Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Методичні об'єднання

Головне меню

03.05.2017

Вихователі ДНЗ підсумували роботу в навчальному році

28 квітня на базі районного методичного кабінету відбулося підсумкове засідання районного методичного об’єднання вихователів різновікових груп, на якому були присутні 26 вихователів зі Шполянського району. Учасники розпочали роботу з обговорення основних критеріїв аналізу заняття. До уваги педагогів було представлено 2 відеозаняття. Інтегроване заняття «Про правду і кривду» підготувала Довгань Л.І., вихователь Топильнянського НВК, метою якого було формування життєвих компетентностей дітей-дошкільників. На занятті «Подорож до Країни доброти», яке продемонструвала Клец І.В., вихователь Лозуватського ДНЗ «Веселка», закріплено поняття «добро», «хороші вчинки». Педагог сприяла засвоєнню соціальних норм поведінки, прояву доброти в повсякденному житті тощо. Учасниками РМО проаналізовано роботу вихователів, заходи були проведені на ефективному рівні. На попередньому засіданні методичного об’єднання педагогам було запропоновані опитувальники для здійснення моніторингу з питань формування духовно-моральних основ дошкільника. Вихователі здійснили дослідження і дійшли висновку: високий рівень сформованості духовно-моральних основ мають більше половини дошкільнят району, тому керівником РМО Шаповал Л.В. запропоновано змінити тематику районного методичного об’єднання вихователів різновікових груп на 2017-2018 н.р., в якому вивчатиметься організація провідних видів діяльності з дітьми дошкільного віку.

Захарчук В.В., методист РМК

27 квітня на базі ДНЗ №5 «Калинка» Шполянської міської ради відбулося заключне засідання районного методичного об’єднання вихователів молодших груп на тему «Молодші дошкільники в сенсорно-пізнавальному просторі» у світлі вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Під час засідання учасники разом з дітьми молодшої групи подорожували в чарівному світі казки, де діти виконували завдання за освітньої лінією «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі, яке провела вихователь Тертична Є.Ф. Баглай О.В., вихователь ДНЗ №3 «Зірочка», виступила з доповіддю на тему  «Особливості організації та проведення ігор, занять із сенсорного розвитку дітей». Учасники районного методичного об’єднання поділились своїми враженнями та висловили побажання щодо теми РМО на наступний навчальний рік. Леляк Т.М., керівник РМО, провела підсумкове анкетування та вручила буклети-пам’ятки всім учасникам.

 

Леляк Т.М., керівник РМО, вихователь ДНЗ №1 «Ялинка»


20.04.2017

Гендерне виховання: такі різні хлопчики й дівчатка

Ввічливість, доброта, мужність, чутливість, співпереживання, ніжність притаманні представникам обох статей на етапах становлення «дівчинка-дівчина-жінка», «хлопчик-юнак-чоловік». Зважаючи на те, що час вносить свої корективи і ми зустрічаємось з дитячою агресією, депресією, байдужістю у дошкільному віці, моральному вихованню з урахуванням гендерних особливостей  дітей старшого дошкільного віку було присвячене заключне засідання районного методичного об’єднання вихователів старших груп. Зустріч педагогів-дошкільників відбулася 19 квітня на базі ДНЗ №1 «Ялинка» Шполянської міської ради. Вихователь Васильченко Л.Л. поділилася практичним досвідом роботи з дітьми за цим напрямком виховання. Учасники РМО переглянули інтегроване заняття на тему «Юні леді та джентльмени», проведене на високоефективному рівні.  Засідання продовжилось у формі «круглого столу» на тему «Організовуємо життя дітей в ДНЗ з урахуванням гендерних особливостей», на якому опрацьовано доповіді вихователів ДНЗ та оглянуто групові приміщення ДНЗ №1 «Ялинка», де обладнано зонування для хлопчиків та дівчаток.Педагоги обмінялися враженням та власним досвідом з цієї проблеми. Шполянський районний методичний кабінет та керівник РМО Чернуха Ю.П., вихователь ДНЗ №5 «Калинка», висловлюють подяку адміністрації ДНЗ №1 «Ялинка» Шполянської міської ради за належну підготовку районного заходу.

Захарчук  В.В., методист РМК


14.04.2017

Музика зцілює

Сьогодні музикотерапія є актуальною здоров’язберігаючою технологією в дошкільній освіті, яка  сприяє розвиткові потенційних якостей дитини, активізації пізнавальної й розумової діяльності та гармонізації внутрішнього світу дошкільників засобами активної музичної творчості. Днями на базі ДНЗ №1 «Ялинка» відбулося підсумкове в цьому навчальному році засідання районного  методичного об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів на тему «Особливості музикотерапевтичного заняття в ДНЗ». Учасники переглянули музикотерапевтичне заняття «Музика твого настрою» (для дітей старшого дошкільного віку), який підготувала та провела на високоефективному рівні Мошенська І.М., музичний керівник ДНЗ №1 «Ялинка». Засідання продовжилось у формі творчої роботи, яку провела керівник районного методичного об’єднання Різник О.С., музичний керівник ДНЗ №3 «Зірочка», розкривши зміст роботи і роль музичного керівника у впровадженні принципів музикотерапії в навчально-виховний процес, теоретичні основи побудови музикотерапевтичного заняття та основи втілення цієї технології в педагогічному процесі ДНЗ. Музичні керівників дошкільних навчальних закладів міста обмінялися враженнями і власним досвідом з цієї проблеми та підсумували роботу методичного об’єднання за рік, визнавши  плідною та активною   роботу над цією проблемою.

Різник  О.С., керівник РМО музкерівників, музкерівник  ДНЗ №3 «Зірочка»


24.03.2017

Педагогічні інновації в дошкільній освіті

П’ятниця 24 березня відзначилась обміном досвіду з питань інновацій та новітніх технологій в дошкільній галузі Шполянського району. На базі ДНЗ №3 «Зірочка» Шполянської міської ради відбулося чергове засідання  районного методичного об’єднання вихователів середніх груп на тему «Розвиток логіко - математичних здібностей дошкільників засобами інноваційних технологій». Учасники заходу відвідали відкрите заняття «Подорож країною Математики», яке провела Хвиль М.А., вихователь ДНЗ №3 «Зірочка». На занятті було використано інноваційні технології, а саме: методика «Палички Кюїзенера», методика Воскобовича, елементи методики Дьенеша, інтелектуальної гри Нікітіних та картки-властивості Семадені. Засідання продовжилось у формі творчої роботи, яку провела керівник районного методичного об’єднання Мілько Т.О., вихователь ДНЗ №4 «Сонечко». Учасники навчалися виготовляти дидактичні ігри своїми руками. Вихователями ДНЗ №1 «Ялинка» підготовлено доповідь та пам’ятки «Шпаргалка в допомогу вихователю при підготовці занять з логіко-математичного розвитку». Педагоги обмінялися враженням та власним досвідом з цієї проблеми. Шполнський районний методичний кабінет висловлює подяку адміністрації ДНЗ №3 «Зірочка» Шполянської міської ради за високопрофесійну підготовку районного заходу у своєму закладі.

Захарчук  В.В., методист РМК


18.02.2017

Як виховати дитину в сенсорно-пізнавальному просторі

16  лютого на  базі  ДНЗ №1 «Ялинка» проведено  районне  методичне об’єднання вихователів молодших груп з проблеми «Молодші дошкільники в  сенсорно-пізнавальному  просторі». Під час  засідання  учасники  прослухали  лекцію «Зміст, умови та методика сенсорного  виховання  дітей  молодшого  дошкільного  віку», яку  підготувала Павленко Ю.Ю., вихователь ДНЗ №5 «Калинка», та доповідь «Методика проведення дидактичних  ігор сенсорно-пізнавального розвитку дітей», з якою ознайомила Несвячена О.С., вихователь ДНЗ №4 «Сонечко». Леляк Т.М., керівник методичного об’єднання, провела  цікавий  тест  «Раціональне  використання  дидактичних  ігор в  роботі з дітьми», за допомогою якого педагоги  перевірили свої знання та  провели дискусію. Учасники  методичного об’єднання презентували  добірку дидактичних  ігор для  сенсорно-пізнавального  розвитку, виготовлену  власноруч, а творчий  педагог  ДНЗ №1 «Ялинка»  Рабенко Н.М. підготувала та провела  цікавий  майстер-клас з виготовлення іграшок власними  руками для  сенсорно-пізнавального  розвитку. В  кінці  засідання  педагоги  поділитися  враженнями  від  проведеної  роботи, а  Леляк Т.М.  підсумувала роботу методичного об’єднання та подякувала  педагогам за  активну  участь.

Дериш Л.А., вихователь-методист ДНЗ №1 «Ялинка»


08.02.2017

Радісна подорож на планету СПАРТА  

Одним із пріоритетних завдань районної Програми розвитку дошкільної освіти до 2017 рокує збереження та зміцнення здоров’я дітей з раннього дитинства,. Цій темі приділяється значна увага на семінарах інструкторів з фізичного виховання, один із яких проведено 8 лютого на базі ДНЗ №4 «Сонечко» Шполянської міської ради (керівник Баранова Ю.В., інструктор з фізичного виховання ДНЗ №3 «Зірочка») з проблеми «Використання здоров’язберігаючих технологій на заняттях фізичної культури». Під час засідання учасники переглянули практичний показ на тему «Спортивна планета СПАРТА», який підготувала та провела інструктор з фізичного виховання ДНЗ №4 «Сонечко» Л.О. Шевченко, ознайомилися з доповіддю «Дихальна гімнастика на заняттях з фізичного виховання», яку підготувала інструктор з фізичного виховання ДНЗ №1 «Ялинка» Гелєта О.Г. Методист РМК Захарчук В.В. підвела підсумки семінару-практикуму, надала рекомендації щодо подальшого планування. Районний методичний кабінет висловлює подяку адміністрації, педагогічному колективу ДНЗ №4 «Сонечко» Шполянської міської ради за  вдало організований захід.

Захарчук В.В., методист РМК


09.12.2016

Вихователі обговорили напрями гуманістичного виховання дошкільнят

Згідно річного плану районного методичного кабінету 9 грудня 2016 року відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів різновікових груп, яким керує Шаповал Л.В., вихователь Матусівського НВК №2. Зустріч була інформаційно насиченою, як теоретично так і практично. Власним досвідом, а саме авторським відео заняттям з колегами поділилась Л.Д.Шаблій-вихователь різновікової групи ДНЗ «Сонечко» Лип’янської сільської ради. Практичний показ був проведений на високоефективному рівні. Учасниці заходу прослухали доповіді, які підготували Шаповал Л.В. та Соловйова Л.П., вихователі Матусівського НВК №2, на теми «Морально-духовний розвиток дітей дошкільного віку», «Формування духовно-моральних цінностей дітей дошкільного віку. Робота з батьками». Методистом РМК В.В. Захарчук проведений змістовний майстер-клас «Сюжетно-рольова гра як одна із форм виховання духовно-моральної особистості дитини дошкільного віку», а також розроблено моніторинг різних вікових категорій дошкільнят на тему «Формування духовно-моральних цінностей у дітей дошкільного віку». Присутні педагоги отримали теоретично-практичний досвід від колективної методичної форми роботи, а також звернули увагу на те, що канікулярного періоду, коли діти дошкільного віку не відвідують НВК, не повинно бути, окрім святкових днів. Відповідно до статутів дошкільних навчальних закладів навчальний  рік  у  них починається  1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.


22.10.2016

Малята вчаться створювати добру казку

21 жовтня відбулося засідання Школи росту педагогічної майстерності вихователів різновікових груп на базі Матусівського НВК №2. Малодосвідченим та новопризначеним педагогам було представлено майстер-клас вихователя вищої категорії Шаповал Л.В. Матусівського НВК №2, яка провела практичний показ інтегрованого заняття у вигляді телешоу «Казкарик-дошколярик». Пріоритетним напрямком свого майстер-класу педагог обрала «Духовно-моральний розвиток дошкільника засобами художнього слова». Окрім чудових знань дітей різновікової групи з вищезазначеної теми, Леся Володимирівна приділила увагу педагогам-дошкільникам. Засідання продовжилось у формі «круглого столу», де всі учасники ознайомились із порадами на тему «Як бути толерантним», взяли участь у психологічній грі «Життєві цінності» та анкетуванні «Визначення професійних та особистісних якостей вихователя». Молоді та новопризначені педагоги визнали різноманітність форм, методів та прийомів досвідченого педагога під час роботи з дітьми. Районний методичний кабінет висловлює подяку адміністрації, педагогічному колективу та технічним працівникам Матусівського НВК №2 за чудово організований захід та небайдужість до дошкільної ланки.

Захарчук В.В., методист РМК


07.04.2016

Вихователі різновікових груп підсумували роботу в навчальному році

07 квітня відбулося заключне засідання районного методичного об’єднання вихователів різновікових груп на тему «Модель формування художньо-продуктивної та фонетичної компетенції дошкільника» (керівник Л.В.Шаповал, вихователь Матусівського НВК №2). Своїм практичним досвідом поділилася вихователь Журавського НВК Лимар Т.В., яка показала відеозаняття з дітьми середнього дошкільного віку на тему «Мишенятко в гостях».Педагог майстерно продемонструвала уміння і навички дітей як з художньої літератури, так і з продуктивної діяльності, зокрема ліплення з солоного тіста. Всі учасники дали схвальний відгук про переглянуту форму роботи та оцінили заняття як високоефективне. Шаповал Л.В. ознайомила вихователів із тестом Керна-Йерасека для діагностики шкільної зрілості дітей старшого дошкільного віку. Захарчук В.В., методист РМК, розповіла про нові програми виховання та навчання дітей дошкільного віку  «Дитина» та «Світ дитинства». Методичне об’єднання продовжилося бесідою за круглим столом, під час якої керівник РМО підсумувала роботу за рік, а педагоги поділилися своїми думками та побажаннями щодо планів на наступний навчальний рік.

Захарчук В.В., методист РМК