Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Досягнення освітян Шполянщини

Головне меню

Д О С Я Г Н Е Н Н Я    О С В І Т Я Н    Ш П О Л Я Н Щ И Н И 


27.09.2017 

Освітяни Черкащини приймають вітання 

З нагоди професійного свята у Черкаській обласній філармонії відбулися традиційні урочистості. З усіх куточків Черкащини прибули делегації педагогічних працівників, в тому числі й працівники освіти Шполянщини. Віталій Коваль, заступник  голови обласної адміністрації привітав усіх освітян області з прийдешнім святом, а начальник управління  освіти і науки ОДА Валерій Данилевський побажав вчителям в умовах реформування освітньої галузі не втратити свій творчий потенціал і надалі розбудовувати Нову українську школу. Найкращих із найкращих нагородили почесними грамотами та подяками, а також, традиційно, найкращим подарунком стала яскрава та насичена концертна програма. Приємно, що серед нагороджених є і представники Шполянщини -  грамотою обласної ради нагороджено  вихователя ДНЗ "Ялинка" Людмилу Дериш, а заступник директора Шполянської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Людмила  Вербівська  відзначена грамотою обласної адміністрації. 

 


28.03.2016

Шполянський ліцей – учасник проекту «Школа майбутнього»

13 листопада 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася зустріч керівників навчальних закладів області, які планують взяти участь у пілотному проекті «Школа майбутнього», учасниками якої стали директор Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» І.Г.Каракаш та його заступник з навчально-методичної роботи Л.М.Боїн. У такому складі директори навчальних закладів Черкаської області зустрілися вдруге. Перед цим вони були учасниками презентації інноваційної моделі навчально-виховного комплексу «Школа майбутнього», що відбулася 7 жовтня 2015 року на базі Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Тоді перед директорами виступив доктор педагогічних наук, академік Національної академії педагогічних наук України Мадзігон Василь Миколайович, який проаналізував ті проблеми, що існують у сучасній школі і вимагають негайного вирішення. На сучасному етапі розвитку суспільства в освітньому та науковому просторі актуальними постали питання розвитку творчості, здібностей та нахилів особистості. Це вимагає консолідації зусиль між системою освіти та наукою, наукою та технологією, технологією та новими умовами життя, а також створення моделі інноваційного ЗНЗ, а особливо такого, що розвиває творчі задатки та здібності дітей, які в майбутньому будуть будівничими нашої держави та конкурентоздатними на ринку праці. Керуючись Конвенцією ООН про права дитини (1989), Всесвітньою декларацією про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей, Державною цільовою Програмою «Роботи з обдарованими дітьми 2007-2010 р.р.»,  Указом Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» від 20 березня в 2008 р. № 244, Законом України «Про освіту», Постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми і молоддю» від 27 серпня 2004 р., Положеннями «Про порядок здійснення інноваційної освітньої  діяльності» від 26 грудня в 2006 р. № 946/5167 та «Про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад» від 13 травня 2002 р. № 428/6716, а також розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2007 ро- ку № 160-р щодо схвалення цільової соціальної Програми «Школа  майбутнього», Рішенням № 4 Колегії виконавчого органу Київської  міської ради (КМДА) від 23.02.2010 р. щодо опрацювання питання про створення та втілення експериментального Проекту «Школа майбутнього» на базі школи-інтернату № 23, що знаходитьсяу Шевченківському районі міста Києва, розробленою концепцію «Школи майбутнього» - перспективного інноваційного експериментального державного загальноосвітнього навчального закладу. Діяльність навчально-виховного комплексу майбутнього базується на виявленні і розвитку різних видів обдарованості дитини. 

Згідно наказу Міносвіти і науки України від 04.03.2016 №216 "Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження науково-педагогічного проекту "Школа майбутнього" Шполянський НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей" визначено базовим навчальним закладом з упровадження проекту. Науково- методичну роботу педагогічного колективу щодо викоання Програми реалізації Концепції науково-педагогічного проекту "Школа майбутнього" на 2016-2020 роки координуватимуть Інститут обдарованої дитини НАПН, Інститут модернізації змісту освіти.


07.03.2016

Вітаємо колегу з нагородою за доброчинність

«Недаремно вами пишається весь світ», – так щиро й урочисто сказав голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко у ході святкового заходу, на якому  привітали жінок-відомих на Черкащині активісток. Серед тих, кому вручили відзнаку з  нагоди Міжнародного жіночого дня, - директор Шполянської станції юних техніків, волонтер   Лілія Олександрівна Усик, яку очільник області нагородив ювілейною медаллю «200 років з дня народження Т. Г. Шевченка». Лілія Олександрівна має активну життєву позицію, співпрацює з Групою компаній «Лебединський насіннєвий завод», районною організацією Товариства Червоного Хреста, райвійськкоматом, з березня 2014 року по цей час здійснила більше ста поїздок у зону АТО, залучивши для допомоги воїнам матеріальні ресурси більш ніж на 2,5 мільйони гривень. У жовтні 2015 року в Скотарівському НВК нею на високому організаційному рівні проведено відкритий виховний захід «Сильні духом, вільні серцем» з нагоди Дня захисника Вітчизни.  Нагороджена Почесною грамотою Шполянської міської ради за активну участь у суспільному житті громади міста, небайдужість, волонтерську діяльність та підтримку учасників АТО (2014), грамотами Шполянської райдержадміністрації за активну громадянську позицію в підтримці учасників АТО (2014,2015), грамотою Шполянського районного військового комісаріату Черкаської області за високу громадянську позицію, самовіддачу і ентузіазм, діяльність, спрямовану на підвищення боєздатності частин і підрозділів, підтримку високого морального духу військовослужбовців Збройних Сил України (2014),  грамотою Шполянської районної ради за активну громадянську позицію, значну роботу по забезпеченню мобілізації учасників АТО із Шполянського району (2014), Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації за мужність і стійкість, відданість Батьківщині і українському народу, активну волонтерську діяльність та з нагоди відзначення Всесвітнього дня волонтерів (2014), Почесною грамотою Черкаської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомі трудові досягнення, активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного жіночого дня (2015), Благословенною грамотою митрополита Черкаського і Чигиринського Іоанна за сприяння в організації допомоги Збройним Силам України  (2015), Подяками  Шполянської районної державної адміністрації (2014, 2015) за активне сприяння у розвитку благодійництва на Шполянщині, патріотизм. 

Молодий керівник СЮТ є мамою трьох синів, згадує, що волонтерська діяльність розпочалася  ще з Майдану, а потім були  передові в зоні АТО. Аби виконати поставлене завдання, інколи доводилося жертвувати часом і силами, але бажання допомагати не вичерпується, бо маємо боротися до кінця. З побажаннями міцного здоров’я,  мирного неба, сонячної весни вітаємо колегу з відзнакою, врученою напередодні Міжнародного жіночого дня та 202-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка, який з безмежною любов'ю, ніжністю так щиро і високо підносить святий образ жінки-матері

У нашім раї на землі нічого кращого немає,

Як тая мати молодая  з своїм дитяточком малим.