Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Майстер-клас

Головне меню

19.03.2017

Крок до майстерності

Ідея раннього розвитку дитини перестала обговорюватися науковцями та педагогами як новаторська думка, тому в Концепції навчання іноземних мов початкова школа визначається як надзвичайно важливий етап навчання, що характеризується специфікою змісту та має свої цілі і завдання. З метою набуття молодими фахівцями  практичних умінь і навичок, відповідних прийомів та методів роботи вже кілька років поспіль відбуваються спільні семінарські заняття  майстер-класу вчителя вищої кваліфікаційної категорії, вчителя-методиста Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія», по сумісництву методиста районного методичного кабінету Кравченко Тамари Володимирівни та Школи росту  педагогічної майстерності вчителів англійської мови. 15 березня 2017 року Тамара Володимирівна не тільки презентувала теоретичні засади раннього навчання іноземним мовам, а й поділилась практичними методичними рекомендаціями з власного педагогічного досвіду для досягнення найбільшої ефективності організації навчальної діяльності учнів на уроках іноземної мови. Молоді вчителі відвідали урок в 1 класі «I Like English» та пересвідчились, що наполеглива праця педагога дає свої результати:  учні вже  вміють читати, писати, рахувати, сприймати інформацію на слух,описувати пори року,ставити запитання та адекватно реагувати на них, спілкуватись англійською мовою. Присутні побачили оптимальний вибір організаційних форм, методів та прийомів роботи, раціональне використання кожної хвилини уроку, умілу організацію самостійної, групової,колективної та індивідуальної  роботи учнів, пізнавальних здібностей учнів, створення сприятливої навчальної атмосфери на уроці та оптимальних міжособистісних стосунків, високий рівень мотивації учнів. Наступним пунктом роботи семінару  став мовний практикум, підготовлений та проведений керівником Школи росту  педагогічної майстерності вчителів англійської мови Рябогін Іриною Анатоліївною. Учасники семінару мали можливість удосконалити свої вміння, як  навчати учнів аудіюванню, читанню, письму, враховуючи те, що сучасні технології дозволяють це робити легко і невимушено граючись. Учасники семінару наголосили, що самостійно буває дуже складно зорієнтуватися в потоці безмежної інформації та  вкрай складно вибрати з усього того, що пропонують сучасні методики найкраще, найефективніше при підготовці до уроків. Отже, допомога досвідчених колег завжди потрібна молодим педагогам.

Рябогін І.А., вчитель англійської мови Лебединського №2 та Товмацького НВК, керівник Школи росту  педагогічної майстерності вчителів англійської мови


07.12.2016

Молоді вчителі вдосконалюють свої знання у «Speaking club»

Іноземна мова є важливим засобом міжкультурного спілкування, сприяє вербальному порозумінню громадян різних країн, забезпечує такий рівень їхнього культурного розвитку, який дозволяє вільно орієнтуватися і комфортно почуватися у країні, мова якої вивчається. Основною метою навчання іноземної мови є формування в учнів комунікативної компетентності. 7 грудня  у Шполянському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» відбулося засідання Школи росту педагогічної майстерності вчителів англійської мови та майстер-клас Кравченко Т.В., методиста райметодкабінету. Молоді вчителі мали змогу глибше дослідити питання «Навчання монологічного мовлення на уроках англійської мови». Педагоги переглянули презентацію з досвіду роботи вчителя Водянського НВК Іщенко І.С. Але найбільше сподобалось працювати в групах, граючи в різноманітні мовні ігри, які підготували М.В. Мамітько, вчитель Товмацького НВК та А.О.Ліпко, вчитель Шполянського НВК №5. Вчителі опрацювали матеріали, рекомендовані Британською радою «Anintroductiontoteachdevelopment», поділилися ідеями щодо написання плану уроку та підготовки до нього, адже головна мета планування –  організація навчально-виховного процесу та досягнення оптимального засвоєння учнями навчального матеріалу, визначеного програмою з іноземної мови.      Молодим вчителям сподобалося те, що засідання «Speakingclub» проводилось англійською мовою, тому педагоги вдосконалювали свої мовні навички в теплій, дружній атмосфері.

Рябогін І.А., вчитель англійської мови Лебединського №2 та Товмацького НВК


17.12.2015

Проведено майстер-клас для вчителів Школи росту педагогічної майстерності вчителів іноземних мов

Днями на базі  Шполянського НВК « ЗОШ І- ІІІ ступенів №2 – ліцей» відбулось спільне засідання майстер класу та Школи росту педагогічної майстерності вчителів іноземних мов на тему «Сучасні методи навчання як засіб оптимізації мовленнєвих компетенцій». Захід був присвячений різноманітним вправам, що сприяють формуванню інтегрованих навичок у процесі вивчення іноземних мови, а саме: реалізація комунікативного підходу під час вивчення мови у середній та старшій школі; особливості роботи з автентичним текстом для читання, враховуючи усі види навчання читання; розвиток навичок аудіювання, говоріння, читання та письма у процесі роботи з текстом для читання на уроці іноземних мов; використання наочності та відео матеріалу як ефективного засобу створення комунікативної мотивації. Учасників заходу привітав директор навчального закладу  Каракаш І.Г. та розповів про навчальну роботу, плани на майбутнє  навчального закладу та кафедри іноземних мов. На методичному заході були присутні вчителі англійської мови навчальних закладів міста та району:і досвідчені педагоги, і молоді спеціалісти. У рамках майстер-класу Бджола Н.І., учитель вищої категорії (педагогічне звання – «вчитель-методист»), провела урок німецької мови в 5 класі ( друга мова)  з використанням інтерактивних методів навчання. Ніна Іванівна успішно організувала роботу учнів, активізувала їх розумову діяльність, використавши різноманітні методи та прийоми навчання. Створена на уроці ситуація успіху допомогла кожному учню пережити радість від досягнутого результату. Діти ділилися своїми здобутками, презентували творчі проектні роботи. У невимушеній атмосфері взаємодовіри учні спілкувались з учителем, один з одним німецькою мовою, читали тексти, співали пісні, проговорювали римівки, змагались у знаннях навчального матеріалу. Крім цього, учасники майстер-класу отримали цінний практичний досвід використання нетрадиційних  форм роботи при викладанні німецької мови, як другої мови. Теоретичну частину « Використання інноваційних технологій при вивченні англійської мови» представив Яковлєв Д.Ю.,поділившись власним досвідом напрацювань з цієї теми. В практичній частині семінару учасники  методичного заходу відчули себе студентами. З ними був проведений майстер-клас «Розвиток критичного мислення під час навчання слуханню», який провела керівник Школи росту  Рябогін І.А. Всі вчителі, які готувались до цього семінару, проявили творчість, креативність та майстерність. Учасники семінару-практикуму та майстер-класу  щиро подякували директору навчального закладу, завучам та кафедрі вчителів іноземної мови за плідну роботу та побажали творчої співпраці.

Кравченко Т.В., методист РМК