Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

З досвіду роботи вчителя

Головне меню

15.03.2017

         Учитель ділиться досвідом

15 березня на базі Шполянського районного методичного кабінету відбувся майстер-клас вчителя математики, вчителя вищої кваліфікаційної категорії, вчителя-методиста Топильнянського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ  ступенів» Миронової Ірини Михайлівни з проблеми «Система особистісно орієнтованого навчання у дзеркалі шкільної практики». У рамках засідання проведено педагогічний тренінг «Організація нестандартного уроку як дієвий елемент особистісно орієнтованого навчання» та методичний діалог «Педагогічна майстерність-похідна професіоналізму учителя. Чинники спонукання учителя до вдосконалення майстерності». Під час роботи «круглого столу» учасники зібрання обмінялися досвідом роботи з питання «Особистісно орієнтоване навчання у формуванні ключових компетентностей учнів: практика моєї роботи».  Презентація   "До хорошого уроку вчитель готується все життя"

З досвіду роботи Миронової Ірини Михайлівни – вчителя математики Топильнянського НВК "ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів", спеціаліста вищої категорії, керівника шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу

Опис досвіду роботи


"Він – учитель за покликанням,  його не можна уявити ніким іншим, як учителем. Викладання стало його життям, його поживою; воно нероздільно зв’язане з ним." Ці  слова А.Дістервега цілком і повністю відносяться до Шевчука Віктора Васильовича, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста, в якого понад 30 років педагогічного стажу. Він сповна використовує свої природні здібності, систематично займається самоосвітою. Завдяки цьому має високу професійну підготовку, досконало володіє предметом, використовує перспективний досвід вчителів-новаторів та щедро передає власний молодим колегам.Його уроки, які завжди відкриті, спонукають їх до самовдосконалення.Читати далі...


 Осадча Валентина Михайлівна розпочала свою трудову діяльність у 1986 році на посаді вчителя російської мови та літератури Шполянської середньої школи №1.3 1988 року переведена на посаду організатора позакласної та позашкільної виховної роботи цієї ж школи. З 1998 року по даний час працює на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи та вчителя світової літератури і російської мови Шполянської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів №1 Шполянської районної ради Черкаської області.Валентина Михайлівна має високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, дотримується вимог навчальних програм. її уроки відрізняються науковістю, змістовністю, нестандартністю, використанням нових освітніх технологій. Залучає учнів до ознайомлення з творами світової літератури, дає глибокий аналіз літературного процесу, ознайомлює з національною своєрідністю та загальнолюдською цінністю включених до програми творів, що сприяє формуванню в учнів особистості, духовно-ціннісних орієнтацій, культурно-пізнавальних інтересів, естетичних смаків.Портфоліо вчителя зарубіжної літератури Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Осадчої В.М.  


З досвіду роботи вчителя історії та правознавства, спеціаліста вищої категорії Водянського НВК І-ІІІ ступенів Кущенко Ольги Олексіївни.

Конспект уроку з історії на тему "Мистецтво Високого Відродження"

Конспект уроку з історії на тему "Мистецтво Раннього Відродження"

Конспект уроку з історії на тему "Мистецька  Європа першої половини ХХ століття"

Конспект уроку на тему "Культурне життя в Україні у 1917-1920 роках"


З досвіду роботи вчителя історії Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей", переможця обласного конкурсу "Учитель року-2011", вчителя вищої категорії, має педаогічне звання "вчитель- методист" Гончара Олександра Анатолійовича.

Опис досвіду роботи

 


З досвіду роботи заступника директора з виховної роботи Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Борген Тетяни Олексіївни.

Опис досвіду роботи


З досвіду роботи вчителя початкових класів Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Кисличенко Тетяни Семенівни.

Опис досвіду роботи


З досвіду роботи вчителя хімії Лозуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчителя вищої категорії Кравець Надії Ульянівни.

Опис досвіду роботи


З досвіду роботи вчителя французької мови, спеціаліста вищої категорії, педагогічне звання  «вчитель- методист» Шполянського НВК «ЗОШ І –ІІІ ступенів №3- гімназія» Кравченко Тамари Володимирівни.

Третій рік поспіль методист районного методичного кабінету, вчитель Шполянського НВК №3  Т.В.Кравченко проводить заняття майстер –класу для вчителів іноземних мов. Навчання у майстер – класі, постійне спілкування з вчителем - майстром спонукає кожного слухача до позитивної самоконцепції, філософії «повір у себе - і досягнеш успіху».Навчання у майстер – класі досвідченого педагога сприяє формуванню у слухачів нових професійних якостей, зокрема нового педагогічного мислення, креативності; вмінь та навичок конструктивно – творчої діяльності у комплексному  плануванні мети, завдань і визначенні змісту кожного конкретного уроку і системи уроків; вміння оптимально поєднувати на уроці методи навчання; прагнення до оволодіння інноваційними технологіями; удосконалення мистецтва комунікації; розвиток і збагачення загальної педагогічної культури, морального і духовного світу особистості.   18 березня 2014 року відбулося чергове заняття, в ході якого слухачі відвідали відкритий урок в 2 класі з теми «Тварини», який  став яскравим зразком творчого підходу до реалізації вчителем визначеної мети. Не тільки відкритий урок, а й вміло організована  індивідуальна і групова робота Тамари Володимирівни зі слухачами майстер – класу стимулює прагнення до постійного самоаналізу, пошуку власних оригінальних підходів до моделювання власного досвіду, забезпечує ріст їх творчої активності. Представлена презентація «Робота над фонетикою з молодшими школярами» сприяла розширенню  теоретичних знань та практичних вмінь з даної теми. Доцільною була рефлексивна вправа «Мікрофон», в ході якої слухачі майстер – класу висловили свою оцінку відвіданого заняття, свої професійні наміри. Висока оцінка вчителями результативності занять майстер – класу Тамари Володимирівни переконливо свідчить про її високу майстерність у навчанні не лише школярів, а й колег – учителів, про її мистецтво професійного спілкування, створення комфортних умов для розвитку творчої активності педагогічних кадрів.

Формування комунікативної компетенції учнів  засобами сучасних технологій навчання

Зразки учнівських презентацій

Інтерактивні технології


  

З досвіду роботи вчителя зарубіжної літератури, спеціаліста вищої категорії, педагогічне звання  «вчитель- методист» Шполянського НВК «ЗОШ І –ІІІ ступенів №3- гімназія» Кухар Лариси Олексіївни, керівника літературної студії "Первоцвіт", театру "Мельпомена"

Опис досвіду роботи