Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День партизанської слави

Головне меню

23.09.2016

Згадали визволителів у День партизанської слави

Війна… Пройшло багато часу, але спогади про ті страшні події завжди перед очима людей, які боролися з ворогом для того, щоб ми жили мирно. Багато з них віддали своє життя у кривавій війні. Ми будемо їх завжди пам’ятати й вшановувати. Велику роль у боротьбі проти окупантів відігравали партизани, які, жертвуючи своїм життям, допомагали боротись проти гітлерівської навали. 22 вересня у Шполянському НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 – гімназія» було проведено пам’ятну  лінійку, в ході якої було відзначено День партизанської слави. Цей захід підготував 6-Г клас (класний керівник Медвечук З. В.). У цей день з почуттям безмежної подяки й любові учні віддавали шану ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю  називаємо народними месниками. Саме цього року Україна відзначає 75-річчя з початку підпільно-партизанського руху в роки радянсько-німецької війни. День партизанської слави встановлений Указом Президента України від 30.10.2001. Перші партизанські загони з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами під керівництвом Миколи Попудренка та Сидора Ковпака. Партизанський рух в Україні набув масовості з кінця 1942 року. Такий активний спротив окупаційному режиму з боку мирного населення виник внаслідок нещадного терору, масових вбивств, геноциду єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи. Відомі партизанські з’єднання під керівництвом С. Ковпака, С. Федорова, підпільні організації «Молода гвардія» та багато інших. Одна з таких організацій діяла і в с. Лебедин Шполянського району. На початку 1942 року підпільна організація  у селі налічувала 20 чоловік на чолі з Петром Осовським. Також у боротьбі з ворогом молодим патріотам допомагали матері партизанів– М.Г. Осовська  та Г.М. Крижанівська, які незабаром були нагороджені медалями. За мужність і відвагу, виявлені в боях з окупантами,усі учасники військових дій були нагороджені орденами і медалями.

Отже, нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігаються у наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, пам’ять. Наш обов’язок – згадувати про партизанів, пам’ятати про тих, хто кував цю перемогу, хто загинув у страшній війні.

Цвіркун Тетяна, учениця 11-Г класу, міністр навчання Шполянського НВК №3 – гімназія