Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Нові досягнення у роботі і стилі управлінської діяльності

Головне меню

Життєвий шлях Івана Григоровича Каракаша, директора Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей», є цілковитим підтвердженням слів одного з найвидатніших педагогів минулого століття В.О.Сухомлинського, який писав: «Я ніколи в житті не належав собі».Читати далі.

 

 

 

 

 


 

Заслужений учитель України Людмила Павлівна Свердел 30 років очолює Сигнаївський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Шполянської районної ради Черкаської області. У цьому навчальному закладі, що вирізняється з – поміж інших на Шполянщині самобутньою архітектурною величчю, вишуканим дизайнерським оформленням куточків живої природи, створених  учнями, батьками та вчителями, щорічно на високому організаційному рівні працюють  пришкільний  табір «Дзвіночок», табір праці й відпочинку « Романтик», які мають  свою особливу ідею – філософію родинного єднання. Гордістю сигнаївчан є створена в школі 20 років тому асоціація учнів, вчителів, батьків, представників громади  «Родина». Багато добрих справ є на рахунку й президентської учнівської республіки „Віта” („Веселі, ініціативні, творчі, активні”), до складу якої входять країни „Веселкова”, „Барвінкова”, асоціація старшокласників „Мрія”, де працюють клуби та об’єднання за інтересами. Творчі напрацювання щодо організації правової освіти і виховання учнівської молоді у школі узагальнено на обласному рівні та Міністерством освіти і науки України, а заклад справедливо занесено до картотеки передового педагогічного досвіду України з морально-правового виховання. 2006 року школа увійшла в десятку кращих шкіл України, а в номінації „Школа-родина” стала переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу на кращу модель сучасної сільської школи і нагороджена дипломом І ступеня. Досвід роботи закладу узагальнено Академією педагогічних наук України і презентовано на тематичній виставці педагогічного музею Академії педагогічних наук України. Учні Сигнаївської школи є постійними переможцями і призерами районних, обласних і міжнародних конкурсів, олімпіад, обласного етапу Малої Академії наук України, міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика та конкурсу „Грайлива веселка” тощо. Завдяки  активній громадській позиції Л.П.Свердел НВК кілька десятиріч поспіль має благодійників: Сигнаївський комбінат хлібопродуктів, ТОВ «Шпола – Агро Індустрі», місцевих приватних підприємців з числа колишніх  випускників  школи.


Катерина Іванівна Дудник розпочала трудову діяльність у 1975 році  вчителем математики  Ксаверівської восьмирічної школи  Городищенського району Черкаської області. Працювала вихователем груп продовженого дня  Шполянської середньої школи №3 та Христинівської середньої школи №2, вчителем математики Христинівської середньої школи №1, Шполянської заочної школи. З 1987 року – інспектор Шполянського районного відділу освіти, з 1993 року –заступник завідуючого відділу освіти, пізніше – очолює відділ освіти.  У 1995 році отримала педагогічне звання "вчитель - методист" та кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії". З 1999 по 2005 рік - керівник апарату, заступник голови Шполянської райдержадміністрації, з 2005-2008 рік – працювала у відділі освіти Шполянської райдержадміністрації. З серпня 2008 року по 2009 рік - в Шполянській районній раді начальником відділу та керівником секретаріату. З січня 2010 року працює директором Будинку школярів, в якому активно впроваджує  районну програму роботи з обдарованою молоддю .  Як депутат районної ради трьох скликань, державний службовець з  23-ьохрічним досвідом роботи, зробила вагомий внесок у реалізації державної політики у сфері освіти та молоді. Зокрема, у 2003 році стала автором першої в області районної програми "Молодь за здоров'я" та організувала реалізацію на Шполянщині українсько - канадського проекту "Молодь за здоров'я - 2" щодо формування здорового способу життя молоді. З її ініціативи успішно впроваджено районну програму "Діти Шполянщини", започатковано районні програми про присвоєння щорічних премій видатних земляків: художника і скульптора Івана Гончара та братів-лікарів Коломійченків в галузях освіти, культури та медицини. З 2008 року по даний час є координатором реалізації в районі міжнародного проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", в результаті якого значно поліпшено матеріально – технічну базу сільських закладів охорони здоров'я та запроваджуються енергозберігаючі технології  в закладах освіти. Ії заслугою є: відкриття в 2004 році міського Центру реабілітації дітей з функціональними обмеженнями,  визнання Шполянщини географічним центром території України. Автор науково-методичних посібників та видань: "Щоб літо було здоровим і щасливим", "Корекція девіантної поведінки підлітків", "Шполянщина: одвічні істини здоров'я ", "Керівнику школи". За безпосередньої участі К.І. Дудник  видано під її редакцією книгу "Шполянщина – 80. Події. Факти. Люди.", альбом "Шпола - географічний центр України". Відзначалася подяками, грамотами і дипломами різних рівнів: Почесна   грамота Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знака (2004); Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2007); Почесна грамота облдержадміністрації (2004); Сертифікат Визнання від Канадського товариства міжнародної охорони здоров'я та Диплом від Українського інституту соціальних досліджень (2005); Подяка посольства США в Україні (2002).