Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Опорні школи

Головне меню

10.03.2016

Hub schools (опорні школи) в Україні: концепція Міносвіти

Основна мета створення опорних шкіл – забезпечення якості освіти, рівного доступу до якісної освіти, а також питання ефективності використання ресурсів.

При створенні опорних шкіл початкові школи залишатимуться за місцем проживання дитини, а учні, які навчаються у 5-9 класах, перейдуть навчатися в опорну школу. Рішення про створення опорних шкіл будуть приймати громади. В опорній школі має бути досвідчений директор, кваліфікований педагогічний колектив, сучасна матеріально-технічна база. Директор опорної школи відповідатиме за якість підготовки педагогічних кадрів і якість освіти, яка є в опорній школі та її філіях. Для  створення опорного навчального закладу необхідно попереднє рішення місцевих органів самоврядування та не менше трьох його філій. Опорна школа, як правило, матиме не менше 360 учнів, мінімум два класи в кожній паралелі. Конкурс на створення опорних шкіл буде проводитися обласними органами влади. Для участі у конкурсі місцеві органи самоврядування, місцеві громади мають надати план розвитку навчального закладу на наступні 3 роки з оцінкою можливих ризиків, кількість ставок педагогічних та непедагогічних працівників, що будуть скорочені в процесі створення опорного закладу (з філіями), план організації підвезення учнів і вчителів до опорної школи, організації інклюзивного навчання у закладі при наявності дітей з особливими потребами. Обов’язковою вимогою є чіткий опис інвестиційних потреб опорної школи.

Переглянути презентацію концепції