Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Рік англійської мови

Головне меню

Керівникам навчальних закладів

Для ознайомлення та відповідного реагування надсилаємо лист КНЗ "Черкаський ОІПОПП" від 29.11.2016 №465/01-17 «Про офіційне закриття Року англійської мови в Україні»

Про заплановані заходи просимо надати інформацію методисту Шполянського районного методичного кабінету Кравченко Т.В. e-mail: ktv_3368@mail.ru до 03 грудня 2016 року)

Лист Міносвіти і науки України від 22.11.2016 №1/9-614 "Про Тиждень англійської мови"

Shakespeare reading texts

Shakespeare student worksheet

Shakespeare lesson plan

Тeaching-kids-shakespeare-extension-activities


25.12.2016

Вивчаємо англійську-крокуємо в майбутнє!

Завершується Рік англійської мови в Україні…Без сумніву, ця подія  привернула увагу населення до важливості вивчення та володіння англійською мовою,її популяризації. За результатами досліджень, 61% населення міст України вивчає іноземну мову, з них 91%-англійську. 34% опитаних почали вивчати англійську мову саме протягом 2016 року. З 12 по 18 грудня за ініціативою GoGlobal і за підтримки Адміністрації Президента України, Міністерства освіти і науки України, Посольства США в Україні та Британської Ради відбувся тиждень закриття Року англійської мови в Україні. З цієї нагоди в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників зібралися представники обласної влади, освітяни Черкащини. Серед них були і педагоги Шполянського району: методист РМК Кравченко Т.В., вчителі англійської мови Шполянських №№ 1,2 шкіл Кунець Л.В., Шутка О.М., Лебединського НВК №2 Рябогін І.А., Іскренської ЗОШ Гукало К.М. та Надточаївського НВК Смик А.А. Присутні переглянули фотовиставку «Shakespeare Lives in Photography» та отримали величезне захоплення від концерту учасників церемонії, підготовленого учнями навчальних закладів обласного центру. Методисти іноземних мов взяли участь у роботі круглого столу «Рік англійської мови: підсумки та перспективи», який провела методист ЧОІПОПП, кандидат педагогічних наук Пахомова Т.Г. Методист РМК Кравченко Т.В. поділилася досвідом організації та проведення літнього відпочинку учнів Лозуватської ЗОШ, які вибороли право участі в проекті пришкільних таборів GoCamp – найбільшого культурно - освітнього проекту в Україні із залученням іноземних волонтерів зі всього світу. Одночасно для вчителів англійської мови Бєляєва Т.С., вчитель англійської мови Першої гімназії Черкаської міської ради, провела майстер-клас «Safe learning environment», активними учасниками якого стали вчителі нашого району.

 

Кравченко Т.В, методист РМК


12.11.2016

Тренінг для молодих вчителів англійської мови за участю експерта              Посольства США

7-9 листопада на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників проведено тренінг для вчителів англійської мови за участю експерта Посольства США, викладача англійської мови Сенеки Райан. Участь у тренінгах взяли понад 60 молодих освітян області. Шполянський район представляли чотири молодих учителя Ліпко Анна Олегівна (Шполянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №5), Третяк Тетяна Вікторівна  (Журавський НВК), Мамітько Марія Володимирівна (Товмацький НВК), Холзакова Аліна Сергіївна (Нечаєвський НВК). Тренінги були спрямовані на вдосконалення методики викладання англійської мови у школі, розширення кругозору через запозичення іноземного досвіду та набуття нових знань завдяки спілкуванню із носієм мови. Протягом навчання вчителі опрацювали нові види діяльності на уроках англійської мови, які можуть краще мотивувати учнів до вдосконалення свого рівня володіння іноземною мовою, зацікавити їх, привернути увагу до важливості оволодіння англійською  в умовах глобалізації. Завдяки насиченому інформацією, інтенсивному триденному тренінгові вчителі не лише ознайомилися з новими формами роботи на уроках іноземної мови, а й самі стали безпосередніми учасниками навчального процесу та випробували їх на собі. Сенека Райан показала, як можна вдосконалити процес вивчення іноземної мови для учнів, водночас зацікавлюючи їх завданнями, які є нестандартними для української системи освіти. Експерт представила по 5 практичних вправ для вдосконалення різних навичок з метою оволодіння іноземною мовою. Серед них були такі: вправи для покращення спілкування, ефективнішого сприймання на слух, розширення словникового запасу та для швидшого освоєння граматики. Новий досвід та отримані знання обов’язково знадобляться молодим вчителям, адже,  живучи в ХХІ столітті, не можна не прагнути до використання нових прогресивних методів задля наступного покоління – сучасних школярів, майбутнього країни. З величезною вдячністю Сенеці Райан та організаторам проведення тренінгу шполянські вчителі повернулися до школи, щоб  розширити горизонти світогляду своїх учнів та зробити свої уроки цікавішими.

Ліпко А.О., учасник тренінгу, вчитель англійської мови Шполянської ЗОШ №5


18.06.2016

Волонтери з  мовних таборів зустрілися на спільному заході в облдержадміністрації

16 червня в прес-центрі облдержадміністрації відбулася зустріч 9-ти англомовних  волонтерів  та  представників  навчальних  закладів  області,  які  підтримали ініціативу  Міністерства  освіти  й  науки  України  щодо  нового  формату  дитячих  пришкільних  таборів  GoCamps  з  головою  Черкаської  ОДА  Ю.О.Ткаченком. До участі у діалозі долучилися перший заступник голови облдержадміністрації В.В.Коваль, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації О.І.Сімушіна. Можливість  представляти  на заході Шполянський  район  випала  Лозуватській  ЗОШ  I-III  ступенів, в якій  з  06  червня працює англомовний  табір “Jump  into  summer!”  за  активної участі  англомовного  волонтера  з  Мексики  Габріели  Агілери  та  студентки з  м. Вінниця  Ольги Шкварило. На  зустрічі  були  присутні  волонтери  з  Індії, Туреччини, Сербії, Мексики  Австралії. Під час невимушеної розмови вони розповіли про свої враження від перебування в Україні, про спілкування з українськими дітьми, відвідини визначних місць. Про свою роботу волонтером розповіла Габріела Агілера, студентка медичного університету: «Як і скрізь у світі, українські діти дуже привітні. Я щаслива, що працюю з ними, адже це надзвичайний досвід. Я почуваюся тут як удома. Одне з найкращих рішень у моєму житті – поїхати до України. Взагалі навчаюся в медичному університеті, але вирішила зробити дещо відмінне, тим більше, що у мене мама вчитель. Тому мені було досить просто адаптуватися до середовища мовного табору». Під  час  зустрічі очільник  області  подякував  волонтерам  за  їхню  роботу, за  надану  ними можливість  для  школярів  здобути  мовну  практику, показати, що   мову можна вчити  легко. У свою  чергу  волонтери  розповіли  про  свої  враження  від  Черкащини та пообіцяли  повернутись  до  України  знову. На завершення зустрічі голова облдержадміністрації вручив волонтерам пам’ятні сувеніри на згадку про Черкащину.

Рябокінь Я. О., директор  Лозуватської  ЗОШ  I-III  ступенів


17.06.2016

Мовний табір «INVINCIBLE» запам'ятається  юним журавчанам

Цього року вперше  на базі Журавського НВК працював мовний табір  «INVINCIBLE». Для учнів школи – це   можливість провести час з користю, дізнатися щось нове, отримати  досвід спілкування англійською мовою. Тематика нашого мовного табору «Great Britain». Кожного дня діти  поринали у захоплюючу подорож країною, грали в ігри, спілкувалися, співали пісні англійською мовою. Мовний табір став своєрідним мотивом для подальшого вивчення англійської мови, оскільки за час перебування в ньому  учні зрозуміли, що це цікаво та корисно. Метою мовного табору «INVINCIBLE» стало забезпечення комфортних умов для спілкування,  розвитку мовних навичок та  видів мовленнєвої діяльності учнів. Головне завдання – зацікавити учнів, сприяти розвитку навичок та вмінь використання мовних форм для реальних комунікативних цілей, допомогти непомітно подолати мовний бар'єр. За час перебування  в таборі діти брали участь у конкурсах та вікторинах, отримували подарунки, грали в  рухливі ігри, переглядали країнознавче відео, а головне - розвивали свої творчі здібності, таланти, вміння. Мовний табір забезпечив активний та захоплюючий відпочинок учнів, зацікавив для подальшого навчання та всебічного розвитку.Маємо надію, що наступного літа ми знову зберемося в  таборі разом.

Третяк І.В., вчитель англійської мови


09.06.2016

Welcome to Wonderland!

З 30 травня по 16 червня на базі Лебединського НВК №1 розпочав свою роботу літній мовний табір “Wonderland”. В нашій школі це вперше – можливість поєднувати приємне з корисним - відпочинок з вивченням англійської мови. Мета літнього мовного табору “Wonderland” –  створення англомовного середовища та умов для заохочення учнів до вивчення англійської мови. Тематика мовного табору “The World AroundUs” забезпечує спілкування дітей англійською мовою, віртуальні подорожі англомовними країнами, рухливі та інтелектуальні ігри “Passthesecret”, “Guessthemime”, “Abracadabra”, “TheGridgame”, розучування англійських пісень, римівок, загадок та проведення захоплюючого квесту “Findthe Treasure”.За цей час діти здобудуть необхідні мовні навички, розвинуть творчі здібності та навички роботи в команді, удосконалять усне та писемне мовлення, поєднають навчання із захопливим відпочинком, розкриють свої таланти та отримають мотивацію для подальшого вивчення англійської мови.

  Тарасенко Н.І., вчитель англійської мови Лебединського НВК №1


06.06.2016

Jump  into  summer

6  квітня  2016  року  по  всій Україні стартував  проект GoCamps– ініційований громадською організацією GoGlobalза підтримки Адміністрації Президента України, Міністерства освіти та науки України та Посольства Сполучених Штатів Америки. З цією метою громадська організація GoGlobal запросила волонтерів з усього світу, які дали згоду  приїхати за власні кошти в Україну та взяти участь у проекті. Участь у мовних пришкільних таборах візьмуть 117 волонтерів із 38-и країн світу, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Швейцарія, Мексика, Іспанія, Бразилія, Австралія, Туреччина,Єгипет, Румунія та інші. З  великим  нетерпінням  на  свого  волонтера  очікували  й вихованці  англомовного табору “Jump  into  summer”Лозуватської   загальноосвітньої школи I-III  ступенів. У період з  06.06  по  24.06.2016 року  в  стінах  навчального  закладу працюватиме  одразу  два  волонтери: Габріела  Агілера з  Мексики, 25-річна студентка-медик, та  Ольга  Шкварило, 22-річна  студентка  факультету романо-германської  філології  з  м. Вінниця. З метою реалізації  завдань літнього мовного табору “Jump Into Summer” начальник  табору  Кущенко  Тетяна  Олександрівна  в тісній  співпраці  з  волонтерами  Габріелою  та  Ольгою   працюватимуть над підвищенням рівня володіння англійською мовою учнів школи, її  популяризації, вихованням у дітей інтересу до вивчення іноземних мов, створенням ситуації, в якій діти здобуватимуть необхідні мовні навички та непомітно долатимуть мовний бар’єр, удосконаленням усного  мовлення дитини, поєднанням навчання із захоплюючим відпочинком, розкриттям талантів дітей, виховання комунікативної потреби впізнанні інших країн і народів,створенням мотивації для подальшого удосконалення англійської мови, підвищенням  рівня мовної та мовленнєвої компетенцій дітей, а  головне - покажуть їм інший, відмінний від шкільного, стиль навчання, де наголос робиться на практичній частині й знаннях, які можна застосувати пізніше й у інших сферах.Під  час  проведення святкової  лінійки  відкриття  табору  Габріела  пообіцяла, що  обов’язково  поділиться  досвідом вивчення англійської  мови  не лише в аудиторіях, але й у живому спілкуванні. Головний акцент  буде зроблено на розмовну мову. За  час  функціонування  мовного табору  його  вихованці матимуть право  на  повагу особистості, індивідуальну та колективну творчість, пізнання, свободу вибору діяльності, вільне спілкування,  ініціативу, можливість спілкуватися англійською мовою та  застосовувати її у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах, конкурсах тощо). Організації роботи мовного табору передувала довга клопітка робота.  Значну  допомогу надав практичний  семінар з  організації  та  проведення  мовних  таборів, організований  у  м. Києві  13-14  травня,  на  якому  було  проведено різновидові тренінги. Постійно  тримала  руку  на  пульсі подій  та давала  цінні  поради  методист  Шполянського  РМК  Кравченко  Тамара  Володимирівна. Фінансову  підтримку  забезпечили  сільськогосподарські  підприємства: ТОВ  «Маяк-Агро» (директор  Богач  М. П.), СТОВ  «Першотравневе» (директор  Степовий  В. Б.), ГК  «ЛНЗ-Агро». Дякуємо  громадській  організації  GoGlobal  за  надану  можливість  взяти  участь  у  проекті, основним завданням якого є показати дітям, що вивчення мов — це легко і просто, а літній табір може бути веселим та яскравим. Сподіваємось  на  подальшу  творчу  співпрацю.

Рябокінь  Я.О., директор Лозуватської  ЗОШ  I-III  ступенів


25.05.2016

Мрія  народжує  переможців!

У рамках Року англійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal разом з Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, Міністерством освіти і науки України, компанією Microsoft та партнерами працює над розробкою нового формату дитячих пришкільних таборів – таборів з поглибленним вивченням англійської мови. Проект отримав назву «GoGlobal camps».Більш ніж 3 тисячі шкіл з усієї України попередньо зголосилися цього року організувати мовні табори на базі навчальних закладів.  Таку  ініціативу  підтримала і Лозуватська  загальноосвітня  школа I-III  ступенів. За результатами мотиваційного конкурсу лише обрані  отримають статус «GoGlobal camps». 13 та 14 травня в Києві відбувся практичний семінар з організації та проведення літніх мовних таборів «GoCamps». Учасниками заходу стали вчителі англійської мови зі 130-ти шкіл Україн. Переймати  досвід  в  організації та  проведенні мовного  табору, який  розпочне  свою  роботу  на  початку  червня, з  ентузіазмом  та  захватом  вирушила  вчитель  англійської  мови   Кущенко  Тетяна  Олександрівна. Професор Державного університету Орегону Леслі Опп-Бекмен та запрошений тренер від Пососльства США Кевін МакКой  протягом двох днів проводили тренінги. На  них  вчителі  отримали  не  лише теоретичні,  а й   практичні  уміння  проведення  мовних  таборів.До  кінця  навчання  кожен на  основі  отриманих  знань  і  матеріалів  розробив  власний  зразокпрограми  табору, який  буде  адаптований  до  теми  табору  своєї  школи.Під  час  тренінгу  вчителі  мали  змогу  обмінятись  досвідом, новими  ідеями, знайти  відповіді  на  важливі  запитання. Крім  того,  педагоги  безкоштовно  отримали корисну методичну  літературу, що  допоможе  зробити  проведення  англомовного  табору  цікавим, змістовним  та  незабутнім. На  кінець  семінару  кожен  присутній  отримав  іменний  сертифікат  учасника, а  головне – неоціненний  досвід. Як  винагорода  за  активну  та  плідну  співпрацю  з  GoGlobalусі  школи-переможці  отримали своїх  волонтерів, яких  громадська  організація  запросила  в  Україну. Отримала   «помічника» і  Лозуватська  ЗОШ,  довівши  ще  раз  свою  цілеспрямованість, бажання  розвиватися  та досягати  нових  вершин у   всеукраїнському   освітньому просторі.


27.04.2016

Go Camps – новий формат дитячих  мовних таборів

У рамках Року англійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal долучилась до ініціативи Міністерства освіти і науки України і разом з компанією Microsoft та партнерами розробила новий формат дитячих пришкільних таборів – таборів з поглибленим вивченням англійської мови. Проект отримав назву «GoCamps». Основним завданням команди проекту є показати дітям, що вивчати мови – це легко і просто, що літній табір може бути веселим, розважальнимта яскравим.  Першим кроком до реалізації проекту стане створення у партнерстві з корпорацією Microsoft спеціалізованого веб-ресурсу – координаційного інформаційного центру. На сайті міститиметься вся необхідна методична інформація – навчальні програми, спеціалізовані роздаткові матеріали, сценарії, плани занять та медіатека з ліцензійними відео та мультиками. До роботи у таборах «GoGlobal camps» також буде залучено іноземних волонтерів – носіїв мови. Їх основним завданням стане надання допомоги вчителям у проведенні  різноманітних навчальних та розважальних заходів для дітей, ігрових та спортивних активностей. Прийом заявок від шкіл на участь у проекті розпочався 17 лютого, і протягом місяця було отримано 559 анкет з 24-х областей. Найбільш активною виявилася Волинська область – 49 заявок! На другому місці Івано-Франківська область – 47 заявок, а на третьому – Львівська, мешканці якої надіслали 41 заявку. Свою заявку подала  і Лозуватська ЗОШ. Відбір найкращих здійснювало незалежне журі, у складі якого були представники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Міністерства освіти і науки України, компанії Microsoft, Американської торгівельної палати в Україні та команда GoGlobal. Щодо критеріїв, якими керувалисяпри відборі шкіл, то найпершим була якість виконання творчого завдання. Виконати його можна було у вільній формі: презентаціяшколи,  звернення школярів, відео, навіть кінофільм. Другим критерієм була повністю заповнена анкета, в якій учасники вказувалидосягнення свого навчального закладу, чи має школа досвід проведення англомовних проектів та заходів, очікувана кількість дітей у мовному таборі та інші деталі.

Отже,  за результатами відбору статус «GoCamp» отримують 119 шкіл з 20-ти областей України, серед яких і Лозуватська ЗОШ. Щиро вітаємо директора школи, вчителя англійської мови Рябокінь Яну Олександрівну та вчителя англійської мови Гунько Ольгу Миколаївну з перемогою та бажаємо успіхів в організації та проведенні літнього мовного табору на якісно новому рівні, із залученням міжнародного досвіду та допомоги волонтера AIESEC.

Кравченко Т.В., методист РМК


 01.04.2016

Такий  цікавий і незабутній тиждень англійської мови!

Перед початком весняних канікул учителями англійської мови Клименко О.В. та Данилко А.А. проведено тиждень англійської мови в Матусівському НВК №2  з нагоди  оголошення 2016 роком англійської мови в Україні. Метою проведення такого заходу є удосконалення знань, вмінь та навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови. У понеділок учні 1-11 класів взяли участьлінійці на тему «Хай звучить англійська мова». Учні розповідали про важливість вивчення англійської мови.Також кожен клас розповідав хором вірші англійською мовою. Це було дуже яскраво, урочисто і вражаюче. У вівторок  вчителем Клименко О.В.  проведено брейн-ринг «Ця дивовижна англійська» серед учнів 5-7 класів, в якому перемогла збірна команда «Professors» на чолі з капітаном Даяною Собченко. У середу відбувся брейн-ринг між учнями 3-4 класів«Хто кращий?», проведений учителем Данилко А.А. Переможці – учні 3 класу. Для учнів усієї школи було проведено конкурс стінгазет, діти взяли активну участь, малювали, клеїли цілими групами після уроків. У четвер Данилко А.А. організувала  вікторину «Весела англійська» серед учнів 2-4 класів х метою розширення лінгвістичного кругозору учнів. Переможці – знову учні 3 класу. Також у четвер Клименко О.В. було проведено відкритий урок у 5 класі на тему «Свята в різних країнах. Числівники». У п’ятницю дітям старших класів Клименко О.В.  запропонувала переглянути відеофільми «GreatBritain», «London», а також провела конкурс для учнів 8-10 класів «Хто знає краще Великобританію?». Учні обох збірних команд отримали однакову кількість балів, тому перемогла дружба. Головною є ідеєю проведення предметного тижня було підвищення мотивації учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвиток їхніх навичок слухання та говоріння іноземною мовою, інтересу до творчості. Всі переможці та активні учасники заходів  отримали сертифікати і кольорові  наліпки. Найкращі знавці англійської мови у кожному класі отримали спеціальні сертифікати. Приємно усвідомлювати,що учні цікавляться краєзнавчим матеріалом. Окремо були нагороджені найактивніші учні: учні початкових класів – Соловйова Євгенія, Дердуга Іван, Соколова Каріна, Ухань Ілля, Сокур Владислав, Зайвенко Яна, Демченко Вікторія, Берестова Софія, Диць Андрій, Чорнозуб Єлизавета, Аверкіна Маргарита, учні старших класів – Шумлянський Ростислав, Коломієць Світлана, Логінська Марія, Собченко Даяна, Стеценко Анжеліка, Наталіч Маріанна, Яценко Юлія, Полоротова Валерія, Денисенко Ірина, Пухлій Юлія, Зюганова Юлія, Михайленко Вікторія, Оношко Максим, та Медяновська Юлія. Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня! 

Клименко О.В., вчитель англійської мови Матусівського НВК №2


25.03.2016

Рольова гра як форма інноваційних технологій

Поширеними формами отримання знань є урок, практичні заняття й лабораторні роботи. Уроки-лекції за своєю суттю мають характер опису. Однак за теоретичними описами навчального матеріалу складно, а іноді й неможливо з'ясувати його зміст. Практичні заняття й лабораторні роботи, що проводяться за традиційною схемою, мають не дослідний, а ілюстративний характер, який не може дати учневі повної й комплексної уяви про той чи інший матеріал. Рольові ігри вигідно відрізняються від інших методів навчання тим, що дозволяють учням бути причетними до розробки теми, яку вивчають, дають можливість їм «прожити» деякий час у ролі когось іншого, спробувати свої сили в конкретних життєвих ситуаціях. Про те, як рольові ігри не замінюють традиційні методи навчання, а раціонально їх доповнюють, говорили вчителі англійської мови на методичному заході, присвяченому темі «Використання рольової гри при навчанні діалогічного мовлення на уроках англійської мови». У роботі семінару взяли участь методист РМК Т.В. Кравченко, вчителі району. Тамара Володимирівна ознайомила присутніх з умовами проведення ДПА в 11 класі та наголосила на дотриманні єдиних вимог у веденні шкільної документації. Вчителем англвйської мови Мар'янівського НВК Трушевою С.В. висвітлена така актуальна проблема, як «Само- і взаємоконтроль рівня сформованості компетенції в аудіюванні».Вчитель Лозуватської ЗОШ  Я.О.Рябокінь представила присутнім змістовну та корисну з практичної точки зору доповідь на тему «Використання рольової гри у навчанні діалогічного мовлення на уроках англійської мови». Практичною частиною семінару став відеоурок у 8 класі вчителя вищої категорії Шполянського НВК «ЗОШ I-IIIступенів №2 -ліцей» О.М.Шутки  на тему «Музика в моєму житті». Урок проведений на високому професійному рівні. Учасники семінару високо оцінили урок О.М.Шутки  і подякували за отриманий практичний досвід. У рамках семінару вже другий рік працює рубрика - «Індивідуальний стиль педагогічної діяльності»,  де досвідчені вчителі діляться з колегами своїми напрацюваннями. Тож цього разу опис свого досвіду представила вчитель вищої категорії Шполянської ЗОШ I-IIIступенів  №1 О.П.Цибульська Семінар мав велику практичну цінність, а присутні подякували колегам за його підготовку та побажали  натхнення у роботі.

Золотоверха  Л.О., керівник семінару–практикуму


24.02.2016

Кроки  до майстерності

Дослідження показують, що початковий період професійної діяльності вчителя характеризується підвищеною напруженістю і тривожністю. Цей час - найважливіший у професійному самовизначенні і саморозвитку молодого педагога. Від того, як мине такий період, залежить, чи реалізується вчитель як фахівець, чи залишиться він у сфері освіти або ж знайде себе в іншій справі. З метою допомогти молодим педагогам в усвідомленні власних очікувань і потреб, створення позитивного психологічного клімату в педагогічному колективі шляхом установки вчителя на цінність самореалізації у своїй професії та відчуття впевненості в собі  вже не один рік працює семінар-практикум «Школа росту педагогічної майстерності вчителів англійської мови». Кожне його  засідання орієнтоване на відкриття внутрішніх ресурсів, підвищення рівня професійної компетентності, оптимізацію професійних стосунків, актуалізацію процесів самоаналізу та саморозвитку молодого педагога. Як правило, такий семінар проводиться разом із майстер-класом вчителів – методистів іноземних мов, які  діляться досвідом роботи, з формами та методами інтерактивної взаємодії, сприяють мотивації вчителя до самовдосконалення. Чергове засідання семінару-практикуму Школи росту педагогічної майстерності  вчителів англійської мови на тему «На шляху до професіоналізму. Диференціація завдань на уроках англійської мови як  мотиваційний засіб вивчення мови» відбулося 17 лютого на базі Шполянського НВК «ЗОШ  І – ІІІ ступенів № 3 - гімназія». Керівник семінару-практикуму І.А. Рябогін ознайомила учасників заняття з його планом роботи. Молоді вчителі   стали активними учасниками майстер-класу Кравченко Т.В., яка презентувала на  практиці «Метод шести капелюшків» та педагогічного практикуму «Рольові ігри на  уроках англійської мови», проведеного керівником семінару-практикуму І.А. Рябогін. За допомогою цих тренінгів були  створені умови, де вчителі  максимально змоделювали ті проблеми і ситуації, які можуть виникнути у повсякденній практиці.  Вчителі переглянули відеоурок  вчителя Матусівського НВК №2 Клименко О.В., взяли участь у його обговоренні та  ознайомились з презентацію «Диференціація завдань на уроках англійської мови», яку підготувала  Мамітько М.В., вчитель Товмацького НВК. Молоді вчителі району поділилися враженнями про перші здобутки і труднощі у вчительській професії (вернісаж «Мій перший семестр»). Кожен з них ділився власним досвідом, кроками щодо покращення викладання предмета та підвищення інтересу дітей до вивчення іноземної мови. Сподіваємось, що такі науково-методичні зустрічі додаватимуть наснаги молодим спеціалістам, а кроки до майстерності будуть впевненішими.

Кравченко Т.В., методист РМК


Наказ відділу освіти Шполянської районної державної адміністрації від 24.12.2015 №235 "Про затвердження плану заходів щодо активізації  вивчення англійської мови на 2016 рік"


Проект "Вчителі англійської мови - агенти змін"


Конкурс для учнів "Моя Батьківщина: місце, де я живу/ місце, яке я люблю “My motherland: the place where I live / the place I love the most”

Конкурс «Ukrainian Culture Time»