єдину  не лише в районі, а й в області школу-родину, яка вирізняється з-поміж самобутньою архітектурною величчю, вишуканим дизайнерським оформленням, куточками живої природи, створених силами  учнів, батьків та вчителів. Результатом їхньої понад 30-річної співпраці під керівництвом директора Л.П.Свердел - заслуженого вчителя України, відмінника освіти, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня є відсутність правопорушень серед неповнолітніх, а досвід роботи з цього питання занесений  до картотеки передового педагогічного досвіду України. Директор зуміла створити  колектив, який на засадах партнерства вирішує не лише проблеми навчально-виховного процесу, а й  ключові питання розвитку сільської громади. Школа є соціокультурним центром села, підтвердженням чого є реалізація у 2012 році міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», а також сприяння у будівництві багатофункціонального спортивного майданчика на території навчального закладу. На базі НВК проводяться обласні семінари за участю фахівців освітньої галузі, гуманітарної сфери, організовуються зустрічі щодо обміну досвідом роботи з педагогами України. А цього року у Сигнаївському навчально-виховному комплексі «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» відкриють клас робототехніки. Про це заявив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко на зустрічі з місцевими школярами: «Вашою школою пишається вся Черкащина тому, що вона є однією з найкращих шкіл з прекрасними вчителями, які готують вас у доросле життя. За вами велике майбутнє, від вас залежить те, як ви по-справжньому любитимете Україну, якими ви будете патріотами. Ми розпочали такий проект на Черкащині, коли діти мають змогу конструювати роботів. І в нас є така змога втілити у життя цей проект безпосередньо у вашій школі». Також разом зі школярами, вчителями, головами Шполянської райдержадміністрації та районної ради В.М. Потапенком, І.І.Скориком, головою села С.П. Ошовським Юрій Олегович побував на відкритті пам’ятного знаку – «пам’ятки про жахливі події 1932-1933 років». «Дуже добре, що на Черкащині робляться такі справи, - зауважує обласний керманич Ю.Ткаченко. - Це наша історія. Ми не повинні забувати ті страшні події. А в спадщину передаємо пам’ять про співвітчизників, які невинно загинули від вчинків комуністичного режиму».

У цей день у дошкільному навчальному закладі № 5 «Калинка» Шполянської міської ради було урочисто відкрито нову групу, яке стало можливим завдяки спільним зусиллям районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, відділу освіти Шполянської райдержадміністрації та завідувачки ДНЗ Колісник Людмили Анатоліївни. В ДНЗ №5 «Калинка» функціонує 5 груп для дітей дошкільного віку та 2 класи початкової школи Шполянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей». Відкриття нової групи дасть можливість ще 20 маленьким дошкільнятам отримати якісну дошкільну освіту. На ремонт групового приміщення, вхідної частини, придбання дитячих меблів, м’якого та твердого інвентарю, збільшення штатного розпису та на харчування дітей були залучені кошти міської ради. Перерізання символічної червоної стрічки відбулося за участю голови облдержадміністрації Ю.О.Ткаченка, голови Шполянської райдержадміністрації В.М.Потапенка, голови районної ради І.І.Скорика, в.о.голови міста В.В.Плетіня, заступника голови райдержадміністрації О.І.Шпиці, директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації В.В.Данилевського, начальника відділу освіти П.Є.Вербівського, методиста районного методичного кабінету відділу освіти В.В.Чорновольської. Дошкільний заклад, який другий рік поспіль очолює Л.А.Колісник,  працює над проблемою «Здійснення особистісно орієнтованого підходу до розвитку, навчання та виховання дошкільників при запровадженні нової моделі організації дітей дошкільного віку». Оснащено приміщення для проведення спортивних занять, естетично оформлена музична зала, ігрові куточки, створена кімната народознавства «Бабусина світлиця», збудований зоокуточок. У групових приміщеннях сконцентрований матеріал для розумового, інтелектуального розвитку дитини. Для роботи з дітьми, що потребують корекції мови, оснащено відповідним обладнанням логопедичний кабінет. У ДНЗ значна увага приділяється фізичному розвитку дітей, проводяться різні форми роботи: ранкова гімнастика, заняття з фізкультури, спортивні комплекси, фізхвилинки, рухливі ігри, гімнастика пробудження тощо. Багато часу діти проводять в туристичних та пішохідних переходах.  У рамках урочистостей вдячна малеча подарувала шанованим гостям яскраві виступи, в яких продемонструвала свої вокальні та хореографічні здібності.  Юрій Олегович, вітаючи дошкільників та їхніх вихователів, подякував педагогам за нелегку працю, а малечі побажав брати приклад у батьків та наставників, вірити у здійснення мрій. На згадку про пам’ятну зустріч вихованці нової групи "Ромашка" отримали подарунки від голови облдержадміністрації.

Використане джерело http://guon.at.ua/


23.09.2015

Голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко ознайомилася із роботою навчальних закладів Шполянщини

23 вересня голова обласної ради побувала із робочим візитом у Шполянському районі. Тут Валентина Коваленко відвідала низку навчальних закладів, ознайомилася із їхньою роботою та дізналася про існуючі здобутки та проблеми.

Спочатку Валентина Михайлівна побувала у Шполянському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – ліцей». Заклад має фізико-математичний і технологічний профілі. Тут навчається більше півтисячі дітей. Директор НВК І.Г.Каракаш розповів, що учні мають можливість освоїти виробничі спеціальності у Шполянському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, а саме: професії швачки, водія, оператора комп’ютерного набору та інші. За словами директора, матеріальну базу закладу на належному рівні вдається підтримувати завдяки допомозі районної влади та батьків. Однак нині існує потреба в оновленні комп’ютерної техніки.

У Шполянській школі №5 директор закладу С.В.Сотник звернула увагу голови обласної ради на те, що в школі існує проблема з опаленням. За її словами, наявний газовий котел вже застарілий, постійно ламається. Тож 191 учень навчального закладу ризикують узимку залишитися в холоді, якщо не придбати і не встановити новий опалювальний прилад.Вона попросила голову обласної ради посприяти у вирішенні цієї проблеми. Також Світлана Володимирівна подякувала обласній владі за те, що були виділені кошти, за які обладнано внутрішній туалет у школі, тож тепер дітки не застуджуються внаслідок відвідин санвузла на вулиці у холодну пору року.

Потім голова обласної ради відвідала Шполянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради. Тут живуть і навчаються 160 дітей. Заклад розташований у палаці 18 століття, який належав князю Олександру Абазі. Будинок оточений старим парком, де є рідкісні рослини, такі, як пірамідальний дуб та 400-річний дуб. Будівля старовинна, проте підтримується у належному санітарному та робочому стані.  За словами директора школи ВД.Вербівського, підопічні закладу оточені турботою та максимальним забезпеченням їхніх потреб. Як зауважив Віталій Дмитрович, за останні 10 років школу газифіковано, реконструйовано І та ІІ поверхи спального корпусу, відремонтовано їдальню, дах та замінено систему опалення в школі, відремонтовано спортзал та майстерню, придбано 50 комп’ютерів, легковий автомобіль, автобус, мікроавтобус, замінено всі вікна та двері. Це стало можливим завдяки підтримці влади, спонсорів та партнерів.

Також Валентина Коваленко ознайомилася із роботою Товмацького навчально-виховного комплексу. Тут навчається 77 учнів та 20 дошкільнят. Завдяки участі с.Товмач у проекті ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», у цьому закладі найближчим часом будуть замінені усі вікна на енергозберігаючі та проведена реконструкція опалювальної системи. Частину коштів на це дає ООН, частину – сільська рада і місцеві жителі. В усіх навчальних закладах Шполянщини, де побувала голова обласної ради, вона вручила для бібліотек літературу рідного краю.

– Приємно вражена тим, що побачила сьогодні роботу освітян, які цілком віддаються улюбленій справі. Вони працюють, як справжні менеджери, незважаючи на складні економічні і політичні обставини в державі. Вони не скаржаться на життя, а просто якісно роблять свою роботу. Проте і влада має більше приділяти увагу освітній галузі, її потребам і проблемам, – зауважила голова обласної ради.

За матеріалами сайту  http://www.oblradack.gov.ua/


 

06.03.2012

Передсвяткова зустріч з жіночим активом Шполянщини

Напередодні Міжнародного жіночого дня голова районної державної адміністрації С.М.Струк, його заступник В.М.Чайка зустрілися в затишній читальній залі центральної районної бібліотеки з жіночим активом району. У зібранні також взяли участь жінки-освітяни: заслужений учитель України В.П.Коливай, директор Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 С.В.Сотник, провідний спеціаліст відділу освіти І.І.Каландирець. Сьогодні жінок, чия діяльність скерована на покращення життя громад, турбують соціально значущі питання: життя й проблеми багатодітних і малозабезпечених родин, надання вчасної підтримки дітям, які в них виховується; змістовне наповнення шпальт районної газети «Шполянські вісті»; відродження українських культурних і духовних традицій та розвиток зеленого туризму. «Жіноцтво бачить вирішення питань у таких варіаціях, в яких чоловіки часто розгублюються, - зазначив у своїй вітальній промові Сергій Михайлович Струк, - Є багато прикладів, коли жінка ставала консолідуючим фактором у суспільстві, об’єднувала непоєднувані протиріччя, ставала справжнім лідером та досягала успіхів у обраній справі. Мені дуже приємно, що роль жінки у здійсненні перетворень у різних сферах життєдіяльності району та покращення добробуту її жителів є суттєвою. Я вдячний всім жіночим громадським організаціям за те, що вони, часто працюючи на громадських засадах, знають, відчувають і вирішують нагальні проблеми людей та суспільства». Наприкінці учасниці заходу подякували районному керівництву за зустріч і висловили сподівання, що це не останнє засідання, на якому за їхньою участю обговорюються важливі для життя Шполянщини питання. А весняного настрою додали подарунки від голів райдержадміністрації та районної ради.