Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Реорганізація ЗНЗ

Головне меню

15.06.2016

Прийнято рішення про реорганізацію 3 шкіл району в нижчий ступінь

З 1 січня 2015 року реорганізація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради, без урахування згоди територіальної громади. Дійсно, виникла проблема, коли територіальна громада не може вплинути на прийняття державно-управлінських рішень, що мають надважливе соціальне значення та становлять загрозу соціально-економічній стабільності села, з огляду на відсутність достатнього законодавчого врегулювання в частині визначення чітких механізмів та форм співпраці органів місцевого самоврядування з громадськістю. Зважаючи на актуальність й соціальну значущість, питання реорганізації навчальних закладів обговорювалося на засіданні Громадської ради при Шполянській районній державній адміністрації від 25.03.2016 року, протокол №3 «Про реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів району». На утримання загальноосвітніх навчальних закладів на 2016 рік передбачена освітня субвенція в сумі 48362500 грн., проте нестача коштів становить близько 1500000 грн.Виходячи з цього, до початку нового навчального року підготовлено раціональний і обґрунтований план оптимізації 7-ми сільських шкіл (Буртівський, Соболівський, Станіславчицький, Капустинськитй, Наечаєвський, Антонівський, Терешківський НВК), тому що вони на цей час переважно не мають потрібного кількісного наповнення дітьми, в результаті чого вартість утримання одного учня міської школи є в три рази дешевшою за вартість одного учня сільської школи. Чітко усвідомлюючи, що збереження й утримання вищезгаданих шкіл впродовж 2016-2017 навчального року є спільною турботою районної державної адміністрації, районної ради, відділу освіти, сільської ради та громади села, відділ освіти райдержадміністрації звернувся до сільських голів сіл Бурти, Соболівка, Станіславчик, Капустине, Нечаєве, Антонівка, Терешки з пропозицією акумулювати необхідні кошти шляхом пошуку й виділення додаткового фінансового ресурсу за рахунок делегування коштів з бюджету сільських рад, а також коштів соціально відповідального бізнесу в рамках соціального партнерства, коштів місцевих орендарів для покриття суми, якої не вистачає. Фінансову підтримку для сільських загальноосвітніх  навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році зможуть надати Терешківська, Нечаєвська, Капустинська, Антонівська сільські ради, тому ці школи у 2016-2017 навчальному році зможуть працювати у звичному статусі. Поряд з цим Соболівська, Станіславчицька та Буртівська сільські ради не мають фінансової можливості виділити кошти з сільського бюджету, а це майже 450 тис. грн., для утримання 5-9 класів. Питання збереження загальноосвітніх навчальних закладів та надання фінансової підтримки розглядалося на сесіях, виконкомах Буртівської, Соболівської, Станіславчицької сільських рад, сходах громадян, обговорювалося з одноосібниками та керівниками с/г підприємств, на жаль, підтримки не було знайдено. 

З метою стабілізації фінансового стану освіти району, забезпечення безперервної роботи навчальних закладів району, створення необхідних умов для отримання дітьми більш якісної освіти, приведення мережі навчальних закладів до фінансових можливостей депутати районної ради 15.06.2016 року прийняли рішення №7-12/VІІ про реорганізацію Соболівського, Станіславчицького та Буртівського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» у Соболівський, Станіславчицький та Буртівський НВК «ДНЗ-ЗОШ І ступеня» з 1 вересня 2016 року.  Реалізація цього рішення забезпечить підвищення наповнюваності загальноосвітніх навчальних закладів, знизить вартість утримання одного учня  та дасть економію коштів в сумі 1044,6 тис. грн.. Згідно Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01) учні шкіл II ступеня мають витрачати на дорогу не більше 30 хвилин (в один бік). Перевезення учнів 5-10 класів буде забезпечено шкільними автобусами до Сигнаївського, Скотарівського, Товмацького та Матусівського №1 НВК. Розклад руху автобусів на маршрутах буде доведено до відома батьків. Згідно трудового законодавства відділ освіти одночасно з попередженням про звільнення працівників повинен запропонувати іншу роботу в навчальних закладах, у першу чергу за відповідною спеціальністю, а якщо такої роботи немає, - іншу роботу (як вакантна посада, що відповідає кваліфікації працівника, так і вакантна посада, що передбачає виконання роботи більш низької кваліфікації або з нижчим рівнем оплати праці), яку працівник може виконувати з урахуванням стану здоров’я. На цей час 12 педагогічних працівників попереджено про можливе вивільнення в результаті реорганізації, проте відділом освіти розпочато  спільну роботу з директорами шкіл району щодо першочергового працевлаштування вчителів, які потрапили під скорочення.